Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A lányokat, nőket kérném,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A lányokat, nőket kérném, hogy, mint egy gyereknek, magyarázzák el nekem pontosan miért is jó dolog a férfiaknak (miért éri meg) a házasság?

Figyelt kérdés

#házasság #a férfinak
2014. ápr. 9. 20:21
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
A házasság csak egy bizonyos formája annak, hogy két ember együtt van és össze tartozik, illetve szeretik egymást, de ezt házasság nélkül is ugyanúgy meglehet élni. Nem mindenki házasodik össze a párjával, még akkor se, ha imádják egymást egy életen át. Értelme nagyon nincs. Ez inkább hagyományon, érzéseken, bizonyos körökben erkölcsön, családi szokáson alapul.
2014. ápr. 9. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:

7.-nek.

A házicselédség és az üres frázisok puffogtatásán kívül van még egyéb érved? Ha van, kérlek írd ide, de legyen férfispecifikus.

Valahogy úgy képzelem el, mintha egy tv-shopos reklámban 8 perced volna rá hogy minden hülye faszinak a tv előtt leküzdhetetlen késztetése legyen arra, hogy megvegye a Házasság 2000-t, mert hogy az neki olyan jó, meg kell.

Mondd az érveket!


8.-nak:

A házasság mennyiben is jelent biztosítékot arra, hogy az az imádottad valóban veled marad mert elköteleződött?

Vagy hogy nem fog vérebként minden vagyont lerágni rólad amikor majd épp olyan 'nemszerelmes' időszakát éli és talál egy szuper válóperest?


9.

Tied a legrosszabb. Szerelem..., ami persze elmúlik, de te erről nem tudtál, ugye?

Amúgy ha a házasság a szerelemhez lenne kötve(értsd addig tart a törvény előtt, amíg a felek elismerik, hogy ez érzés megvan és kölcsönyös), azt mondanám, hogy van valami halvány értelme.


10.

Végre egy értelmes válasz, noha lehangoló is egyben.


11.

Tetszik amit írtál és alapvetően egyet is értek, csak nem a kérdésre válaszoltál sajnos.

2014. ápr. 9. 20:46
 13/25 anonim ***** válasza:
9-es vagyok, szerintem meg szerelemből jó ha megköttetik egy házasság, és kb. addig szokott tartani is még szerelem-szeretet érzelmi kötödés van a két fél között. Szerintem meg egy érzelmi plusz átélni egy esküvőt, és házasságban élni, bármi a végkifejlet, elvégre a jelent is át kell élni, nem csak a jövőn aggódni.
2014. ápr. 9. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

7-es vagyok.

Nő vagyok így csak azt tudom férfiszemszögből elmondani amit a férjem is mond. Mindenkinél fontosabb vagyok a számára és azért is vett el mert ezzel ki akarta nekem mutatni,hogy velem akarja leélni az életét.

Hogy neki miért jó? Mert azzal lehet együtt akire vágyik, akivel kiegészítik egymást, akiért él igazából. Könnyebben ébred fel reggel mellettem mint egyedül és mosolyogva, jó kedvel. Szereti a tudatot,hogy valaki várja haza, van aki aggódik érte. És legfőképp az a nő vagyok, akit alkalmasnak tartott arra,hogy életet adjon a gyermekének. Megajándékozza élete értelmével!

De ezt így szavakkal nem lehet rendesen, igazán jól leírni.

2014. ápr. 9. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

8-as vagyok, úgy látom, nagyon nem értetted meg, amit írtam. A házasságot értelmes ember nem azért köti, mert biztosítékot akar, hogy a másik nem hagyja el, hanem azért, mert egy életre szóló szövetséget akar kötni.

Ha nem vállalsz semmi kockázatot, ha mindenre biztosítékot akarsz, ki se menj még az utcára sem, mert lehet, hogy elb...sz egy kocsi. :D Nem lehet mindent biztosítani.

2014. ápr. 9. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

7-es

Ha valóban ennyi a haszna, akkor már értem miért növekszik meg annyira a férfiöngyilkosságok száma válás után.

Amiket említettél, eléggé talmi, ám rettenetesen túlértékelhető dolgok és gyakorlatilag az érzelmi zsarolás táptalaja.

Viszont a válaszodat megvettem :)

2014. ápr. 9. 21:22
 17/25 anonim ***** válasza:

7-es vagyok.

Mint írtam is ezt nem igen lehet szavakkal leírni. Majd rájössz ha érzel ilyet valaki után. Viszont szerintem te még messze vagy ettől vagy ennyi elutasítást kaptál a női nemtől,hogy neked ez már nem fogható föl ésszel.

Megkérdezhetem hány éves vagy? Ha még 30 alatti nincs gond de ha már elhagytad lehet nem ártana egy kis beszélgetés egy szakemberrel. Mert ez a negatív felfogás/hozzáállás nem egészséges.

2014. ápr. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:

Értem. És a pragmatizmust hány éves kor felett gyógyíttatnád?

Mert ugye a nő biztonságot keres, a házasságban, az oké. Én biztonságot keresek, a házasságban meg is látom a legnagyobb veszélyt, így én már orvosi eset vagyok.

És engem gyógyítani kell, hogy a végén visszaeresszenek az egészségesek társadalmába és ráruházzam a fele vagyonomat valami útszéli libára, aki persze azt mondta, hogy ő örökké szeret és sose tenne ilyet, neki nem kéne egy fillér sem és a házasság örökre szól majd...


Maradjunk annyiban, hogy ma nem veszem meg terméket.

Még a reklámja sem ígér semmi biztatót.

2014. ápr. 9. 21:39
 19/25 anonim ***** válasza:

Provokatív kérdés. Látszik, hogy csak veszekedni akarsz, de...


Hogy miért döntöttünk a házasság mellett?

Mert ez a legegyszerűbb, ha hivatalosan - állam és törvény szemében - is össze akarsz tartozni valakivel.

Így nem kell huszonhatezer helyen nyilatkozatot tenni - bankban, biztosítónál...; nem kell végrendelkezni oda és vissza. Egy akaratnyilatkozattal letudod az összest.


Így pl. nem ismétlődik meg az, hogy amikor kórházba kerültem, eszméletlen voltam, a páromat sehogy se akarták beengedni (pedig a személyi mellett volt egy nyilatkozat erre az esetre), hanem a 250 km-re lévő szüleimet verték fel az éjszaka közepén.


Ha velem történik valami, így tudom, hogy nem kerülnek az utcára, nem kell ehhez minden vagyonnövekménynél újra és újra végrendelkezni.


Fordított esetben nem járok úgy, mint az egyik ismerősöm, hogy az elhunyt párja szülei magukhoz vették a gyerekeket és nem akarták odaadni az apának. A fickó bírósági pereskedés útján tudta csak újra a magáénak a gyerekeket.


Ezt a biztonságot jelenti nekem a papír.

A szereteten, szerelmen nem változtatott, ugyanúgy érzünk egymás iránt, mint amikor "csak" együtt éltünk, de ez valahogy megnyugtat, hogy ezzel is gondoskodtam a családomról.


Biztos, belekötsz, de nekem ily módon csak pluszt adott.

2014. ápr. 9. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
"útszéli libára?" Látod itt van az alapprobléma...
2014. ápr. 9. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!