Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Túlérzékeny a barátnőm, vagy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Túlérzékeny a barátnőm, vagy én nem vagyok eléggé alkalmazkodó?

Figyelt kérdés

Pár hónapja vagyunk távkapcsolatban, de ennek ellenére heti 2/3/4 napokat tudunk találkozni nálam, ami szerintem egészen jónak mondható távkapcsolathoz képest.

Érdekes módon azt vettem észre, hogy kb. a második nap után hiányolni kezdem azokat a napi rutinomhoz tartozó dolgokat, amiket egyébként akkor szoktam megcsinálni, mikor nincs nálam a barátnőm. Pl: olvasás, kis tanulás, játék, bármi egyéb.

Szerintetek sokat kérek, hogy napi 1-2 órát mással is szeretnék foglalkozni? Én soha nem voltam az a 0-24 órában másikon csüngő típus, de most kicsit azt érzem, hogy a barátnőm nem tudja lefoglalni magát ennyi időre sem anélkül, hogy ne zavarná, hogy nem vele foglalkozok.

Szerinte ez akkor lenne normális, ha már összeköltöztünk volna.

Korábban azt mondta, hogy oké, elfogadja ezt, de azóta többször is érintettük a témát és továbbra is azt látom, hogy egyáltalán nem tetszik neki és a legjobb barátai/barátnői mind mellete állnak, többen azt állítva, hogy szerintük nem is szeretem igazán, ha már most ilyesmi gondolataim vannak.

Nekem viszont mindegy lenne, hogy lefekvés előtt vagy korán reggel csinálnám meg a saját dolgaimat, de úgy érzem, hogy ebből nem nagyon tudok leadni, mert akkor saját magamnak mondanék ellent.


A másik, hogy én abszolút megbízok a páromban, nem vagyok féltékeny típus és nem igénylem olyan gyakran a szeretete kimutatását, mint ahogy ő elvárja tőlem. Pl ha ő otthon van, akkor is napi szinten kb. egy egész órát beszélünk telefonon és nekem már ez is nagy szó, mert korábban ezt nem tudtam volna magamról elképzelni, de aztán kiderült, hogy neki időnként jólesne, ha napközben is felhívnám, vagy küldenék egy sms-t amikor eszembe jut, vagy csak simán felhívnám, hogy szeretem és hiányzik, ilyesmi.

Én viszont ha nem történik semmi különös napközben, inkább megvárom az estét és akkor miután hazaérek a munkából mindent kibeszélek magamból.


Egyébként a párom eléggé önbizalomhiányos és nagyon érzékeny érzelmileg. Én pedig sokmindenben hidegvérű és nyugodt vagyok, egyben eléggé makacs is. Ami az igazsághoz hozzátartozik, hogy az érzelmeimet szerintem is gyakrabban kéne kimutatnom, de én mindig ilyen típus voltam: Megérzem szavak nélkül is, ha engem szeretnek és azt hiszem, hogy ez fordítva is így működik. Én nem igénylem, hogy napi/kétnapi szinten ezt szóban is bizonyítsák nekem, de ezzel lehet, hogy egyedül vagyok.


Ezek tükrében mi a véleményetek? Túlérzékeny a barátnőm, vagy én nem vagyok eléggé alkalmazkodó?


2014. febr. 17. 20:42
 1/7 ASOT ***** válasza:

Igen, túl érzékeny a kicsike, nem a te hibád.

Kell , kell hagyni a másiknak is szabad teret minden kapcsolatban. Nem szabadna állandóan egymáson csüngeni, csak ő kicsit túlreagálja, persze még biztos fiatal is....

Talán fél is kicsit h nem lesz neki más.


De egy házasságban is kell hagyni h néha a pasi vagy a nő elmenjen külön a barátaival.

2014. febr. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hasonló a leosztás nálatok,mint nekünk volt a kapcsolat elején.

2-3-4. nap töményen együtt az kimondottan sok is lehet,nálunk ez szerencsére jobban el van osztva :)

Annyi a baj csak h a szeretetnyelvetek nem egyezik-az egyikőtök szerint egy jó kapcsolatban nonstop együtt lógtok, a másik szerint nem.

Nincs senkiben sem hiba-mindkettőtöknek engedni kell, próbálni a másik szeretetnyelvén szólni.

A lányt bátorísd,hogy legyenek önálló programjai,érezze jól magát nélküled is nyugodtan-velem az volt a baj pl,higy kapcsolatban hajlamos vagyok hanyagolni a barátokat,hobbikat,ezért csüngtem volna annyit a páromon.

Mi nők máshogy mutatjuk ki h ki fontod nekünk (pl ez a telefon dolog) , és nem mindif értjük másnak ez miért nem fontos.Cserébe viszont neked is jár a megértés-beszéljetek erről,állítsatok fel "szabályokat" a fontos dolgokban.

2014. febr. 17. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Csak elgondolkodtam azon, hogy ha tényleg minden ismerőse egyetért az ő véleményével akkor nem-e tényleg nekem kellene változnom. Ugyanakkor az is megfordult a fejemben, hogy ha egy csoportos beszélgetésen a többség egyetért vele, lehet, hogy aki esetleg velem értene egyet már fel sem szólal vagy látszólagosan ért egyet, mert nem akarja megbántani a páromat. Vagy csak az a baj, hogy én férfiból vagyok, nem tudom... :)


Nekem a legjobb barátaim biztosan megszokták mondani, ha szerintük hülyeségeket beszélek/csinálok. :)


Ugyanakkor hogyan mutathatnám ki jobban, hogy törődök a barátnőmmel, miközben magamat sem hanyagolom el?

Ezek az említett dolgok már eleve kiütik nála a biztosítékot és aztán az önbizalomhiány miatt meg csak jobban megbántom, ha esetleg mégis érvényt szeretnék szerezni az akaratomnak.

2014. febr. 17. 21:39
 4/7 anonim ***** válasza:

#2 vagyok

De ez nem önzés?

Attól még,hogy önbizalomhiányos, a te igényeidet nyugodtan tiszteletben tarthatja :)

Fontos h ezt úgy kommunikáld le neki,h ez nem azért van,mert ő nem elég érdekes,vagy mert nem szereted eléggé, hanem mert te ilyen típus vagy, neked erre van igényed,ha nem kapod ezt meg,akkor nen érzed komfortosan magad.

Mondd nyugodtan neki h te miatta változtattál a telefonálási szokásaidon,ennyit ő is megtehet érted.

Fontos h ne őt támadd, a saját érzéseidről beszélj.


Mi nők hajlamosak vagyunk igazat adni a barátnőinknek akkor is ha nincs igazuk-fiúknál nem jellemző.

Ha jobban ki akarod fejezni az érzéseidet,kérdezgesd mit talál romantikusnak,és cselekedj úgy.

2014. febr. 17. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi #2-es a tanácsot! Úgy látom te már tapasztaltabb nő lehetsz! :)


Én, mivel nagyon nyugodt típus vagyok, szerintem viszonylag jól le szoktam tudni kommunikálni bármilyen szituációt vagy konfliktust. Nem veszekedni szoktam, hanem pro-kontra érveket felsorakoztatni, mindkét oldalt megvizsgálva.


Utoljára mikor ez a téma komolyabban előjött, mégis azt kaptam meg, hogy ha játszani/gépezni akarok mikor itt van, akkor kb. mintha feleslegesen utazna fel hozzám, mert ha ő feljön, akkor minden percet velem szeretne tölteni. (Mert távkapcs és nem vagyunk összeköltözve.)


Nem könnyű szitu az biztos, de újra nekifutok majd a közös megtárgyalásának.

2014. febr. 17. 22:08
 6/7 anonim ***** válasza:

(Még mindig #2)

Lehet,hogy amikor te játszol,nem tudja elfoglalni magát,végülis nem otthon van ,fura lehet így idegen környezetben.

Ha van másik laptop/gép a háztartásban, amin ő tud facebookozni, vagy sorozatot nézni,az nagyon jó, vagy esetleg ha megoldható , magával hozhatja a tabletjét vagy laptopját-ha van. Esetleg néha-néha ha van olyan magazin amit szeret,megveszes neki,akkor 1-2 órát elvan vele tutira :)

2014. febr. 17. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Azért, mert ez tényleg ilyen érzés. Te otthon vagy, tudsz ilyen dolgokat csinálni, de ő nem. Ő ilyenkor azért nem tudja elfoglalni magát, mert nincs mivel elfoglalnia magát, illetve feleslegesnek érzi olyan dolgokkal tölteni az időt, amit akkor csinálnátok, ha nem lennétek együtt, ha már egyszer végre ott van.
2014. febr. 17. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!