Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » ELEGEM VAN! Miért kell ámítani...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

ELEGEM VAN! Miért kell ámítani az nem jóképű embereket, hogy öltözzenek jobban, meg gyúrjanak, mert akkor máris jó csávók lesznek? Hátha reményt adtok nekik, és később ugyanúgy pofára esnek? Azért itt sokkal többről van szó sajnos.

Figyelt kérdés

Ezek az emberek, akik sajnos nem olyan sármosak, jóképűek, azok két dolgot akarnak:

- (jó) csajt fogni

- jóképűvé változni


Erre rengeteg válaszban olvasom, hogy gyúrjon, öltözzön jobban szerencsétlen. Mintha attól jobb lenne bármi is. NEM! EZEKKEL NEM FOG MENNI!

Kérdezem én azoktól a válaszolóktól, akik tolják ezt a butaságot, hogy ők megélték ezt? Tudják, hogy ez milyen? Ők is "csúnyák" voltak, és azért, mert elkezdtek jól öltözni, gyúrni, akkor jóképűek lettek?


Kérdésem költői.


Az igazság az az (és szeretném, ha ezt megérté sok ember), hogy a jóképűség csak egy adottság! Semmi több. De ezzel az adottsággal nagyon sok mindent el lehet érni.

Aki nem annak születik, az nem tud mit csinálni. Csak a plasztika. Hiába pontoztátok le azokat, akik ezt írták sok helyre - én sosem válaszoltam kérdésekre GYK-n. Ez az igazság!

Ha nem sármos, jóképű, cukker valaki, akkor maximum csak javítani tud rajta. Ezeknek is megvannak a trükkjei (pattanáseltávolítás, borostanövelés, és még talán egy jó frizura). DE AZ ARCÁN NEM TUD SEMELYIK SEM JAVÍTANI! Valakinek a kisebb segítségek egy férfiasabb vonalat adnak, de sokaknál sajnos még ez sem segít!


Itt vagyok én. Én nem születtem jóképű fiúnak. De én ezt tudom is magamról. 23 éves leszek lassan, és csak 1 nagyon komoly kapcsolatom volt - ő is több, mint másfél év után elhagyott egy jobb pasiért. A párom nagyon csinos volt, és sosem gondoltam volna, hogy nekem ilyen barátnőm lesz. SOHA! De ő maga is elmondta, hogy annak idején én nem tetszettem neki, és hogy nem is vett észre. Csak idővel szeretett belém, miután megismerte a belsőmet! Hoppá! És a kapcsolatunk alatt nagyon éreztem rajta, hogy tényleg szeret, mert nagyon sok mindent megtett értem... Jah, és a lány nem volt plázacica, és szépségkirálynő sem, de nekem így volt tökéletes, amilyen volt! Egyszerűen nagyon vonzó kisugárzása, és szép mosolya volt, és még meg is volt köztünk a belső vonzódás is, mert mindig tudtunk miről beszélgetni, és egymás lelkitársai is voltunk! Mindent megtaláltam benne! Sosem akartam jobbat nála! Imádtam!


Mi a lényeg? Hogy csak úgy volt esélyem megszerettetni magam, ha már megismertek jobban. De a mostani világ nagy részére meg pont az igaz, hogy külső alapján megnéznek, és ha nem vagy szimpatikus, akkor már alig akarnak szóba állni veled. Ki ismer magára?! Hmmm?


És igen... Általánosítok. Miért? Azért, mert én ezt tapasztaltam mindig! Kivétel nélkül. Miért állítanék mást, ha egyszer az életnek én ezt az oldalát kaptam. Persze, lesznek, akik másképp vélekednek efelől, és szidnak majd, hogy ne általánosítsak, de ez azért van, mert ők biztos, hogy mást tapasztaltak az életben - pláne, ha még normálisan, elfogadhatóan néznek ki.


Én saját magamról tudom, és nekem itt nem kell jönni az álszent szöveggel, mert igenis SZÁMÍT A KÜLSŐ!!! Hagyjuk azokat a szövegeket, hogy belső számít, meg a többi sablon szöveget... NEM! EZ NEM IGAZ! Még nekem is számít a külső! A szerelemhez hozzátartozik a szexuális vonzalom is. Az is része! Evidens, hogy akit szeretünk, az szexuálisan is meg kell fogjon minket. Tetszenie kell!


A felháborodott hölgyeknek pedig feltenném a kérdést: Ti járnátok olyan fiúval, akinek ki van hullva a fogai nagy része, nagyon pattanásos, 140 kg-os, de nektek a csillagokat is lehozná, szépen beszélne veletek, a tenyerén hordozna titeket, és mindent megadna nektek? Kérdésem ugyancsak költői.


Én csak jóképű akarok lenni! Semmi mást nem szeretnék, de ez csak úgy valósulhat meg, ha tényleg egy sebész kezei alá fekszem. Mert hogy a haj, az öltözés, és a gyúrás nem fogja megoldani az ARCOM vonalait, az is tuti biztos. Vastag a szám, nagy az orrom, kapafogaim vannak, olyan eltorzult fejem van (valamiért mindig a Pokémonból a Victreebel jut eszembe róla - [link]


És igen! Tudom, hogy másképp beszélnének velem, ha jobban néznék ki. Csináltam anno kamu facebook profilt, és egy jóvágású, helyes fiút tettem ki profilképnek, meg úgy még pár képet, hogy ne legyen feltűnő. És elkezdtem így írogatni lányoknak... TELJESEN MÁSHOGY BESZÉLTEK VELEM. Lehetett érezni az írásaikból, hogy tetszem nekik, és érdeklődnek felőlem. Másnap is írtak, hogy mizu, meg ilyenek, és megvolt a flört, fülledtség. Ugyan ezeket a szövegeket bedobtam a saját facebook profilomnál is, és vissza sem írtak, csak elolvasták, vagy ha írtak is, akkor is csak pár szavast...


A haverjaim, ismerettségi köröm (lányok, fiúk egyaránt) azt mondják, hogy "olyan rendes vagyok, meg aranyos", meg hogy "megérdemelnék egy normális barátnőt" és hogy "ő mit nem adna egy ilyen rendes fiúért"... Mondanom sem kell, hogy ha azt mondom neki, hogy akkor ismerkedjünk meg jobban, hátha kisül valami, akkor meg megy az "izé", meg hogy "én csak barátként", meg ilyen kibújó szövegek.


Hoopppáá! Akkor miről is beszélünk?


Amiről én beszélek az az, hogy igenis jóképűnek születni kell, és ha nagyon nem olyan az emberke, akkor sajnos nagyon nehéz lesz nemcsak párt találnia, de sokszor még az életben is boldogulnia. És ezt nem fogja megoldani az, hogy hogyan gyúr, vagy hogyan öltözködik, vagy hogy milyen a belsője, netalántán az önbizalma... Mert ha valaki aranyos, cuki, sármos, jóvágású, akkor arra jó ránézni, öltözzön akár még bohócnak is! Akármi jól áll nekik. De nekünk, "csúnyának" nagyon meg kell válogatni, mit teszünk, mit csinálunk, mit veszünk fel, csak hogy szóba is álljanak netalántán velünk...



2014. ápr. 20. 14:43
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯
 111/129 anonim ***** válasza:
81%

Az utolsó nem mond hülyeséget egyébként.


Nekem hasonló dolog történt a volt barátommal.

Nem a külsejével volt baja, hanem hogy neki kisebb volt az átlagnál... De tök jó volt szexuális téren minden, szerettem vele lenni, ügyes volt, odatette magát, de annyira bemagyarázta magának hogy 'ez biztos nem elég nekem, majd keresek olyat akinek nagyobb, biztos nem jó ' hogy a végén már a kedvem is elment tőle... Ahelyett hogy RÁM hallgatott volna inkább itt a hülye gyakorin olvasgatta erről a véleményeket... Na mindegy.


Ne az érdekeljen téged se hogy mások mit gondolnak, mit mondanak, hanem az, hogy az az egy aki téged érdekel mit mond. Nekem is tetszett már olyan fiú, hogy mindenki csak pislogott, hogy mit látok benne. Majd meglesz a párod.

2015. aug. 5. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 112/129 A kérdező kommentje:

Akkor az utolsó előtti!


Khmmm! Nem az volt a kérdés, hogy ki az a lány a gyakorikerdesek.hu-n regisztrált tagok közül, aki járna velem, hanem hogy maga ez a tény hogy is van! Elhiheted, kedves csinos, okos, kedves lány, hogy én nem véletlenül gondolom így a dolgokat. És tudod, miért? Azért, mert eddig mindvégig ezt tapasztaltam. Érted már? Ha TE végig azt tapasztaltad volna, hogy nem kellesz a fiúknak (mondjuk 26 évig), akkor kíváncsi lennék, hogy a későbbi életedben (mondjuk 27 évesen) is másképp gondolsz-e rájuk! Tudom, tudom... Sosem szabad feladni, meg mindig küzdeni kelllll... meg mindig talpra kell állni, de őszintén: ki is mondja mindig ezt? :) Iggeeeen, ott a pont! Pontosan azok, akik valamerre eljutottak e téren! És ez nem csak a kapcsolatok terén van így, hanem egyéb területen is! Olvass csak bele kicsit a "Munkahely, kollégák" kategóriába! Ott is nagyon érdekes, hogy azok hangoztatják a legjobban, hogy könnyen lehet munkát találni, akinek van! :) Érdekes, ugye? Csak tudod, mi az érdekes? Elárulom:

Ha már sárdobálás a részemre, akkor beszállok én is. Engem meg az nem érdekelne, hogy te milyen KEDVES, SZÉP, OKOS stb. lány vagy, miközben annyi nincs benned, hogy az ember másik oldaláról tekints kicsit a világra - hogy picit az ő szemszögéből nézd a dolgokat. Mert amíg a Te szemszögedből fogod, addig bizony egyről a kettőre nem fogsz jutni. Én nem foglak lepontozni, akármit is gondolj magadról. Neked is van véleményed, mint mindenkinek. Evvel semmi baj nincs. Itt egyszerűen csak annyival van gond, hogy a Te oldalról próbálod az Én problémámat megközelíteni. Ha ez nem így történik, akkor csak felesleges fröcsögések, szidkózások lesznek, mint sok más esetben ezen az oldalon. Így értjük már egymást?


És talán valamennyire az utolsó válaszadónak is reagáltam szerintem ezzel.

2015. aug. 5. 17:24
 113/129 A kérdező kommentje:
***Amíg ez így történik, akkor csak felesleges fröcsögések, szidkolózások lesznek, mint sok más esetben ezen az oldalon.***
2015. aug. 5. 17:27
 114/129 anonim ***** válasza:
74%
2015. aug. 5. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 115/129 anonim ***** válasza:
32%

Itt teszik a lányok a szépet és a jót, de fogadjunk, hogy egy közmunkás sráccal pl eszük ágába nem lenne szóbaállni...

Félre ne értse senki, én nem nézem le a közmunkát, de azt látom, hogy sok lány igen, sőt a lányok döntő többsége!

2015. aug. 5. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 116/129 anonim ***** válasza:
81%

Drága Kérdezô, a "kedves, szép, okos, stb." lány vagyok.


Hidd el, vagyok annyira empatikus, hogy megértsem a helyzetedet. Viszont a kérdésedbôl és a válaszokból az jön le, hogy sértôdékeny vagy és ha valaki próbálna segíteni, rátámadsz, ha valaki pedig erôsíti a tábort, akkor már rögtön lepacsiznál vele. Szóval nem lehet értelmesen, provokáció (vagy annak tûnô szöveg) nélküli választ írni. Ezért nem is probáltam.


A kérdésben azokat az embereket kritizálod, akik segíteni szeretnének, míg a válaszokban te is ugyanazt csinálod. Értem én, hogy neked azért "szabad", mert te "csúnya vagy" és neked sikerült elérni egy bizonyos szintet és mindenkit erre bátorítasz. De akkor mennyivel vagyunk mi "rosszabbak"? Mi miért nem adhatunk tanácsot? Azért, mert nem életük át .. De attól még lehet, hogy pont ezek a tanácsok tudnának segíteni.


Jellemzôen csak az elôbbi válaszom azon részére reagáltál, amiben megfogalmazom, mi a véleményem az ilyen, megsavanyodott életû emberekrôl, akik nem tudnak semmihez sem pozitívan állni. :)


Te sem vagy valami empatikus, drága Kérdezô. A volt barátom miatt akár el is kezdhetném kerülni a nem túl helyes srácokat, hiszen tényleg válogathatnék a "felsôbb rétegbôl", de sajnos engem nem érdekel a külsô.

Ezt ti rontjátok el azzal, hogy nem próbáljátok meg élvezni az életet. Tudom, hogy nehéz "rondaként", de ha elfogadnád a hiányosságaidat és a pozitív tulajdonságaidra koncentràlnál, más lenne a dolog. Csak van pár olyanod, hisz barátnôd is volt..

Uram bocsá', hogy ilyeneket merek írni.

2015. aug. 5. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 117/129 A kérdező kommentje:

Akkor... Drága "kedves, szép, okos, stb." lány!


Nagyon nagy lelkesedéssel vártam a válaszod, de sajnos az a gond, hogy a második mondatod nagyon elszomorított. Én nem azt kértem sem Tőled, sem pedig Mástól, hogy értsék meg a helyzetem. Erről szó sincs! Nem vagyok sértődékeny és el tudom fogadni azt, ha valaki más véleményen van, mint én. A lényeg az itt, hogy úgy adjanak választ az emberek, hogy az én szemszögemből nézik a dolgokat. Mert a megértés tanácsadáskor kevés... ááááám a véleményíráshoz már annál kevésbé kevés - jó megfogalmazás, mi? :)


Én nem kritizálok senkit, nyugodtan bemásolhatod, megmondhatod, hol szóltam le bárki olyat, aki normálisan kifejtette a véleményét a témával, az adott kérdéskörrel kapcsolatban! Ez történt veled is, még ha ez oly hihetetlen is! Megint ismétlem magam: én elfogadom a Te álláspontod, és semmi bajom nincs vele! Meg is mutathatom, hogy nem nyomtam rád pirosat!


De tudod mit? Kérdezek mást, csak hogy egy picit talán eljusson a tudatodig, én mit akarok elérni. A kérdés a következő:


Mi az a tulajdonságod, ami miatt nem állnak a fiúk egyáltalán szóba veled?


A kérdés direkt van így feltéve, ebben a formában!


Továbbá...


Rossz összehasonlítás az, amit írtál, miszerint "A volt barátom miatt akár el is kezdhetném kerülni a nem túl helyes srácokat, hiszen tényleg válogathatnék a "felsôbb rétegbôl", de sajnos engem nem érdekel a külsô", ám én nem egy adott csalódásról írtam, hanem arról, hogy valaki konstans ezt kapja sok-sok éven át! A kettő nem ugyanaz! Neked volt egy fiú? Lesz még 2? De nem éveken át! De itt nem is maga az összehasonlítás a lényeg...


Nekem veled kapcsolatban egy szúrta meg a szemem, de az nagyon: "Ezek után megmondom a lényeget is, kedves Kérdezô, veled akkor sem jönnék össze, ha megnyerô külsejû, vonzó férfi lennél, mert a belsôd a kérdésbôl ítélve visszataszító. :)"


Erre kaptál egy szép hangvételű levelet, aminek a stílusát ugyancsak észrevetted. :)


A kérdésben írtakat cáfold nyugodtan, komolyan! Semmi baj nincs vele, ha nem értesz egyet, de... a személyeskedést mellőzhetnénk nem is (csak) miattam, hanem azért is, mert így magunk "mutatjuk" be...


Mi a lényeg? Az, hogy itt egy szép, kedves, okos stb. lány... tényleg! Én örülök annak, hogy te ilyen jó adottságokkal születtél! Nem hinnéd, mi? Pedig nem kamuzok! Komolyan! De ha egy ilyen nyomorultnak akarsz tanácsot adni, akkor ne a saját életed vázlatait mintázd ki, mert sok átfedést nem fogsz találni...

2015. aug. 5. 23:11
 118/129 anonim ***** válasza:
65%
Nyifi-nyafi. Konkrét kérdésed is van, vagy csak rinyálsz?
2015. aug. 13. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 119/129 anonim ***** válasza:
76%

Nyilvánvaló, hogy a külső egy kulcsfontosságú dolog és az hogyha bárkit megkérdezel, inkább választja azt, aki számára esztétikusabb külsővel rendelkezik. Én régebben nagyon kövér voltam, és sokat piszkáltak emiatt. Tudom, milyen amikor az embert a nem épp előnyös kinézete miatt nézik le, vagy ítélik el, anélkül, hogy tudnák mi van mögötte. És bár a túlsúlyt le lehet faragni, az ember kap egy alkatot, én például olyat kaptam, hogy minden a felső testemre megy, főleg a karomra, és még akkor sem lenne modell vékonyságú, hogyha nem lenne rajta az a kis felesleg. Viszont lehet keseregni, hogy jaj, én nem születtem olyan arccal, olyan alakkal, olyan testtel amilyen sok másiknak megadatott. Hidd el, nekem sem olyan jó, de meg kell tanulni vele együtt élni. Igen, az arcom sem olyan szép, mégis iszonyat helyes srácok jöttek oda hozzám, és szemeznek velem, mert van egy kisugárzásom, mert olyan ruhákat veszek fel. Egy srác például az ruhám miatt figyelt fel rám a metróban, ami nem volt sem kihívó, sem ilyesmi, egyszerűen csak különleges volt, és tükrözte a személyiségemet. És még ezek után is irigylem azokat a lányokat, akiknek gyönyörű babaarcuk van, és irigylésre méltó alakjuk, annak ellenére, hogy olyan sokat azért nem tesznek érte, és bármit ehetnek nem látszik meg rajtuk. És lehet folyton ezen kattogni, lehet állandóan szerencsétlennek érezni magad az életben, csak nem haladsz előre, és eltelnek az éveid. Én például örülök, hogy annak ellenére, hogy nem olyan szép formás a karom, mint amilyet szeretni, és sajna egyelőre nem tudok ezen változtatni egyéb okok miatt, örülök, hogy van. Örülök, hogy hallok, hogy látok, és persze sok hátrány származik abból, hogyha az ember épp nem a világszépe, de mindenkinek joga van megtalálni a társát, viszont ha az szükséges, hozza ki magából a legjobbat amit tud, mert valójában mindenki a tökéletességre vágyik, de higgy nekem a probléma mindenki életében megvan, még annak is, akiről úgy látszik, semmi trauma nem érte. Egy szép külsejű lánynak mondjuk 10 éves korában meghalt az anyja, az sokkalta rosszabb, minthogy nem úgy nézek ki, ahogy szeretnék. Nem azért mondom, mert ez törvényszerű, és tudom is, hogy milyen, mert én is folyamatosan nyomás alatt érzem magam, de tudom, hogy el kell fogadnom, amim van, mert amin nem tudok változtatni azon kár keseregni, és akkor már inkább próbáljak a lehető legjobban kinézni. Ha az öltözködésemmel kell megnyernem az embereket, akkor azzal fogom. És viszont ha egy emberben belül rendben vannak a dolgok, akkor az látszik, még ha nem is mondom rá, hogy szép ember.

Vannak sokkal nagyobb korláttal rendelkező emberek is, lelki és fizikai értelemben is mondom ezt. De például múltkor láttam a gyönyörű lányt, egy nem épp a legmegnyerőbb kinézetű fiúval, vagy fordítva. Mindenkinek más a szép, és nagyon sokféle ember létezik. A kerekesszékes is megtalálja azt az embert, akit szerethet, és a szupermodell is. És az, hogy az ember szép nem feltétlen jelenti azt, hogy akkor már neki biztos nagyon könnyű. Mert én soha az életben nem járnék egy bár szép, de belsőleg nemtetsző fiúval. És persze nyilvánvalóan kell, hogy legyen egy vonzalom, de ahhoz egy hosszútávú komoly kapcsolatban muszáj meglennie a belső összhangnak.

2015. aug. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 120/129 anonim ***** válasza:
26%

Nem vagyok jó pasi, sőt - bár egyes lányok sármosnak tartanak, de ezt most hagyjuk.


Lényeg az, hogy 32 éves létemre 200+ lányot/nőt kaptam meg. Eddig. Mert még játékban vagyok:)


Mi a titkom? A személyiségem. Az agyam. Az empatikus képességeim, az, hogy tudok férfi lenni emellett, olyan, amire vágynak.


Jóképűség?:)) nevetnem kell.

2015. aug. 13. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!