Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerintetek joggal várhat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek joggal várhat tőlem anyagi támogatást a barátnőm?

Figyelt kérdés
Kicsit több mint egy éve vagyunk együtt, ő most szorult helyzetbe került. Külön élünk egyébként. Ti támogatnátok a barátnőtöket anyagilag pár hónapig egy szó nélkül ha arról lenne szó? Nekem most volt egy nagyobb kiadásom, alapvetően ugyan jól keresek. Vonakodtam mikor ezt a kérését felvetette, ezen ki is akadt, hogy fáj neki, ha nem számíthat rám a bajban, meg azért egy társtól nem ezt várná. Nem is áll most szóba velem, azt mondta gondolkodnia kell, hogy van-e így értelme a kapcsolatunknak. Ő reagálja túl, vagy én vagyok a köcsög? Szerintetek?
2013. dec. 23. 04:27
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:
Az is jo neki ha kajat veszek. Ugy latom, tisztelet a kivetelnek, hogy itt eleg rosszindulatu emberek vannak. Egyetem mellett dolgozik, mindent megtesz azert, hogy jobb elete legyen. Mondtam mar, hogy nem penzrhes. Tenyleg nem szamithat mastol segitsegre, par ora gondolkodas utan mar kezdem mashogy latni a kepet. Kaptam par privatot is olyanoktol, akiknek nem itt kezdodik a penzehesseg. Mindenesetre koszonom a valaszokat. Hellyel kozzel hasznosak voltak. Ha nemelyikbol csak az derult is ki, hogy vannak meg olyan emberek, akiktol nyugodtan fel is fordulhat az akit szeretnek:-D
2013. dec. 23. 06:34
 12/28 anonim ***** válasza:

Ja, hát a ti gigászi, hosszú kapcsolatotok alatt már teljesen kiismerted, igaz?

De jogod van hozzá, de utólag ne itt sird ki magad...

A csajt nem ismerem, de a normálisabbjának ez nem férne bele. Inkább vennének fel kölcsönt, vagy szüneteltetnék a sulit.

Persze másra támaszkodni, és elvárni a seg ítséget az kényelmesebb.

2013. dec. 23. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
Végigolvasva az egészet, nem nevezném pénzsóvárnak. De a jövő nem néz ki túl rózsásnak, ha majd kell neki valami és nem kapja meg, akkor elgondolkozik azon, hogy van e értelme folytatni... 28F
2013. dec. 23. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
100%

Csak hogy legyen egy pozitív vélemény is: Anno, mikor bnőm tőlem kért pénzt, nem keveset, 6 jegyű volt, és már nem volt tökéletes a kapcsolatunk, akkor is adtam neki, természetesen kölcsönbe, mert ismertem annyira, h ha még szakítunk is netán vmikor, akkor is vissza fogja fizetni. Sajna rá pár hónapra szakítottunk, de az összeget szó nélkül visszafizette, pedig az ő fizetése mindennek mondható, csak jónak nem.


Mondd meg bnődnek, h szívesen adsz neki kölcsönbe, de ha csak emiatt gondolkodik a kapcsolatotokon, azért az elég bántó számodra.

2013. dec. 23. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 supra01 ***** válasza:

Na ezeken a válaszokon én is kiakadtam. Még jó, hogy segíts neki, ha bajban van. Ő a társad!

És nem azt várja, hogy milliókat adj neki, vagy 10 évig törleszd valamilyen adósságát!

Márai ezt írja a Füveskönyvében: "Tudjad, szíved és eszméleted minden erejével tudjad, hogy válságos pillanatokban senkire nem lehet számítani. Nincs rokon, barát, kedves, akit igazán ismersz; a nagy pillanatban mindenki eldobja az álarcot, megmutatja a nyers önzést, s te egyedül maradsz, mikor legnagyobb szükséged lenne arra, hogy melletted álljon valaki, s egy jó szóval, biztató tekintettel segítsen. Többet nem is vársz senkitől; de ezt sem kapod a veszélyben. Élj nyájasan és türelmesen az emberek között, de ne bízzál senkinek segítségében. Neveld magad magányossá és erőssé. Tudjad, hogy soha, senki nem segít. S ne sopánkodj ezen. Ember vagy, tehát nem várhatsz semmit az emberektől; s ez a természetes."

2013. dec. 23. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:

Ha jól értem, rajtad kívül konkrétan nincs senkije? Ez esetben nem csoda, ha hozzád fordul - ki máshoz tenné?

Én voltam hasonló helyzetben. Nem is értem az itt válaszolókat, ha valakinek az a problémája, hogy konkrétan MOST nincs pénze kajára, arra nem megoldás, hogy elmegy dolgozni, aztán abból majd februárra lesz fizu.. na mindegy, nekem segített az akkori barátom. Kölcsön volt, szépen visszafizettem utána. Nem hinném, hogy ez kihasználás lenne. Viszont ha megtehette volna és mégsem segít, holott tudja, hogy másra nem számíthatok, az engem is megingatna. Nem is kicsit. Mert rögtön az jutna eszembe, hogy mi lesz pl. gyes alatt?

2013. dec. 23. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem igen, jogosan várhatja el a párok kisegítik egymást egy ilyen helyzetben ha van rá módjuk. Én nem kértem soha a párom (23F) mégis hajlandó lett volna segíteni amikor anyagi padló volt. Szerintem ez igenis elvárható dolog ha a párom bajban van ne szomszédoktól kunyeraljon hanem én segítsem ki. Azért vagyok a párja nem csak a vidám boldog pillanatokért. Jóban rosszban. Nekem erről szól a kapcsolat és ha igazán szeretem a párom meg sem fordul a fejemben hogy ne allnek mellette bármilyen helyzetben teljes mellszélességel. Ha sajnalod tőle a pénzt szakits vele mert jobbat érdemel. Az én párom boldogan ad akkor is ha nem vagyok bajban és vissza sem kéri. 25/L
2013. dec. 23. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem teljesen jogos a barátnőd reakciója. Minek vagytok együtt, ha nem számíthat rád ilyenkor? 40-50 ezer forintról van szó, s közben elvileg te jól keresel. Azaz gyakorlatilag a mellényzsebből képes vagy előszedni azt a pénz, ami neki most a túléléshez kell.


24f

2013. dec. 23. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
100%
Megütközve olvasom a válaszokat. Nekem még a barátaim is különbek mert ők is adnak. Ennyi irigy önző rosszmájú embert még életemben nem láttam. "menjen el dolgozni" ja b**** meg mondani baromi könnyű. 1,5 éve keresek munkát diplomával nyelvvizsgával és két okj-val. Még eddig interjúnál tovább nem jutottam. Szóval dumalni a legkönnyebb. Megnézném mit csinálnatok!! Ha szegény lány elk*vul emiatt akkor meg amiatt köpködnék. Soha semmi nem jó az embereknek ne adj a véleményükre.
2013. dec. 23. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:

Gondolkodás nélkül szakítanék ha azt látnám, hogy a párom akivel az életem megosztom és a jövőt tervezem bármit sajnál tőlem. Szüljön neki a pénze gyereket!!

Volt ilyen smucig fillérb**ó pasim bár ha kértem adott de húzta a száját rövid úton megváltam tőle. Amit nem adnak szívből azt ne adják sehogy! Egy kapcsolat során az én-ből és te-ből mi lesz. Ami az enyém az az övé is és fordítva.

2013. dec. 23. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!