Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tennétek a helyemben?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tennétek a helyemben? Mennétek, maradnátok? Bővebben lent!

Figyelt kérdés
18 éves lány vagyok. Lassan 3 éve élek párkapcsolatban itthon. Csonka családban nőttem fel, amikor 4 éves voltam édesapám Párizsba ment új életet kezdeni. Amikor csak tudott látogatott, és valamiét nagyon erőltette nálam a francia nyelvismeretet. Soha nem értettem, miért, magyarázatot pedig körülbelül egy hete kaptam,amikor betöltöttem a 18-at. Eljött felköszönteni, és egy repjegyet is kaptam ajándékba. Majd elmondta, hogy a vállalkozásában szívesen látna,az új családja pedig vár, és költözzek ki, próbáljam ki magam odakint, lássak bele más kultúrákba, és igazából amikor akarok akkor megyek haza. Édesanyámnak igazából semmi kifogása ellene, ellenben a barátommal. Igazából el sem gondolkodtam volna édesapám ajánlatán, ha ez a kapcsolat még mindig jó lenne. De nagyon fiatalon jöttünk össze, és ő az első barátom. Talán, inkább még szabadságot szeretnék. És csak Párizs. Viszont szemétnek érzem magam, ha kimegyek, mert cserben hagyom a barátomat? Pedig már ő is tudja, hogy ez a kapcsolat már nem lenne hosszú életű. Konkrétan egy hete már nem beszél velem. Én meg nem tudom mit csináljak. Még körülbelül egy hetem van eldönteni az egészet. Ti mit tennétek? Mennétek, vagy maradnátok?

2014. febr. 1. 15:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

ezt csak te tudod eldönteni

nincs esetleg olyan opció hogy kimész és ha nem tetszik vissza jössz?

2014. febr. 1. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Sárancs válasza:
én mennék:)
2014. febr. 1. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
De, mondta, hogy akkor megyek haza amikor akarok, de ezt előre meg nem tudhatom..ha lezárok itthon mindent, és egy hét múlva elmegyek, majd bírom 2 hétig(amit amúgy nem hiszek, iszonyatosan jól érezném magam odakint),és visszajövök, lényegében buktam mindent.
2014. febr. 1. 15:12
 4/12 anonim ***** válasza:
Én mennék. Azzal a feltétellel, hogy bármikor visszajöhetek. Persze nem ismerem a kapcsolatodat édesanyáddal, barátaiddal, iskoláddal. Eddigi elképzeléseidet a jövődről.
2014. febr. 1. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Sulit befejeztem, főiskolára és hasonlókra nem vágyom, nincs is meg hozzá az eszem, ezt tudom magamról.

Édesanyám is új párt talált, van 4 kistesóm, igazából még meglepődtem rajta, de bíztat, hogy menjek ki. A barátaimmal pedig tudom tartani a kapcsolatot, ha hosszabb időkre tervezek kint, akkor pedig úgyis időszakonként haza fogok jönni, 1-2 napra.

2014. febr. 1. 15:16
 6/12 anonim ***** válasza:
Mennék.
2014. febr. 1. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:

Én mennék, nem mindenkinek csöppen az ölébe hasonló lehetőség. Amikor 18éves voltam szerencsémre nekem is jött egy hasonló lehetőség, éltem is vele, és azóta sem bántam meg lassan 10éve...

Véleményem szerint, ha már ott tartottok, h nem beszéltek nem vmi jó jel a kapcsolatra nézve.. Ne bánd ha elmész, nem ő lesz számodra az igazi, ki tudja lehet franciáknál megtalálod életed szerelmét. A többi, hogy felégetsz minden hidat magad mögött, nem feltétlen muszály. Én felégettem ugyan, azóta mégis visszakerült 1-2 lényeges ember abból a múltból... Sosem tudhatod mit hozz össze a sors... De egy próbát megér, ha nem tetszik gondolom otthon mindig lesz helyed... Ha nem mész benned marad a kisördög, hogy mi lett volna ha.......

2014. febr. 1. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
mivel első kapcsolatod ezért nem tart örökké és írtad hogy már nem is olyan jó,szóval nem igazán van min gondolkozni,beszéld meg a barátoddal,hogy te kimész,ha meg már kint vagy akkor úgy is vége lesz a kapcsolatnak,de egy új élet vár új élmények és ha nem jön be akkor haza jöhetsz bármikor.
2014. febr. 1. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ebbe az országba nehezen lesz jó állásod.

Idehaza gyakorlatilag elképzelhetetlen egy normális jövőkép.

Van barátod, de a kapcsolatotok a végét járja.

Lehet hogy csak fél év múlva szakítotok de az biztos hogy bánni fogod ha most nem használod ki.

Nagyon fiatal vagy még, és ez óriási lehetőség, mivel te nem kötődsz senkihez jóformán ilyenkor kell világot látni, kipróbálni magad új helyeken, ha úgy van képezni magad hogy minél több képzettséged legyen.

Persze megértem hogy szerelmes vagy, és hogy szereted a barátodat, de most mérlegelned kell hogy mi a helyzet a kapcsolatotokkal ha bármikor hazajöhetsz és a barátod is kibírja a távkapcsolatot akkor belevághattok ebbe is. Sajnos ebbe igazán nem tudok segíteni, fiatal vagy most kell alapoznod a jövődet tehát ezt a barátodnak is megkell értenie hogy mit szeretnél.

Lehet azért nem áll veled mostanában szóba mert magába eldöntötte hogy úgy is elmész majd és őt itthagyod.

Ha ő is szeret téged, te is szereted őt akkor érthető a kiborulása mert nem egyszerű a helyzet ha egy fiú elveszíti a barátnőjét mert a barátnője elutazik új életet kezdeni, ez senkinek sem könnyű nekem sem volt az amikor 1 éve a barátnőm az utolsó találkozónkon nagyon sokat szerelmeskedtünk gyakorlatilag ő kezdeményezte és másnap reggel el is ment és csak egy levelet hagyott itt amibe leírta hogy szakít velem mert új életet szeretne kezdeni kapott egy jó lehetőséget és mindenképp kihasználná. Persze ezt megbeszélhettük volna de utólag írt nekem emailt hogy minden kapcsolatot megszakít velem hogy ne legyen annyira fájdalmas a szakítás és ő is azért szakított levélben mert gyáva volt a szemembe nézni és megmondani mi a harci helyzet. Akkor én nagyon le voltam törve úgy 3-4 hónapja tudtam lelkileg talpra állni a szakítás után, arról nem is beszélve hogy abba az időszakba még rátettek lapáttal a dolgokra, így kész csoda hogy nem kötöttem ki a pszichiátrián.

De őszintén kérlek döntsd úgy ahogy a szíved és az eszed jónak látja, és ha döntöttél őszintén személyesen mondd el a barátodnak mi a helyzet.

2014. febr. 1. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!:)

Mindig iszonyatosan vágytam Párizsba, és most itt van előttem a lehetőség. ÉS igen, ki tudja, hátha ott áll majd valamikor az Eiffel-torony tövében életem szerelme!:)


A barátom meg...igazából nem érzem úgy, hogy könyörögnöm kéne neki,hogy álljon velem szóba. Hívtam írtam, nem reagált. Igazából részemről megtettem mindent.

2014. febr. 1. 15:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!