Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ez adhat (komoly) okot szakita...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez adhat (komoly) okot szakitasra?

Figyelt kérdés
A baratommal (direkt nem azt irom, hogy "parommal", mert szerintem rohejes kifejezes) egy eve vagyunk egyutt, de sajnos az elejetol sok terhet visel a kapcsolat, mintha legalabb 10 eve volnank egyutt gxerekekkel. De nem igy van. En megis elviselem, alkalmazkodok es rengeteg erom van ebben a kapcsolatban, hogy valahogy szalonkepes legyen. En hiszek benne, hogy nem szabad hatat forditani nehez idokben a masik felnek csak azert, mert embertprobalo helyzetekbe botlunk, vagy alapbol vannak szemelyes hatranyok (nem megfeleloen szocializalt szemelyiseg, pl. nyomas hatasra bezarkozas es megkozelithetetlenseg, de ez is evek munkaja) miatt. Ezekbol eredhet nemi figymetlenseg es konnyelmuseg a masik feltol. Nekem jovo heten lesz a szuletesnapom, es tartok tole, hogy nem fog felkoszonteni .... Lenne okom ra, hogy emiatt megszalitsam a kapcsolatot? Minden jogom fenntartva a sertodesre? En ugy latom, hogy nekem tobb erofeszitesem benne van ebben a kapcsolatban mint neki .. Van okom szakitani?
2013. dec. 30. 13:03
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Koszonom az oszine valaszokat. A kapcsolatomat csak en latom szubjektiven es ezalapjan itelni. Kivancsi voltam, hogy kinek mi az objektiv velemenye. Elegge vegyes, ami nem baj :).


Kedves 1.!


Reszben mindenkepp igazat adok neked, hogy a nemtorodomseget nem lehet hosszutavon elviselni, hulyeseg. Viszont pont a hozzad hasonlo felfogasnak koszonheto ennyi valas, ami evrol evre gyarapszik. Eleg szomoru, hpgy te sovany 3 hetet adnal a kapcsolatodnak. Az emberek tobbsege rohadt onzo, es a sajat igenyei megvalositasa az elso, es ha a masik nem felel meg, mehet a levesbe. Tudod az egyik nagynenem egy ertelmisegi hazisarkany, vilageleteben az volt. 36 eve hazasok nagybatyammal, aki egy joindulatu, konzervativ felfogasu (de nem vallasos) ertelmisegi. Rengetegszer voltak mar valas szelen, de nagybatyam rugalmas hozzaallasanak koszonhetoen erre sosem kerult sor, pediv rengeteget vitatkpznak hangosan a mai napig :)) .


Nehez eldonteni, hogy a sajat igenyskala a fontos, pedig megtanulni alkalmazkodni a kapcsplathoz es megovni azt. Azdrt "kinlodok" Vele, mert nem tudhatom, hogy mi fog ebbol szuletni. Igaz, meg van egy het a szuletesnapig, nem itelhetek elore

De az biztos, hogy ebbol szetvalas lesz, mert ennyi torodest megerdemel a kapcsolat.

2013. dec. 30. 14:11
 12/21 anonim ***** válasza:

Engem az érdekel, hogy ki kezdeményezett, és ha ő, akkor a kapcsolat elején más volt?


Amúgy van.


18/L

2013. dec. 30. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Nekem kicsit ellentmondásos, hogy te minden nehézségben kitartasz mellette, de ha elfelejti a születésnapod akkor megszakítod a kapcsolatot. Én pont az ilyen dolgokat nem érzem olyan jelentősnek, ha tudod, hogy szétszórt, és neked ez ilyen fontos akkor miért nem említed meg, a születésnapod valahogy? Nem lenne egyszerűbb, mint egy előre kidolgozott sértődési taktika? :D

Én nem szeretnék valakivel kapcsolatban lenni, aki úgy érzi minden joga fenntartva a sértődésre, mert ő sokkal többet tesz a kapcsolatért, mint én. Te ezt nem jóérzésből teszed, hanem szívesség vagy befektetésként, ha így gondolsz rá. Annyit tegyél a másikért ami jól esik, ne azért adj bele a kapcsolatba, mert valami hosszútávú befektetésként gondolsz rá.


23N

2013. dec. 30. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Kedves 9.!


Mar miert lenne urugy?! Kerlek, hadd legyen mar ennyi termeszetes igenyem! Sok mindent el lehet passzolni egy kapcsolatban, de ennyit azert illik megtenni a masikert, akar egy telefonhivassal. Mert akarhogy is alakul, jellemet tukrozi. Es en nem kertem tole soha semmit. Nem divaskodok csak azert, hogy iranyithassam, ahogy ezt sokan teszik.

2013. dec. 30. 14:21
 15/21 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező ami nem megy azt nem szabad erőltetni.

Mostani kapcsolatom előtt nekem is volt pár barátom akikkel pár hónapot elszenvedtem aztán elküldtem őket a francba, mert egszerűen nyűglődés volt az egész.

Aztán jött a párom, akivel már az első pillanatban egymásra hangolódtunk és már 9 éve együtt vagyunk. Hidd el rögtön érezni lehet hogy na őt kerestem és nincs nyűglődés, szenvedés, vér és verejték. Minden kapcsolatban egymáshoz kell csiszolódni, meg kell alkalmazkodni, de ahol ez szenvedéssel meg veszekedésekkel jár azt hagyni kell.


A szülinapi ajándék hülye ok, nem emiatt szakíts, mert tuti bekattan a barátod. Ha elakarod hagyni akkor fair módon szakíts vele és mondd el neki szerinted mi a probléma de ne azzal gyere majd hogy nem vettél nekem ajándékot vazze mert égreföldre megesküszik hogy mindennap kapsz ajándékot csak ne hagyd el, de te is tudod ha ez felmerült benned gondolatként akkor nem az ajándékkal van baj, merr akit szeretünk és viszontszeret minket annak még azt is elnézzük ha hébehóba nem vesz ajándékot, mert nem az számít.

2013. dec. 30. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

-------------------------------------------------- Nyuszika kölcsön akarja kérni a rókától a porszívóját. Elindul hozzá és útközben morfondírozik: Lehet, hogy a róka nem is akarja odaadni nekem a porszívóját?, biztos irigy és kitalál valamit, hogy ne kelljen ideadnia?, az a szemét róka biztos nem fogja idaadni a porszívóját?, közben odaér a rókához. Bekopogtat, a róka ajtót nyit. Nyuszika megszólal: Tudod mit róka, cseszd meg a porszívódat!!


Pont ennyi értelme van a te dilemmádnak is. Mi lesz, ha nem köszönt fel, biztos nem fog felköszönteni, én szakítok vele, ha nem köszönt fel... hívd fel most és mondd meg neki: Tudod mit édesem, cseszd meg a felköszöntésedet!!!

2013. dec. 30. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Szia utolso! :)


Felreertettel, nekem nem kell ajandek, csak az, hogy gondoljon ram (telefon vagy facebook uzenet) akitani pedig eszemben sincs semmilyen "uruggyel"! Ez nem urugy, hanem tiszteletlenseg tole, ha kihagyja. Mondom HA!

2013. dec. 30. 14:35
 18/21 A kérdező kommentje:

16.!


Ez jo volt, koszi!! :D Ismerem a viccet, igen :)

2013. dec. 30. 14:39
 19/21 anonim ***** válasza:

Nekem elég rosszul esne, ha elfelejtené a szülinapomat, biztos nagy veszekedés lenne belőle. Ha meg nem felejtené el, hanem direkt nem köszöntene föl, szó nélkül kisétálnék az életéből.

Ha neked ez nem ennyire sarkalatos pont, mint nekem, akkor szerintem nyugodtan emlékeztesd rá, hogy köszöntsön föl. (Én egyszer kivártam, vajon eszébe jut-e a névnapom neki - nem jutott, no azóta is rendszeresen jelzem, hogy el ne felejtse :) )

2013. dec. 30. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
22%

Én is röhejesnek tartom a "párom" kifejezést, nem tudom miért, de biztosan nem azért mert nem vagyok jóban a csajommal/barátnőmmel/(és még tudnék pár kifejezést írni), nem érzem magam vele, vagy nem tekintek egy párként magunkra. Egyszerűen gáz páromként illetni az ember partnerét. Legszánalmasabb az illető nevét is ezzel a lassan kötőszóvá alakuló szóra cserélni. Ennyiben mindenképp egyetértek a kérdezővel.

Abban is, hogy ez a születésnap remek alkalom kirobbantani egy olyan balhét ahonnan nincs visszaút. Gondolom ez a cél, és meg is értem, sokszor egyszerűbb összeveszve nag, dolgokat kimondani. A baj, hog, sokszor annyit is érnek...

Az meg, hogy pont az "önzőség" miatt menne sokak dolga nehezen, nem tudok egyetérteni, egyszerűen azért mert nem igaz. Aki nem akarja saját magát megvalósítani, hogy várhatná el akárkitől, hogy pl. tisztelje? Mert ezen alapul valahol az egész... Vagy, hogyan várhatná el hogy olyan partnere legyen aki maga is a saját útját járja, építkezik, tudja a helyét a világban? Mert ha nem ilyen a másik, próbálhatod boldoggá tenni, nem fogod tudni...

Arról nem beszlve, hogy ettől a palitól már rég el kellett volna köszönnöd, a neveltetés, kultúra stb. különbségei miatt. Ez is olyan dolog amin ő tud változtatni ha akar, és azután találhat magának akármilyen jó nőt. Ha akar. De kár fölcserélni ezeket a folyamatokat, sőt nem is lehet. Te is találhatsz olyat akinél ezek alap dolgok.

2013. dec. 31. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!