Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Tegnap költöztünk össze a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tegnap költöztünk össze a párommal, az ő házában. Közölte velem, hogy a fizumból havi 30000 adjak oda mert ő nem tart el engem. Hallottatok már ilyet?

Figyelt kérdés
Ő havi 120000 keres én havi 60000. Szerintem illene közös kasszán lennünk legalábbis a rezsit közösen fizetnünk. Nem pofátlanság ezt így kijelentenie? Mintha csak egy albérlő lennék. Jó mi?
2013. dec. 28. 12:01
 81/129 anonim ***** válasza:
100%

jo, akkor ne édesanyádhoz menj vissza, hanem keress egy kiado szobát. nem tudom, hogy Pesten élsz e..de egy szoba kb. 25 ezer plusz rezsi fele, igy kb. kijön a lakásbérlés 40-50 ezerböl. marad pár ezer forintod, bérletre, kajára.

nem itt kéne panaszkodnod, hanem ki kéne nyitni a szádat. ha volt annyi eszed, hogy 2 honap után egy -idegenhez- költözz, akkor most legyen arra is, hogy megbeszéled veled.

2013. dec. 28. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/129 anonim ***** válasza:
100%

Mas ferfi is el fogja varni, hogy beszallj a koltsegekbe, es nem biztos, hogy lesz sajat lakasa... akkor fizethetitek az alberletet kozosen.

Ha nem valami gazdag csavot fogsz ki, aki cicababat keres, akkor ennel csak rosszabbul jarsz.

Az a baj, hogy te is csak otthonrol akartal menekulni a parod is sejtheti, hogy nem a fene nagy szerelem miatt szaladtal hozza, hanem mert anyadtol szabadulnal. Meg szep, hogy nem akar eltartani.

2013. dec. 28. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/129 anonim ***** válasza:
100%

Te fizettél már valaha életedbe rezsit? Mekkora az a ház?


Csak példaként, hogy lásd mire elég az a 2x30e forint:


Családi ház Budapesten, 120 nm:


Fűtés éves általányban 30e / hónap

Víz 5 főre: 10e / hónap

Áram 5 főre: 13e / hónap

Internet, kábelTV: 8e / hónap

Kéményseprés: 1,500 / hónap (kötelező sajnos).

Szemét: 2e / hónap


és akkor még nincs közös költségünk, mint egy társasházban.


Tehát a havi "rezsink" durván 65e forint. Ebben nincs benne semmiféle amortizáció, ha bármi elromlik, ha festeni vagy tapétázni kell, stb.. Csak tisztán a rezsi. A fűtés akkor is ennyi lenne, ha 1 ember lakna a házban, nem 5, a TV és az internet is. Ami olcsóbb lenne az max. a víz és az áram.


És akkor még étkezésről nem is beszéltünk. Én abszolut elképzelhetetlennek tartom, hogy havi 30e forint / főnél kevesebből normális kajákat lehetne enni, maximum szemetet. Az esetetekben 90e forint. Hopp, már ki se jöttök abból a "fergeteges" 60e forintos összegből....


Amúgy meg a rezsi szempontjából teljesen mindegy, hogy ki mennyit keres. Arról nem a párod tehet, hogy te csak 60e forintot keresel (amúgy megsúgom, amit ő keres 120e-t az is kb. lófax). A rezsi attól függ ki mennyit FOGYASZT!


Kicsit közelebb kéne kerülnöd a valósághoz...

2013. dec. 28. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/129 A kérdező kommentje:

#81/82. Nem idegen számomra mivel kb 20 éve ismerem.


Amúgy nem azt mondtam, hogy tartson el, de a havi 30000 forint rezsire akkor is túlzás. Hol használok én el annyi áramot és vizet egyedül?

2013. dec. 28. 13:58
 85/129 anonim ***** válasza:
100%
rezsi: a lakásom rezsije: viz, villany, gáz, tv, internet, felujitási költség, közös költség, lakásbiztositás. anyámnak a ház rezsije: viz, villany, gáz, tv, internet, szemétszállitás, csatornázásidij, biztositás, kommunális/ingatlan adó, ha van kert, arra külön költség..locsolni, permetezöszerért fizetni..gyomirto..stb. stb. a ház folyamatosan leamortizálodik, festeni kivül, belül, a kéményt ujra kell rakni, ujra kell cserepeltetni stb. nem tudom honnan veszed, hogy ö nem fizet semmit a "közösbe"....
2013. dec. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/129 anonim ***** válasza:
100%
Mert szerinted a rezsi csak áramból meg vízből áll?
2013. dec. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/129 anonim ***** válasza:
100%

A 83hoz hozzatennem a mosoport,oblitot,mosogatoszert,tusfurdot, sampont, vecepapirt..

A rezsin es az etkezesen kivul ezek is vannak.

2013. dec. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/129 anonim ***** válasza:
100%

# 87


Na igen, az ilyen "luxus" megélhetési dolgokat már hozzá sem mertem tenni... Mert hát a kérdező ugye biztosan magának külön veszi a mosóport (és mossa a ruháit), külön mosogat magára, nyilván külön főz is (vagy nem eszik...), csak vízzel fürdik és soha nem is kell azt a lakást se takarítani se renoválni...

2013. dec. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/129 A kérdező kommentje:

"És akkor még étkezésről nem is beszéltünk. Én abszolut elképzelhetetlennek tartom, hogy havi 30e forint / főnél kevesebből normális kajákat lehetne enni, maximum szemetet. Az esetetekben 90e forint. Hopp, már ki se jöttök abból a "fergeteges" 60e forintos összegből.."


Ezeket a megmaradt 30000 forintomból kell vegyem!

Csak a számlákra kér pénzt. Amúgy a házat tavaly újították fel amikor még a feleségével lakott aki nem is dolgozott.

2013. dec. 28. 14:06
 90/129 anonim ***** válasza:
100%
szerintem ez a pasi teljesen tisztában volt azzal, hogy te csak elmenekültél otthonrol, és nem vagy több, mint egy -megélhetési társkeresö-.. a 30 ezer ft akárhonnan is nézzük nulla...
2013. dec. 28. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!