Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Valami tuti arra, hogy honnan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Valami tuti arra, hogy honnan tudja az ember hogy a döntés amit hozni akar/hozott helyes/volt?

Figyelt kérdés
2014. jan. 22. 11:59
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:

Ha egy döntést őszintén és egyedül hozol meg, nem pedig azért, mert taktikázni akarsz vagy éppen mert másokra hallgatsz, akkor azon nincs mit megbánni, mert az akkori tudásod alapján ezt dobta a gép.


A másik dolog meg, hogy a másik utat nem fogod soha megismerni, azaz attól, hogy választásod nem tesz boldoggá, nem jelenti azt, hogy a másik döntés ne lett volna akár sokkal rosszabb.

2014. jan. 22. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:

Érdekes a kérdés. Én is azt mondom,hogy a megérzéseid sokkal fontosabbak mint amit az eszed súg! Egyszerüen amit érzel, az lesz a helyes döntés, sztem!

Bár tényleg a konkrét történet kellene...

2014. jan. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 A kérdező kommentje:

Örülök, hogy ennyien írtatok. Az a helyzet, hogy magam sem tudom, melyik oldal felé húz jobban a szívem/eszem/akármim.


A konkrét sztori pedig elég bonyolult és hosszú, ezért sem vesződtem annak a leírásával.

De nagyon röviden, annyi a felállás, hogy benne vagyok egy több éve tartó kapcsolatban, de bekerült a képbe egy harmadik fél, részemről. Megcsaláson nem is gondolkozom, inkább a szakításon.


De azért nehéz elhagynom, mert igazából ő soha semmi olyat nem tett, ami okot adna erre, ill. egyszerűen már nem is olyan a kapcsolatunk mint a elején, de ez persze nem is meglepő. És ez a másik fél pedig jobban vonz mint az eddigi évek során bárki. Nem is annyira külsőleg, mintinkább belsőleg. Tudom, hogy egy nagyon fantasztikus kapcsolatunk lehetne...legalábbis elég valószínű.


De a jelenlegi párommal is az volt valamikor...most pedig csak már kezd kikopni. De annyi minden köt hozzá! És annyira szeretem őt, mint ember/barát...de mint szerelmem, már kevésbé. Ő viszont még küzdene...ha legalább ő is egyetértene velem, megkönnyítené a helyzetet.


Így belegondolva/leírva egyébként, talán az újat kéne választanom, mert ha elég stabil lett volna a kapcsolatom, nem kerülhetett volna szóba másik lehetőség. Nemde?

2014. jan. 23. 11:38
 14/33 anonim ***** válasza:

Hát nem irigyellek, hatalmas dilemma ez, átérzem ezt az egészet. Még annyit meg irsz,hogy mióta vagytok együtt a jelenlegi barátnöddel, és az új lányt mióta ismered? Talán ez is fontos szempont.

Ez a legrosszabb amúgy, amikor a másik még küzdene, te meg már féllábbal kint vagy. Nem is tudok olyan tanácsot adni, ezt neked kell ÉREZNED. De tényleg nem irigyellek!

2014. jan. 23. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 A kérdező kommentje:

Hm fordítva, én a lány, ő(k) a fiú(k). 3+ éve. A másik férfit pedig hasonlóan 3-4 éve ismerem, viszont csak nemrég kezdtünk el komolyabban beszélgetni. Illetve most épp szüneteltetjük (én döntésem volt), hogy áttudjam gondolni a dolgokat a barátommal, hogy ne siessem el..

Köszönöm az együttérzést, jólesik. :)

2014. jan. 23. 12:05
 16/33 anonim ***** válasza:

Ja,h te vagy a lány:) Végülis a dolgokon nem változtat.

Ha úgy érzed,h megéri tenni a mostani kapcsolatodért, akkor az új ismerettséget fel kell adnod. Tudod, az új ffi-vel is el fogsz jutni oda,h már nem szerelmet érzel. Mindenképpen érvelj. Talán az is jó ötlet ha leirod egy papirra,h mit veszithetsz és nyerhetsz...

Most magadra gondolj, próbáld kizárni a jelenlegi barátod érzéseit, vagy,h ö mit szeretne. Nagyon nehéz, de muszály :(

2014. jan. 23. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:

Az jó tipp, amit az utolsó válaszoló írt.

Gondolj bele és írd is össze,hogy mi az amit szeretsz s barátodban és mi az, amit nem.

És mi az, ami az új srác személyiségében tetszik, és mi az, amivel jobb lenne a kapcsolatod vele, ha már elmúlik az újdonság varázsa, és persze neki is sorold fel a rossz tulajdonságait is.

Anno én is hasonló módon döntöttem, és nem bántam meg, hogy az újat választottam.

Vele tényleg összeillünk, és nagyon szeretjük egymást. A családunk, a barátaink és még idegenek is úgy látják, hogy hát minket aztán tényleg egymásnak teremtettek.

De ehhez a döntéshez az kell, hogy gondolj bele, hogyha már az új sráccal is eljutnátok ide, hogy a szerelem már alább hagyott, akkor jobban éreznéd-e magad vele a mindennapokban. Mert ha nem, akkor kár lenne kilépned ebből a kapcsolatból, HA még szereted. Ha nem, csak a megszokás tart mellette, akkor pedig ne is mérlegelj, lépj ki belőle mindenképp.

2014. jan. 23. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 A kérdező kommentje:

Az a gond ezzel az írjam össze dologgal, hogy annyira minden oldaláról nem ismerem az "új" srácot, így róla kb csak jót tudnék írni, és nem annyira tudom felmérni, vele milyen lenne akkor, mikor itt tartanánk mint a jelenlegi barátommal.

Őt pedig szeretem még, de szerintem nem szerelemből, viszont mint ember/barát, felbecsülhetetlen...ezért sem akarom elveszteni.

2014. jan. 23. 13:52
 19/33 A kérdező kommentje:

Most hétvégén mégegyszer átbeszélem a barátommal a dolgokat. megpróbálom rábírni, hogy belássa, nem megy ez már nekünk, ilyen formában biztosan nem.


A másik srácot pedig addig nem tudom megismerni, amíg vele együtt vagyok, mert addig nem igazán tarthatom vele a kapcsolatot semmilyen formában.

2014. jan. 23. 13:55
 20/33 anonim ***** válasza:

De mi az, ami miatt az új srácot jobbnak érzed? Csak az izgalom miatt? A változatosság?

Hát nem tudom... én mikor az új srácot választottam, akkor már gyakorlatilag egyből világos volt számomra, hogy ő egyszerűen olyan, mint én, és mellette tudnék igazán kiteljesedni. Szóval ha nem érzel benne semmi különöset, ami a jövőre nézve jó jel lenne,, vagyis ez így kevés... tehát ami a jövőre nézve azt mutatja, hogy ő jobb lenne, akkor csak ezért ne szakíts.

Sőt, inkább ne is az új sráchoz viszonyítsd akkor, hisz ezek szerint nem ismered eléggé.

Szimplán csak a jelenlegi kapcsolatodat mérlegeld, és gondolj bele, hogy boldog lennél-e, ha mostantól egész életedben ezzel az emberrel lennél. Ha ettől a gondolattól rossz érzés fog el, összeszorul a gyomrod és legszívesebben máris menekülnél ettől a jövőképtől, mert pl annyira unalmasnak tűnik vagy bármi ilyesmi, akkor szakíts. Függetlenül az új sráctól.

Mert emberileg sok mindenkit lehet szeretni, de ha nem érzed igaz társadnak, akivel boldogan töltenéd az életed (boldogan!!), akkor nincs értelme.

2014. jan. 23. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!