Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mennyibe kerül szerintetek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Eszternagy kérdése:

Mennyibe kerül szerintetek így egy összeköltözés?

Figyelt kérdés

A párommal tervezzük az összeköltözést júliusban.

Fiatalok vagyunk, van spórolt pénzünk, de jó lenne tudni, hogy mennyivel lehet egy összeköltözést kalkulálni mindenféle kiadással számolva az ágyneműtől a mosóporon át az apróbb dolgokig (szappan, tárolódobozok, irodaszerek, stb.)


A lakás körülbelül 50000 lesz havonta, bútorozott (alapvető bútorok: ágy, szekrények, fürdőszobai bútorok, tűzhely, ilyesmik).

Igyekszünk nagyjából mindenen spórolni, amin lehet és érdemes. Az olyan dolgokon nem szeretnénk, amiket sok évig fogunk használni, például az edénykészlet, tányérok, ágynemű.



2013. dec. 25. 11:19
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy le fognak itt szavazni, de ha valamelyikőtöknek lesz addig névnapja, szülinapja, és a családban szoktatok ajándékozni egymásnak, akkor mondjátok meg, hogy ilyen dolgoknak, mint pl. a tányérok, törölközők, ágynemű, igazán örülnétek, mert az összeköltözéshez szükségetek lenne rá, de akkor a spórolt pénzetekből vehetnétek más fontos dolgokat is. Nálunk legalábbis ez bevált.


Bár amikor én elköltöztem, már szinte mindenem volt, de a családtagjaimmal megbeszéltük, hogy mik kellenének még, és azokat megkaptam tőlük karácsonyra, szülinapra, névnapra (nyilván nem mindent egyszerre, hanem előbb a nélkülözhetetlenebbeket, utána a többi, kevésbé fontosakat).

Így ők is örültek, hogy nem vettek haszontalan ajándékot, és én is örültem, hogy nem kellett ezekre beruháznom. 28/N

2013. dec. 26. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Szia!


Én szerencsés vagyok, mert már 18 éves korom óta mindig kértem apróságokat, pedig akkor még nem nagyon főztem. így már csomó minden megvolt, amikor tavaly összeköltöztünk.


Én azt javaslom neked, hogy a Tescoban vegyetek meg minden alap dolgot, ami a konyhába kell. Mi ott vettünk 4 személyes étkészletet 3000 forintért (mélytányér, lapos és kicsi), de senki nem mondaná meg, hogy tesco-s és tök jól bírja. Fiskars kést előtte egy másik boltban vettünk, mondanom sem kell, a Tescoban 1500 ft-tal olcsóbb volt...

Szerintem ott, vagy kisebb háztartási boltban érdemes megvenni az alap dolgokat.

Edényből szerintem mindenképpen Tefalt vegyél, abban nem érdemes spórolni. Nekem svájci edénykészletem van, ezt a 20 szülinapomra kaptam. 20 000 ft kb a szett, de annyira nem vagyok elájulva tőle, a tefalnak a nyomába se ér, de ennyiért szerintem kapsz néhány edényt. olyan hű de sok nem kell, 4-5-tel már kényelmesen tudsz többfélét is főzni.

Ágyneműt a Jisk-ben tök jó áron vettünk, érdemes figyelni az akciókat. Függönyt függönyboltban vettem, de 6000 forintért meseszép és nagy, a sötétítőt pedig vágattam, majd beszegtem géppel, és az is csak dísz (1 méter széles), úgyhogy a konyhába+ a szobába 5000 ft volt a kettő.

Mi amire igazán sokat költöttünk, az a nagy szőnyegünk, ez 50 000 forint volt, de 5x4 méteres. Nekem a robotgépjeim, edényeim és poharaink már megvoltak, ezen felül a konyhát 20 000-ből töltöttük fel.


Az elején amúgy tényleg sok lesz, de kialakul, mert ugye a tisztítószerek, vécépapír, fűszerek stb. csomó ideig elég. Szerintem kezdjetek el minden hónapban picit bevásárolni, egy-egy pl. robotgép 5000-6000, és nyárra akkor már nem nulláról kezdtek.


Mi amúgy kisvárosban élünk, nem megyeszékhelyen, de 25 000-et fizetünk fixen, ez a tv, net, kuka + albérlet (felezünk a szomszéddal), erre jön rá a rezsi, ami télen, fűtéssel is legfeljebb 60 000 volt, amúgy 50 000 az átlag. Ezen felül kb. 40 000 - 50 000 megy el kajára, de én sokat főzök itthon.

2014. ápr. 7. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Nekem anno segített ez a lista: [link]


Ha kinyomtatod és kihúzkodod, ami megvan, a többihez pedig odaírod a kb. árat, akkor már tudtok kalkulálni :)

2014. ápr. 7. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!