Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Valaki megtud győzni arról...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Valaki megtud győzni arról hogy a nők logikus lények?

Figyelt kérdés
Semmi gyűlölet nincs bennem, egy korrekt vitát szeretnék érvekkel és tapasztalatokkal!
2013. dec. 19. 17:41
1 2 3 4 5 6
 31/53 anonim ***** válasza:

Na igen jól összefoglaltad.

Bár én ezekbe a dolgokba belevenném a félelmet és az akaraterőt.Ha valaki egy gyengébb jellem , azt könnyebb elnyomni és hiába van tisztában azzal , hogy mit kéne tenni , de kellő akarat nincs meg ahhoz , hogy tegyen egy jobb életért.Egyrészt , mert fél az újtól ( az én esetemben talán attól , hogy egyedül marad , hiába nincs így) a másrészt meg beletörődhet abba , hogy ez juttott , ezt érdemli stb.

Ez mondjuk a népesség nagyrészére igaz jelenleg.


Lehet a nők is logikusak valahol (ezen a téren is)csak egyszerűen olyan bonyolult módon azok , amit a jelenlegi tudomány nem tud feldolgozni.

Előző voltam.

2013. dec. 20. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/53 A kérdező kommentje:
Igazad van, de ebben megint csak semmi logika. Érezned is kéne ebben a mondatban. "hogy egyedül marad , hiába nincs így". Hiába, szeretik ha elnyomják őket. Ha nem így lenne, nem hagynák, akarat erő ide vagy oda.
2013. dec. 20. 16:17
 33/53 anonim ***** válasza:

Nektek miért jó, ha fáj? Sok itt az olyan kérdés, hogy nem kelleksenkinek, de egyik sem változtatna magában, inkább kiírja 300x ugyanazt a kérdést. Ebben hol a logika? És ezt többségében pasik írják ki...


Részemről, vannak logikus döntéseim és vannak, amiket az érzelmeim alapján hozok meg. Szerintem ezzel a legtöbb nő így van.

Ha te csak annyit látsz, hogy szeretünk szenvedni, az a te vakságod és a te logikád alapján vagyunk mi logikátlanok, mert az érzelmekben nincs logika és nem is lehet irányítani. Ha azt mondod, hogy lehet, akkor hajrá és ezt tudasd a 300 egyforma kérdést kiíróval is.

2013. dec. 21. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/53 anonim ***** válasza:
És abban hol a logika, hogy egy eset alapján általánosítasz? Csak azért, mert valakinek nem kellesz, simán lehúzol mindenkit, csak mert te nem érted, hogy ő mit miért tesz... Na mindegy, csak mondom...
2013. dec. 21. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/53 anonim ***** válasza:

Érdekes kérdés, érdekes válaszokkal:)

De előbb fussuk át a másik oldalt:) Nem egy olyan férfit ismerek, akik felrúgták a biztos, jó kapcsolatukat valakiért, akikre adott pillanatban jobban meredt... Aki később megcsalta őket. Évek múltán is bánják, és azért a bizonyosért siránkoznak. Ebben akkor mi volt a logika? Szerintem semmi. És tovább megyek, nem is feltétlenül van ezzel gond. Vagy mi a logika abban, hogy xy évekig vár valakire, mert szereti, aki nem hagyja ott az idióta pasasát? Nem hiszem, hogy az érzelmi kérdésekben logikát kellene keresni.

Nekem is volt egy olyan pasim, aki mellett szinte lenullázódott az önbecsülésem. Szeretünk szenvedni? Nem, nem szeretünk szenvedni. K....szett rossz érzés. Csak éppen idő kell ahhoz, hogy az ember megtépázott önbecsülése helyre álljon. Van akinek sikerül, van akinek nem. Nekem sikerült, de csak akkor mikor már kiölt belőlem szinte minden érzelmet maga felé. Szép lassan helyre álltam magamtól, és elhagytam. Nem számított, hogy van-e valaki más, aki vár rám, hogy kilépjek egy f.os kapcsolatból. Biztos, hogy ez nem volt logikus viselkedés külső szemlélő számára, pláne olyannak aki nem ismer. Ellenben a saját személyiségtípusomnak megfelelően teljességgel logikus volt. Emberi kapcsolatokban soha nem az eszemre hallgatok, képtelen vagyok rá. Nekem ilyen a személyiségem. Szerintem sok más nőnek is, és bármilyen hihetetlen sok férfi is elmondhatja ezt magáról. Szóval nem próbállak arról meggyőzni, hogy logikus lények lennénk érzelmi téren. Bár talán mégis. Ugye az lenne a logikus, hogy ha a velem történt eset után már csak jó emberrel, pozitív jellemvonású férfiakkal kezdenék kapcsolatot. Igen, ez így logikus, és így is tettem. Csak ehhez kell egy egészséges önbecsülés. Ami akkor kezdett megkopni, amikor az hagyott el, akiről azt hittem szeret. (Hosszú sztori, nem mesélem el, úgysem érdekel senkit:)) Egy ilyen eset után könnyen becsúszhatnak a b@romarcok az ember életébe, akik aztán könnyedén továbbmélyítik ezt az állapotot. Ennek is megvan a maga logikája:) Bármennyire nem szeretek szenvedni sok időre és nagy adag bátorságra volt szükségem, hogy véget vessek neki. Egyáltalán nincs szó butaságról. Minden más területen tökéletesen menedzseltem az életem előtte is és utána is. Számomra abban nincs semmi logika, hogy ha valaki tapasztal valamit, és azt ennyire leegyszerűsíti mint ahogy azt itt egyesek teszik. Mert biztos minden fekete vagy fehér. Ugye milyen logikusnak tűnik? Pedig mégsem az, mert ettől azért összetettebb egy személyiség, nem mindenki egyforma.

2013. dec. 22. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/53 anonim ***** válasza:
Ez komoly, hogy a baaromarc (egy a-val a b után)fennakad a trágárságszűrőn? Édes istenem:D
2013. dec. 22. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/53 A kérdező kommentje:

Tehát ha szerelmes vagy valakibe aki ver és iszákos barom és nem lesz mellette jövőd akkor te vele maradsz mert a logikátlan érzelem sokkal fontosabb mint mint az hogy kilátástalan a jövőtök. Ékes védekezés valóban!


Általánosítok igen, de ha jól emlékszem ezt le is szögeztem. Azt is írtam hogy tudom hogy vannak kivételek, sőt még volt egy kedves válaszoló is akinek meg is mondtam hogy ő az, a leírtak alapján. És nem nem egy eset alapján mondom, nekem most ez egyáltalán nem is érdekem az én életemben jelen pillanatban lényegtelen. De már 1000x láttam, hallottam, tapasztaltam ezt. Egyszerűen nincs szükségem arra hogy hogy 1 eset alapján mondjam. És azért általánosítok mert a túlnyomó többséggel ez így van és engem ez érdekel nem pedig a kivételek most ... :) Sikerül megérteni:

2013. dec. 22. 10:15
 38/53 anonim ***** válasza:
Nekem sikerült, neked nem, hogy nem a túlnyomó többséggel van ez.
2013. dec. 22. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/53 anonim ***** válasza:
Mondjuk ha a saját környezetedben tapasztalod ezt, az rád nézve ciki, mert tudod madarat tolláról...
2013. dec. 22. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/53 A kérdező kommentje:

Először és egy szóval nem mondtam azt hogy mi férfiak szentek vagyunk, sőt annak ellenére hogy kissé hímsoviniszta vagyok még jobban is csodálom a nőket, mint magunkat. DE egyrészt nem a férfiakra irányult a kérdés megint csak, másrészt én abszolút logikusan próbálok viselkedni, a racionalizmus alkotja meg a világom és sikerül is.


Az érzelem nem logikus de logikus alapon működik. Ergo kétlem hogy mondjuk tudnál olyan mebert szeretni, aki legyilkolta az egész családot. Szélsőséges példa de gondolom leesik. Az meg megint már hogy az érzelem miatt logikátlan vagy de a legtöbb esetben annyira egyértelmű hogy kilátástalan az egész. Akkor meg miért? Csak időpocsékolás, amivel megint csak 2 emberrel játszol leszűkítve a jelen esetemre. Magaddal és aki akar téged. Ha az a b@romarc kap esélyt, akkor ez a kis emberke, aki küzd is érted miért nem? Hol van ebben a logika? Sehol, ez abszolút idióta b@rom elgondolás és annyira nem veszitek észre. Most is itt a legtöbben támadásnak veszik ezt az egészet, meg egyből jönnek velünk. Attól hogy mi is elcseszettek vagyunk mert van amikor mi is persze, attól változik bármi is ezzel nálatok? Annyira szánalmas az emberek védelmi mechanizmusa, ahogy próbálnak kitérni a hibáik elől, A FELISMERÉS ELŐL mert magadba szállni nehezebb. Pont tegnap néztem Dr.House-t és abban volt ez a mondtad amin lehet vitatkozni, de mégis nagy igazság. "A szívedre hallgatni könnyű, az eszedre viszont már nehéz". Nem pontosan így hangzott de valami ilyesmi.

2013. dec. 22. 10:25
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!