Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerintetek joggal várhat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek joggal várhat tőlem anyagi támogatást a barátnőm?

Figyelt kérdés
Kicsit több mint egy éve vagyunk együtt, ő most szorult helyzetbe került. Külön élünk egyébként. Ti támogatnátok a barátnőtöket anyagilag pár hónapig egy szó nélkül ha arról lenne szó? Nekem most volt egy nagyobb kiadásom, alapvetően ugyan jól keresek. Vonakodtam mikor ezt a kérését felvetette, ezen ki is akadt, hogy fáj neki, ha nem számíthat rám a bajban, meg azért egy társtól nem ezt várná. Nem is áll most szóba velem, azt mondta gondolkodnia kell, hogy van-e így értelme a kapcsolatunknak. Ő reagálja túl, vagy én vagyok a köcsög? Szerintetek?
2013. dec. 23. 04:27
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:

Szerintem se nagy kérés, ha tényleg ki tudod fizetni probléma nélkül. Tényleg te vagy a társa, és ha pl. együtt élnétek, akkor gondolom könnyebben kifizetnéd te is. És valóban, ha együtt éltek majd, előfordulhat, hogy valamelyikőtöknek odalesz az állása hirtelen, akkor a másikra szakad minden teher, de a kapcsolat az összedolgozásról, összetartásról szól.

Persze nem vagytok együtt régóta, maximum emiatt gondolkodnék el a dolgon.

2013. dec. 23. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:

Én adnék a helyedben! "Nem nagy" (kinek mi) összegről van szó, és nem is évekre kérte, csak 1 illetve 2 alkalomra.


Azt írtad, hogy szerinted a probléma ami miatt a pénz kell neki, az irreleváns. Hát azért nem! Nem mindegy, hogy milyen problémára adod a pénzt. Elhiszem, hogy indiszkrét kérdés kicsit, de azért mégsem mindegy, hogy miért van pénzkiesése. Munkahelyi gond, vagy iskolai gond, kirabolták, stb akkor persze hogy ad az ember, de ha valami komolyabb ok (előkerült egy gyerek vagy valami) akkor nem.


Na de egyébként alap dolog segíteni a párodon. Én 16/F vagyok, párom 24/N és most egy 11 hónapos kisfiút nevelünk. Még az előző párjáé a gyerek. Nem pótapát keresett, mert akkor is velem akart lenni, ha a gyereknevelésben nem vállalok szerepet. Én pár hónapja jöttem össze a párommal, és 1 hónapja összeköltöztünk. Az én diákmunkám állja az albérleti díj+rezsi összeget, az övé a kaja+telekom díjat, és ha kell valami ruházat vagy ilyesmi, akkor családjainktól egyszer-egyszer kérünk, de inkább a kaját szoktuk csökkenteni.


Gondolkodj úgy. Ha együtt élnétek, akkor sem adnál neki?

A problémákat a párkapcsolatban úgy kell kezelni, mintha téged is közvetlenül érintene!

2013. dec. 23. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:

Amikor a barátnőm (mostani feleségem) munkahelyet kellett váltson, az albérletét nem tudta fizetni. Szülei korlátozottan tudtak csak segiteni. Szó nélkül kipótoltam, pedig több mint a fele volt.

Kérnie sem kellett.


Megértem a lányt. Nagy bajban van, segitséget vár, nem élősködni akar. Ilyenkor derül ki, hogy a ki társa, és az akivel "csak" kapcsolatban van. Ne lepődj meg, ha ezek után nem arra gondol, hogy holtomiglan, gyerekei apjaként mindig számithat rád.


Értsd: nem a pénz miatt fog szakitani, hanem mert nyakig ül a lekvárban, és nem segitesz neki

2013. dec. 23. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:

Szerintem hülye vagy, ha nem adsz neki, pedig normális kapcsolatról van szó.

Írtad, hogy nem kitartott, hogy van munkája, de akkor ott gondolom keveset keres. Ha tényleg szereted, miért nem adsz neki kölcsön? Az nem válasz, hogy smucig vagy.

Én is elgondolkoznék a dolgon, hogyha a párom! nem szeretne kisegíteni, ha baj van, mert akkor valószínűleg annyira mégsem vagyok fontos.

2013. dec. 23. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

Az írásod alapján nem tűnik pénzsóhernek.

Elég szarul eshet neki, hogy érzelmileg minden rendben van, de ha pénz kell már nem vagy neki támasz. Lehet később vissza is adja.. neked kell eldöntened, mennyit ér a barátnőd.

Én páromnak, ha nekem lenne pénzem, ő meg ilyen helyzetbe lenne, biztos adnék neki kölcsön amit majd törleszt ahogy és amikor tudja.

A pénz szinte mindenkinél kényes téma, de ebből a példából is látszik, hogy mennyire az emberek közé áll.

2013. dec. 23. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
bocsánat, hozzáteszem ha nagy összegről lenne szó, nem feltétlen kölcsön lenne.
2013. dec. 23. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
én egy 21 éves lány vagyok, és kib*szott sóher vagy. 3 éve élek a párommal. még nem voltam 18 és iskolába jártam mikor osszekoltoztunk. másfél évig támogatott, szinte teljes mértékben, mert iskola mellett vagy semmit vagy nagyon keveset tudtam dolgozni. szeretett és végulis eltartott, te meg a szerelmed, az életed értelme miatt ekkorka áldozatra nem vagy képes? én mint hasonló dolgot átélt no elmondhatom, hogy orokké hálás lesz érte és sok boldog pillanatban lehet még részed. ráadásul ha nem vagy erre képes akkor nem is szereted,szóval a legegyszerubb ha szétmentek.
2013. dec. 23. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
0%

Hű itt aztán mindenki de tele van pénzel..hmm megy a lepontozás isss, le sem tagadhatnàk magukat a nő válaszolok, tipikus penzehes számító mind..mindegy, hát ez van sajnos és ez így is lesz mindig..

Valamilyen formában mindenképp fizetni kell a punciért..

2013. dec. 23. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!