Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mifele ferfi az, aki allandoan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mifele ferfi az, aki allandoan segitsegre szorul?

Figyelt kérdés

2 eve vagyunk egyutt mostmar, de lassan kezdem megunni,hogy a pasim folyton ker,valamire megker, kolcsonker, segitseget ker,elvar. Dolgozik, van fizetese,de mindig elpallja ido elott,igy mindig kolcsonker raadasul szabadideje is temerdek,mert otthonrol dolgozgat, megsem kepes egyedul elvegezni az otthoni munkakat, inkabb hazavar engem vele.

Egy ideje annyira idegesit ez a hoizzaallasa,hogy oda jutottam,hog yirtozom neki megb a telefont is felvenni napkozben,mert tuti vagy ker,kolcsonker vagy megker valamire.

Van valaki meg ilyen lehetetlen helyzetben?


2014. febr. 11. 09:09
1 2
 11/13 anonim válasza:

kedves kérdező(k)


párkapcsolatban az adni/kapni/kérni/elfogadni szavaknak TELJESEN megváltozik a jelentése, mint ami két független ember esetén. aki ennek nincsen tudatában, az csak akkor lehet boldog mással, ha óriási szerencséje van! :)

amikor kérsz a párodtól, akkor nemcsak egy kielégítetlen ember önző szükségletét fogalmazod meg (pl. éhes vagy), hanem azt is, hogy a párod az, aki ezt az igényt kielégítheti. ő a fontos számodra, azért őt kéred meg. ha kielégíti a kérésedet a párod, akkor nem csak a konkrétan megfogalmazott kérésnek tesz eleget (megetet), hanem azt is kifejezi, hogy fontos vagy számára. (ezért tesz erőfeszítést)


miért idegesítő mégis? gondolom, úgy érzed, hogy 'szívja az energiádat'. mi történik valójában? szívja az energiádat. :) de miért? azon okok mellett, amiket elsőre felsoroltál, a perdöntő, hogy megerősítésre van szüksége a kapcsolatotok meglétéről. (azt várja, hogy a kérésére adott erőfeszítéseddel jelezd, hogy fontos számodra) de amit csinál, nem fog (önmagában) működni, mert a kapcsolat nem egyirányú. hiába is fog egyre többet kérni, nem fogja kielégíteni, még ha eleget is teszel minden kérésének. (nem azért, mert világ önzője telhetetlen, hanem mert a mögöttes/valódi igény kétirányú: 'miért fontos számodra, ha te - érzése szerint - nem tudhatod, hogy fontos vagy-e az ő számára') ha értelmesebb az illető, és tudatosul benne valamennyire, hogy a kéregetéseivel egyre jobban szívja a véred, legfeljebb bűntudata keletkezik a fokozódó sóvárgása mellé, ami aztán abszolút nem a megoldás, hanem a kétségbe esés/tehetetlenség/harag/szakítás felé viszi.


megoldás? nem az, ha 'nem elégíted ki az igényeit', hanem ha te is többet kérsz tőle! (olyan dolgokat, amiket reálisan persze képes megadni, és szükséged is van ezekre. szóval ne azt kérd, hogy hagyjon már békén:)) ezzel biztosítod arról, hogy a te boldogságodhoz meg ő a fontos, és lehetőséget adsz neki arra, hogy a kéréseid kielégítésével tehessen a boldogságodért. ezzel amellett, hogy a valódi (mögöttes) igényeit kielégíted, csökkented a 'felszínes' igényeit. (hogy pénzre lenne szüksége stb)


vagy ez hülyeség?

2014. febr. 11. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Szerintem nem hülyeség, ritkán hallok ilyen értelmes gondolatot. :o
2014. febr. 12. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Gondolom,ha egy nő csinálná ezt,azzal nem lenne baj.

De egy férfi nem teheti meg:D


Amúgy itt nekem nem világos a történet.

Együtt éltek?

Mert nem egyértelmű.

Úgy írtad "otthonról",nem pedig "itthonról",amiből arra következtetek,hogy nem laktok egy lakásban.

Ha meg nem vele laksz,akkor minek te végzed a lakása takarítását?

Vagy egy lakásban éltek,de külön kasszán?


Szerintem elég butaság együtt élni,de külön kasszán,ha párkapcsolatról van szó.


Az összeköltözés lényege,hogy anyagi közösséget vállaltok,ha meg ez nem megoldható vagy nem szeretné az egyik fél,hogy közös kassza legyen,akkor szerintem tök felesleges összeköltözni.

2014. okt. 11. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!