Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért van az, hogy ha nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van az, hogy ha nem váltogatom havonta a frizurám, nincs műkörmöm és nem a legújabb r*b*s divat szerint öltözködöm akkor előbb utóbb lecserélnek?

Figyelt kérdés

Pasik, miért hagyjátok el az barátnőtöket egy szebb divatosabb lányért? Ne mondjátok, hogy nem mert igenis ezt látom.

Jön egy divatmajom plázacica aki egy kicsit érdeklődik irántatok és máris vihet titeket. Egy körre mindenképpen.

Aztán meg sírtok, hogy milyen drága egy ilyen nő...hát ha ez kell akkor fizessétek is meg de ne sírjatok hogy ilyen meg olyan. Valamit valamiért!


2013. dec. 13. 09:43
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
jó, de ez olyan, hogy egyik pasi felszínes, másik meg túl elvont, harmadik túl elérhetetlen meg paraszt is néha. Most értjük a helyzetet? Kell bele tenned gondolatot (systemcheck) és melót is. Ezek nélkül csak illúziók, bukdácsolás van meg szenvedés.
2013. dec. 13. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

az irigység beszél belőled...

fogadd el magad vagy ne legyél trampli!


a szépség adott de az ápoltságért és divatos öltözködésért bárki tehet, és nem is a legújabb D&G ruhában kell mászkálni.

különben meg mi ez h sokba kerül, minden nő sokba kerül, étterem mozi ital stb ez kva sok pénz, + ajándékok, különben meg akinek nincs pénze az nem fizeti a csaja műkörmét nyilván ha csak a pénzre megy majd odébáll. az a férfi meg akinek van pénze az meg igényes nyilván maga is havonta jár fodrászhoz, szóval ápoltság terén másokkal és igen a barátnőjével szemben is nagyobbak az igényei


De rettenetes nagy általánosítás, hogy a divatos csajoknak a "szépségét" gyakorlatilag a pasijuk fizeti. Persze vannak plázacicák de akkor már minden divatos lány az?

2013. dec. 13. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
12-es, attól még lehet a kérdező ápolt és csinos, hogy a pasija elhagyja vmi műkörmös plázaribiért... lehet, hogy az ilyen bunkó divatk.csögökre bukik, azok meg nyilván a plázacicák tetszenek...
2013. dec. 13. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

Először is szeretném megköszönni mindenkinek a válaszát! Nagyon jókat írtok!!

Sosem hanyagoltam el magam, igyekszem ízlésesen öltözködni vannak divatos cuccaim de egyik sem túl hivalkodó vagy kivágott, a kényelmet és praktikumot többre értékelem a divatnál magassarkút és szoknyát ritkán hordok de szeretek csinos és ápolt lenni. A hajam festem és vágatom.

A szakítás okaként sosem merült fel a külső viszont a kapcsolat alatt gyakran kaptam a frizurámmal öltözködésemmel kapcsolatos kéréseket, megjegyzéseket a partnereimtől. Pl begöndöríthetném a hajam mert az szerinte jobban állna vagy hordjak koktélruhát, ezt a felsőt ne viseljem együtt azzal a nadrággal mert nem áll jól stb.. Pedig szépnek és csinosnak mondott lány voltam mindig. De valahogy sosem birtak elfogadni úgy ahogy voltam-

Ezt teljesen átlagos, egyszerű kinézetű farmeres pólós srácoktól kaptam sőt egyszer egy nálam igénytelenebb ezer éves kopott szakadt cuccokban járó "életem legnagyobb hibájától" is. Eléggé sértett, hogy nem ismernek el miközben én őket úgy fogadtam el és szerettem ahogy voltak. Esetenként egy kis sörhassal és borostával együtt. Nem kértem soha, hogy gyúrja ki magát vagy adjon le pár kg-t mert nekem meg úgy tetszene jobban. Szerettem volna én is ugyanezt visszakapni. Sajnos azt látom, hogy sokan nincsenek tisztában azzal, hogy amit ők képesek nyújtani azzal összhangban kellene az elvárásaiknak igényeiknek is lenniük. De nem így volt, a nő legyen mindenben tökéletes de a pasija lehet egy elhanyagolt disznó is.


Sosem volt nálam lényeg a külső. Egyik barátom sem volt kifejezetten helyes, macsó típus. Viszont mind annak gondolta magát. Amikor összejöttünk gátlásos és kisebbségi érzéssel küzdő átlagos vagy kissé csúnyácska srácok voltak. De mellettem megjött az önbizalmuk és felbátorodva úgy gondolták kamatoztatják máshol. Ugródeszkának jó voltam, hogy a hátamon felkapaszkodjanak.

2013. dec. 13. 13:39
 15/24 A kérdező kommentje:

Eleinte mindig elmondták milyen szerencsésnek tartják magukat, végre egy szolid, rendes lány aki kedves és hűséges nem oktat ki vagy hisztizik és nem a külsőre illetve a pénzre megy. Aztán valahogy mégsem becsültek meg sosem, mégis mindig a "rossz lányok" kellettek idővel. A jó után vágyódtak aki hűséges, megértő de túl unalmas hosszú távon. A rossz izgalmasabb, egy plázacicával lehet villogni a haveroknak a r*bi pedig jó az ágyban.


Nem szerettem volna általánosítani emiatt elnézést kérek mert valóban mindenhol vannak kivételek de sajnos mindenki inkább csak a negatív tendenciát tapasztalja.

2013. dec. 13. 13:49
 16/24 anonim ***** válasza:

Szerintem ez lehet a baj, nem vagy elég határozott velük szemben, nem állsz ki magadért. Vagy rosszul látom?

Hogy reagáltál ilyesmire, mikor azt mondták, hogy máshogy kéne kinézned?

És mit értesz az alatt, hogy nem hisztizel soha meg ilyenek? Nem is teszed szóvá a téged zavaró dolgokat? Mert az baj, lássuk be...és ettől könnyen elveszted a partnered tiszteletét, ha el lehet nyomni. Lehet, hogy ilyesmi a probléma.

És még valami: az ismerkedésnél is ugyanolyan stílusod volt, mint a hétköznapokban? Mert ha akkoriban trendibbnek mutattad magad (pl akkor minden találkozásnál smink, új ruha, szép frizura.. vagy bármi, nem tudom nálad hogy volt ez), akkor nyilván ezt szokja meg a pasi, és később hiányolja, és elhanyagoltabbnak gondol. Ha viszont a megismerkedésnél is a mostani formádat mutattad, akkor az már az ő butaságuk, hogy nem tetszel nekik eléggé és mégis veled kezdenek.

És egyébként lehet lázongani, hogy ajjajj mindenkinek a pláza cicák kellenek inkább, de lássuk be, a férfiaknak nagyon fontos a látvány, és ha ezt nem tudod nyújtani, nem a vonzó nőt látják benned, akkor előbb-utóbb hiányt fognak érezni. Persze lehet menni az árral szemben, de nem árt, ha nőiesen öltözöl (nem a p*csás ruhákra gondolok, de azért szoknya, szép egész ruhák, ilyesmi... az sokat dobhat a dolgon).

Amúgy nem mondtak olyan vészes dolgokat, és valahol örülhetsz neki, hogy elmondták, hogy milyen változásnak örülnének veled kapcsoaltban, sok pasi ezt el se mondja, csak lelép inkább. Ők legalább őszinték voltak. És ugyanúgy te is elmondhatod legalább bátran, hogy hogyan gondolnád őket vonzóbbnak. Nyilván nem stílusváltást kell megkövetelni a másiktól, de lehet picit terelgetni. (Pl borosta, sörhas... amiket írtál, ez alapvető igényességi kérdés).

Kb most ezek jutottak eszembe, de szerintem egyébként a külsőn túl kell keresni a valódi problémát, csak úgy érzem nem gondolod magad elég szépnek, és azért hiszed, hogy ez a baj veled.

2013. dec. 13. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

Nézd, alapvetően egy olyan megjegyzés, mint a "göndör haj jobban állna" szerintem nem kritika, nem alap a sértődésre. Ez egy vélemény, amit jogodban áll megfogadni, vagy nem megfogadni. Azt én is saját káromon tanultam meg, hogy a nőkkel szemben ilyen szempontból sokkal óvatosabban kell bánni a szavakkal, mert egy megjegyzés, ami részemről semmilyen mögöttes tartalommal nem bír, csak egy súlytalan vélemény, az egy női léleknek olyan, mintha kést döftem volna a szívébe.


Az önbizalmi ugródeszka jelensége ellenben már nagyon is valós dolog, és mindkét nemnél szép számban vannak példák a környezetemben is. Ebben az esetben egyrészt részedről beszélhetünk rossz választásokról. Egy önbizalomhiányos, frusztrált embernél gyakran előfordul, hogy vágyik valamire, csak nincs önbizalma meglépni. Ellenben ha szerez egy kis önbecsülést, akkor kinyílik a csipája. Ez bizony benne van a pakliban, ezeket a pasikat ne sajnáld.


Viszont az is lehet, hogy túlságosan kiszámított és szürke vagy. Ezt nem kritikaként írom, puszta eshetőségként, amin gondolkodj el, és ha nem inged, ne vedd magadra - főleg, hogy nem ismerlek, csak találgatok és tipikus eshetőségeket sorolok. Arra akarok kilyukadni, hogy bár valóban teljesen reális eshetőség, hogy ezek a fickók kellő önbizalmat szerezve már nem tudtak téged kellően becsülni tovább, azzal is számolni kell, hogy esetleg nem tudsz úgymond együtt fejlődni a pasiddal. Eleinte felnéz rád, hálás neked, aztán amikor felzárkózik melléd, túl is nő rajtad.


Ne most ezzel nem azt akarom mondani, hogy egy felszínes plázaringyó lenne felsőbb dolog, isten őrizz! :D Csak azt akarom mondani, hogy egy hosszútávú párkapcsolatban nagyon fontos dolog, hogy az ember csodálattal tudjon nézni a párjára, és lehet, hogy benned ehhez hiányzik valami, vagy legalábbis csak nem mutatod azt. A cicababák hajkurászása ilyen téren egyáltalán nem előrelépés, ott csak egyszerűen a változatosság adja a kalandot.


Persze, továbbra is fennáll, hogy neked van igazad, és ezek a pasik voltak felszínesek és önzők. Ha ez áll fenn, akkor nincs min gondolkodnod, de nem árt az első eshetőségre is szánni pár gondolatmenetet.

2013. dec. 13. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Nézd vagy te mozogtál nagyon rossz körökben vagy volt mégis valami alapja azoknak amit azok a fiúk mondtak neked.

Elhisszük h szép vagy, sőt biztos, de én pl. pont azt ki nem állhatom ha egy szép lány nem öltözködik nőiesen és ezzel elrontja az összképet.

Pl szoknya magassarkú egy olyan dolog amit a mai nők elfelejtenek lassan teljesen pedig a legtöbb férfinek fontos. A kényelmes cuccokat inkább a slampos visszafogott csajok hordják, bocsi ez most nem beszólás hanem ez az általánosítás.

Persze joggal felmerül a kérdés, hogy ha ők elvárják tőled h jól nézz ki, akkor ők miért nem néznek ki rendesen... Azontúl h taplók, esetleg azért mert látják te nem várod el, meg ilyen a férfiak természete. Lehet valaki azt mondja neki nem számít a külső, csak az magának is hazudik. Lányoknál jobban el tudom képzelni h nem számít.

2013. dec. 13. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Nem váltogatom havonta a frizurám. Nincs műkörmöm, sose volt. Nem öltözöm ribisen. Mégis 2,5 éve van párom.
2013. dec. 13. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

Ez a megjegyzés valóban nem sértő, talán csak az egóm miatt esett rosszul. Fájdalmas a felismerés, hogy nem vagyok elég jó. Pedig próbálkozom vele. Az amúgy is alacsony önbizalmamat ilyen kis "figyelmességekkel" még jobban földbe döngölték. Ez részéről egy elvárás volt amit ha nem fogadok meg talán odébb áll? Mit tesz a férfi ha nemhogy nem keresik a kedvét de még ellent is mondanak neki? Keres mást.. "én sem magamat választanám".

Nagyon igazad van abban, hogy kiszámítható és szürke vagyok. Ezt én is felismertem már és próbálok is változtatni rajta de sajnos unalmas vidéki életet élet. Volt, hogy évekig munkám sem volt miközben a partnerem épp akkor futtatta fel a vállalkozását, a másik jól menő autószerelő volt és csinálta a mester szintet. Tartottak valahová. Én pedig -bár próbáltam nem mutatni- igencsak egy helyben toporogtam. Jártam suliba de nem ment mert abban is rosszul választottam. Mintha halat tanítottak volna fára mászni. Nem szerettem ha a napomról kérdeztek mert nem tudtam semmi emlitésre méltót mondani. Volt, hogy egész nap itthon ültem. Semmi nem történt velem. Nem volt érdekes munkám sem amiről beszámolhattam volna. De igyekeztem emberileg érdekes, titokzatos vidám és életrevaló lenni. Ezzel a részével kapcsolatban nem is kaptam kritikákat. Néha nem vagyok egyszerű, ember legyen a talpán aki megért. :) Bár ettől még akadhat aki unalmasnak tart. Előző kapcsolatomban olyannyira próbáltam "okos" lenni (pont műszaki vonalon), hogy felnézhessen rám hogy olyan vitákba is belementem amikhez nem értek viszont a párom annál jobban. Nála ezzel vágtam el magam végre ugyanis ő egy ki ha nem én típus volt és nagyon allergiás volt a buta emberekre. Aki nem értett egyet vele az már neki hülye volt. Mivel nálunk sokszor volt nézőpont különbség ezért idővel butának tüntem előtte. Szakítás után egy hónappal sikerült kiszednem belőle, hogy "túl buta vagyok hozzá". Viszont feltűnően sok emberről hallottam így nyilatkozni úgyhogy azt hiszem benne is volt ebben a tekintetben hiba, háklisabb volt az ilyesmire.


Ez a baj igen, hogy nem tudnak felnézni rám. Hogy érted, hogy együtt fejlődni? Ilyenről még nem is hallottam. Egyikünk ebbe az irányba a másik meg a másikba. Hisz együtt sem éltünk. Heti 2-3 találkozás az összes mivel én egy kicsi vidéki faluban élek és még nem volt helybeli barátom persze tudom távkapcsolattól mit is várok.. :(

Ha "túlnőnek rajtam" magától értetődően elhagynak majd? Én is úgy érzem hiányzik valami, pedig



Viszont az is lehet, hogy túlságosan kiszámított és szürke vagy. Ezt nem kritikaként írom, puszta eshetőségként, amin gondolkodj el, és ha nem inged, ne vedd magadra - főleg, hogy nem ismerlek, csak találgatok és tipikus eshetőségeket sorolok. Arra akarok kilyukadni, hogy bár valóban teljesen reális eshetőség, hogy ezek a fickók kellő önbizalmat szerezve már nem tudtak téged kellően becsülni tovább, azzal is számolni kell, hogy esetleg nem tudsz úgymond együtt fejlődni a pasiddal. Eleinte felnéz rád, hálás neked, aztán amikor felzárkózik melléd, túl is nő rajtad.



Próbálok egyensúlyozni az önmagamam feladása és a másiknak való megfelelés közt. Úgy tünik nem találom a középutat. Néha úgy érzem görcsösen próbálok megfelelni, próbálok elég jó lenni máskor pedig kegyetlenül kimondom a véleményem, utánam a vízözön..

Azt vallom vagy őszintén fogadjanak el annak aki vagyok vagy nincs értelme a kapcsolatnak. Ugyanakkor próbálok változni, idomulni. Nem szoktam belenyugvó és elnéző lenni mindenbe ha valami gondom van, vagy máshogy gondol azt el szoktam mondani. Volt is már ebből probléma. A másik nem tudta elfogadni a nézőpontom és arra kért változtassak a felfogásomon. Kicsit tudok elfogadóbb lenni de alapvetően az elveimet nem fogom feladni senki kedvéért. Az vagyok aki ha nem tetszik odébb lehet állni. Meg is tette :)

Nem voltam más semmiben ismerkedésnél sem mint a kapcsolat alatt.

2013. dec. 15. 12:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!