Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mi a véleményetek a vallásos...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

PearlDiver kérdése:

Mi a véleményetek a vallásos srácok-lányokról, mint párkapcsolati partnerek?

Figyelt kérdés

Aki volt már / most együtt van hívő emberrel, és/vagy ő maga is hívő; vagy nem, de van konkrét tapasztalata vallásos emberek kapcsolatairól, mit gondol? Miben jobb, miben rosszabb, adottságbeli előnyök-hátrányok?

Főleg azért kérdezem, mert gyanítom, hogy az itt kérdezők és kommentelők többsége nem vallásos. De cáfoljatok meg, ha nem így van!



2014. jan. 9. 21:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
50%

Katolikus suliba járok.

A 2. ott töltött évemre jöttek be a papok..

Addig is utáltam a vallást, azóta mégjobban.

2014. jan. 9. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 ASOT ***** válasza:

Eltaláltad, nem vagyok az :)

1x volt, hogy megismertem egy lányt akiről később kiderült h Hit Gyülekezetbe jár igencsak más volt a világnézete főleg párkapcsolatok terén, és talán ő volt az aki leginkább Jézusmániás volt, meg ahogy az életet elképzelte és szabályosan leírta nekem a közös jövőnket, hát jobbnak láttam ha szabadjára engedem.


Aztán volt egy sima Katolikus lány aki még kórusban is énekelt szóval ő olyan aktív templomos lovag volt, de ennek ellenére nagyon kis szexi volt, és vele rögtön ment szex is meg minden. De ezen kívül más nem nagyon működött, de itt nem is a vallás volt a fő probléma.

2014. jan. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Hitgyüli... jó ég, erre nem is gondoltam a kérdésnél... az egy teljesen más tészta, mint a történelmi egyházak követői :S fanatizmus, pénzügyi függés, bebetonozott tagok :/
2014. jan. 9. 22:05
 4/16 anonim ***** válasza:

általában a gyülisek sokkal elvakultabbak ilyen téren, mint a katolikusok, reformátusok stb. szóval náluk tuti biztos, h ne számíts szexre, házasság előtt.

az, hogy jobb vagy rosszabb párként egy vallásos ember, nem mondható meg. de full ateista-vallásos párnál akadhatnak elég rendesen nézeteltérések, felfogásbeli különbségek.

2014. jan. 9. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 ASOT ***** válasza:

Az más világ, el is mondtam neki a véleményem, pedig teljesen normálisan mondtam el, hogy én hogy látom, erre jött a válasz, hogy "ha megtérnék máshogy látnám" Hát erre meg elröhögtem magam...na itt volt vége a történetnek.


Nem is tartott csak 3 hétig, pedig külsőre meg öltözködésre meg nem mondtam volna, hogy ő gyülekezetes.

2014. jan. 9. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Nem vagyok hívő (ateista sem).

Vőlegényem ezzel szemben mélyen vallásos (evangélikus egyébként), évek óta fontos tagja a gyülekezetének, presbiter is, sok feladatot ellát, afféle szolgálatnak tekinti, tényleg szívvel-lélekkel csinálja.

Rossz tapasztalatom nincs egyáltalán, nagyon szeretjük egymást, és alkalmanként ha szóba kerülnek ilyen témák, akkor érdekes beszélgetéseink szoktak lenni hitről/vallásról/Istenről stb.

Nekem kifejezetten jól esik, hogy tudok vele ezekről a témákról beszélgetni.

2014. jan. 9. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Attol, hogy hiszel valamiben, nem biztos, hogy mashogy cselekszel, mint aki nem.


En hivö kereszteny vagyok. Egyhazi gimnaziumba is jartam.


... es ha csak az elmult 3 napot kellene meggyonnom, lehet, hogy a pap kiterne a hiteböl.

A baratnöm ateista es sokkal jobb ember, mint en.


Amugy meg nalunk nagyon ritkan tema a vallas es tiszteletben tartjuk a masik velemenyet meg akkor is, ha az különbözik a sajatunktol.

2014. jan. 9. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Szia! Szexelni szoktatok?
2014. jan. 9. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Mivel magam is vallásos vagyok, csak is ilyen párt tudok magam mellé elképzelni. Nem hívővel túlságosan különböznénk egymástól világnézetben, gondolkodásban, véleményben. Meg nekem nem férne bele a házasság előtti szex sem, mert komolyan veszem a hitem.


22/F

2014. jan. 9. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Engem katolikusként neveltek, hittan, templom vasárnaponként, közösségbe még most is járok. De amiket csináltam már az életemben, nem hiszem, hogy egy hívó srác akár fontolóra is venne (bulis kavarások, egyéjszakások, szexkapcsolat).

A vallásomat nem veszem komolyan, nem is igazán vállalom fel, de hinni hiszek. Kapcsolatban sose próbáltam senkit megtéríteni, nem sokat beszélek erről. Ha az ismerőseimre nézek, sok nem hívő "elfogadhatóbban" él, mint én.

20L

2014. jan. 10. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!