Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért fontosabb a nőknek a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért fontosabb a nőknek a házasság, és miért akarnak a férfiak szabadok maradni?

Figyelt kérdés
2009. dec. 7. 23:06
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Ebben van valami. Egy kissé azért olyan felmondott leckeszerű. Mi jön belőletek mélyebbről? Saját vélemények érdekelnek.
2009. dec. 8. 00:43
 12/17 anonim ***** válasza:
53%

00:43: Mi jönne, ezt azért mondtam, mert így gondolom. Az embert legmélyen ösztönök irányítják, max. racionalizálja az ösztönből táplálkozó tetteit valamivel, de a gyökere ua. marad.

A házasság jelentése: megkötöttség, biztonság - ez pedig a legjobban kedvez az utódoknak. A férfi pedig azért akar szabad maradni, mert így relatíve akármikor kiléphet a kapcsolatból, új párt találhat és újra elszórhatja a magjait.

(előző voltam)

2009. dec. 8. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
47%

A tudományos magyarázat az, hogy a nő célja a gyerek felnevelése, amihez biztonság és állandóság kell, a férfié viszont a genetikai anyaga terjesztése, amihez változatosság szükséges.


Ezen kívül pedig egyénfüggő. Én pl. (ffi, 29 év) nem akarok családot. Nem elvből, hanem mert nem nekem való. Ha lenne rengeteg pénzem, és nem kellene dolgoznom, valamint mindent meg tudnék venni, akkor valószínűleg szereznék magamnak nőt és alapítanék családot, mert ez nem jelentené azt, hogy az életem teljesen fel lenne áldozva és a teljes elhülyülés várna. Így viszont, hogy nem vagyok gazdag, és dolgoznom is kell, úgy érzem, nem éri meg a fáradságot a család, mert a nőnek igényei vannak, a gyerekeknek szintén, és a család és a munka mellett lényegében csak aludni maradna erőm és energiám. Aki dolgozik és családja is van, az kizárólag a szükségleteivel és a napi problémákkal tud foglalkozni. Ha az ember együtt él egy nővel, az azt jelenti, hogy állandó nyomás alatt van: anyagiasnak és munkaorientáltnak kell lennie, mert a nő ezt várja attól, aki magát ebből a rabszolgaságból nagyon sok pénzzel nem tudja megváltani. Akinek nincs sok pénze, azzal szemben a nő extra kívánalmakat támaszt: női értelemben véve "normálisnak", megfelelőnek kell lennie. Azaz: a munkának és a pénznek kell élnie. Az pedig azt jelentené, hogy úgy élnék, mint valami állat vagy növény, nem lenne saját életem. Van néhány barátom, akiknek már van családjuk, mindannyian elszürkült, unalmassá vált, elbutult, kissé idegesítő munkagépek lettek, akik szánalmas állapotukban azzal vigasztalják magukat, hogy de hiszen családos emberek, és akkor elvileg boldogok. (Nyilván lehetne ezt jól is csinálni, de kevés példát látok rá.) Mivel csak egy életem van, nem kívánok hős lenni, aki csak másokért él.

2009. dec. 8. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
72%

Nő vagyok de menekülök az olyanoktól, akik el akarják venni a szabadságom, pl. házasság család stb. Nem azért, mert meg akarom csalni őket lépten-nyomon, hanem olyan ez mint hogy az ember nem indul el pénz nélkül. Azért csak jobban érzed magad ha van a zsebedben pénz. Akkor is kell a szabadság, ha úgymond nem használom. De a páromat is szabadon hagyom valamennyire, szerintem így fair. Nem a rabszolgám nem akarom, hogy bármit is miattam ne próbáljon ki az életben.


Amúgy szerintem azért fontosabb a nőknek mert ők szülnek, jobban kötődnek a gyerekekhez, családhoz. Nekik fontosabb a kötelék ők érzelmesebbek. A pasik meg szeretnek szórakozni meg dugni meg csak úgy szabadon lenni a világban :D Mármint ha azt kérdezed, hogy miért nem mondjuk a férfiak akarnak inkább elköteleződni. (Micsoda hülye szó, egyáltalán van ilyen szó? :D).


De viszont tényleg nem kell általánosítani, sok barátom elképesztően családcentrikus és hűséges és stb. és pasik.

Én meg rosszul vagyok ha felhozzák a gyerek témát bárhogyan is. A házasság még oké: kiöltözhetek, lehet még extravagánsabb sminkem mint amúgy is, mindenki irigykedhet, hogy nekem milyen párom van és lehet pillangókat röptetni meg jégszobrokat hozatni meg minden kutyaf.sza. Szóval nem oszt, nem szoroz. Én szeretem az ilyen grandiózus eseményeket - de csak mértékkel. :DDD mellesleg felesleges felhajtásnak tartom az esküvőt.

Na meg egyébként se házasodnék még ha lenne párom akkor se. Nem akarok most gyűlöletet szítani itt, de nekem ez a dolog nem kell ha nem kaphatja meg minden ember. Amíg a melegek nem házasodhatnak én nem akarok ebben részt venni. Nekem ez így egy álszent mocsok és nekem ilyesmire nincs szükségem. Különben is ha szeretek valakit azon semmi sem változtat és vele minden nap ünnep és minden nap emlékezetes. (De népszerűvé válhattam most ezzel a beírásommal :DDD köszönöm a lehetőséget :D - bocs, csak még nem aludtam.)

2009. dec. 8. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Én azt tapasztaltam, hogy ugyanannyi férfi él házasságban, mint ahány nő. :)
2009. dec. 8. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Utolsónak írom, ez bitosan igaz. Ám akik élettársi kapcsolatban élnek, azok közül sokkal több a férfi, aki miatt nem kötöttek házasságot. És ismét egy felmérés szerint ha van gyerek a kapcsolatban, lehet, hogy a felszínen úgy tűnik, hogy a nőnek is rendben van, hogy nincsenek összeházasodva, de a mélyebb rétegekben tett vizsgálódás mégis mást mutat. Bagdy Emőkéjék vizsgálata szerint a gyerek meg pláne megsínyli ezt. Nos, ezek tények, mert kutatások készültek róla.

Engem most a belőletek fakadó személyes gondolatok érdekelnek.

Köszönöm nagyon az eddigi válaszokat.

2009. dec. 8. 13:01
 17/17 A kérdező kommentje:
Bocsi, belekerült egy felesleges j.
2009. dec. 8. 13:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!