Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ugye nem csak én látom úgy,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ugye nem csak én látom úgy, hogy az ideíró nők kivétel nélkül teljesen logikátlanul, következetlenül gondolkodnak a férfiak és a nők közti vitákban?

Figyelt kérdés

Ezeket vettem észre az elmúlt hónapokban az itteni nőkről:


1. ellentmondás: mélységesen megvetik azokat a férfiakat, akik idejönnek szakítás, összeveszés után, vagy csakúgy szimplán magányosságukban panaszkodni, sírni stb. Az ideíró férfiak általában kiállva mellettük veregetik meg a vállukat, jobbrészt a "tedd túl magad rajta, bro" együttérző kommenteket lehet itt olvasni.


A nők viszont csont nélkül támadnak, mint a veszett hiéna. Fröcsögnek, ócsárolnak, mert szerintük a síró, érzelmeskedő férfi nem férfi, hanem egy selejt, és milyen ciki idejönni a férfiaknak panaszkodni.


Csavar: pontosan ugyanezek a nők igényelnek olyan kapcsolatokat, amelyekben a férfi, érzelmes, odaadó, önzetlen, igazi szerető, azaz teljesen ellentmond annak, mint amiket össze szoktak fröcsögni az itteni férfiakról.


2. ellentmondás: Az ideíró nők ezektől a szerencsétlen leoltott férfiaktól elvárják, hogy például szakítás után azonnal mondjanak le a nőről, félóra múlva már tegyék is túl magukat rajta, mert amelyik férfi szakítás után napokig/hetekig/hónapokig tépelődik, az a férfi - az ideíró nők szerint - nem is férfi, hanem egy nyálas, pattogó, idegbeteg, aki megérdemelte, mert szakított vele a volt barátnője.


Ellenben az ideíró nők elvárják a kapcsolat mélypontján, mélypontjain, hogy a férfi csaholjon, loholjon utánuk, puncsoljon nekik, mert az ideíró nők szerint ha a férfi nem erőlteti meg magát a kapcsolati mélypontokon - vagy akár szakításkor is -, az nem is férfi, és valójában csupán játszadozik a nőkkel, kihasználja a nőt, mert soha nem is gondolta a kapcsolatot komolyan a nővel stb.


Összefoglalva tehát az ideíró nő szerint az ideális férfi gyorsan túlteszi magát az exbarátnőn, érzelemmentesen, közönyösen, ridegen, de őérte, mármint az ideíró nő kegyeiért akár a végtagjait is vágják le a férfinak, puncsoljon, harcoljon, küzdjön az ideíró nőért.


3. ellentmondás: az örökérvényű ellentmondás, a pénz, az anyagiasság ellentmondása! Az ideíró nőt nem érdekli az anyagiasság. Nem érdekli, hogy a férfinak mennyi pénze van, meg hogy egyáltalán van-e pénze. A pénz hiánya nem lehet akadály egy ismerkedés, majd később egy kapcsolat kibontakozásának. Az ideíró nőket nem hozza lázba egy-egy luxusautó, egy-egy luxusvilla.


Ellenben az ideíró nő rühelli a csóró, szegény, éppenséggel nem túl gazdag férfiakat, akik legdurvább esetben tegyük fel, hogy lustaságból nem akarnak saját maguk számára jobb életlehetőséget biztosítani. Ez teljesen rendben van, hiszen léteznek ilyen férfiak ugyebár, senki nem vitatta, viszont az ideíró nő, mivel őt, a saját elmondása szerint nem érdekli a pénz, mégis azonnal nekiugrik az ilyen férfi torkának és egy kanál vízben fojtaná meg legszívesebben.


4. ellentmondás: a második örökérvényű ellentmondás, a férfi csúnyasága! Az ideíró nőket nem érdekli, hogy egy férfi milyen adottságokkal rendelkezik. Lehet az a férfi féllábú, félszemű, félfülű, félkarú, kutyafejű, lófejű, szamárpatájú, görbehátú tevepúpú quasimodo, nagyfejű törpe, csontsovány égimeszelő, vasalódeszka, gömbölyű vágási disznó, az ideíró nőt ez nem érdekli, hiszen az ideíró nőt csakis az érzelmek vezérlik, és az, hogy a férfi hogyan tudja mindenféle nyomorékságát mégis pozitívan feltüntetni (de jobb, ha leginkább eltüntetni) az ideíró nő szemében.


Ellenben az ideíró nők valahová az egek fölé helyezték a saját elvárásaik lécét, amit még egy teljesen normális felfogású és teljesen normális (mondjuk úgy, hogy vonzó) külsővel megáldott férfi sem igazán tud megugrani, hiszen ez sem elég jó, mert az ideíró nő folyamatosan feltételezésekben él, azaz ha megszerez magának egy tökéletes férfit, neki a tökéletes+1 fokozatú férfi kell. Az ideíró nő rátartiságból akkor sem enged az elvárásaiból, ha már teljesen elveszett az élet mocsarában, képtelen alkut kötni, képtelen megalkudni, képtelen alkalmazkodni.


5. ellentmondás: szemet szemért, fogat fogért, avagy az általánosítás ellenfordítása! feltételezzük, hogy minden nő logikusan gondolkodik. Legalábbis ezt állítják magukról. Akkor mégis hogy lehet az, hogy amelyik vitába egy ideíró nő bekapcsolódik, ott teljesen el lesz kanyarodva az eredeti témakörtől, és névtelen személyeskedés, pocskondiázás veszi kezdetét? Valamint hogy lehet az, hogy ha egy férfi tegyük fel általánosít (mert mi férfiak ilyen sötétek vagyunk), akkor az ideíró nő azonnal fordítja a fegyvert és a férfinak farkasszemet kell néznie a puskacsővel, amit neki kellett volna elsütnie? Hogy lehet az, hogy a nők ezt tartják logikusnak, ezt tartják megoldásnak? Az a helyes megoldás, ha rögtön az áldozat felé fordítjuk a fegyvert, és nem a helyes kiutat, magyarázatot keressük inkább, hogy mi miért történt, történhetett, fog történni? Ez a nagy női logika? Ez aztán logika!


(28/F)


2014. ápr. 27. 10:11
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Nem kell ez a cinizmus 10-es.

A kérdező tapasztalt valami trendet és rákérdezett, hogy más is így látja-e.

Ha te nem így látod, írd le hogy miért téved.

Attól, hogy anonim ez az egész, még nem kell ez a hangvétel.


26F

2014. ápr. 27. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Ha már ilyen szépen tételesen felírtad ezeket a bazi nagy általánosításokat, talán támaszd is alá valamivel...

nem hiszem, hogy a nők úgy általában belerúgnak a szakítás után lévő férfiakba, kivéve, ha mondjuk úgy kezdődik a kérdés, hogy minden nő kva? akkor megértem, hogy miért reagálják túl.


Nagy ellentmondás: a férfiak elvárják a nőktől, hogy ne legyenek felszínesek, ne törődjenek az ő külsejükkel, viszont az ideíró előnytelen külsejű lányoknak azt tanácsolják, hogy próbáljon kezdeni valamit a külsejével, úgy biztos elkel. Nagy ellentmondás folytatása: a ideíró férfiak függetlenül attól, hogy ők milyenek, csinos, kedves, szerény, érzékeny, gondoskodó barátnőt szeretnének, mi ez ha nem magas mérce?

2014. ápr. 27. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
a 9es válaszolónak nagyonis igaza van. bár hozzátenném, hogy te nagyon sarkítasz, már eleve, amit írsz, összeegyeztethetetlen, legfeljebb elméletben működő modell, a valóság nem olyan, mint egy matematikai egyenlet, hogy a végeredménye csakis egyféle lehet. az élet nem így működik. mindenki más, és mindenki másképp látja a dolgokat. van, amiben egyetért valaki, és van, hogy nem. találj olyan nőt, akivel egyet tudsz érteni, és meg van oldva a problémád.
2014. ápr. 27. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
63%

Kedves 11-es,


köszi a lepontozást és az ítélkezést.

Nem cinizmusból írtam, de nekem, ostoba nőnek, tényleg nem világos a kérdező célja. Most hozzá hasonló csalódott világfikat szeretne idegyűjteni, hogy együtt keseregjenek a NŐK rettenetességén?



Na de akkor tessék, kifejtem részletesen a véleményem:

Sosem tagadtam férfiak és nők közti különbséget, és mindig is tiltakoztam, amikor egyenlőség vagy egyenlő jogok címszó alatt egyformaságot vártak el tőlünk. Ugyanakkor olyan kijelentéseket tenni, hogy "a nők ilyenek vagy olyanok", teljesen értelmetlen. A Föld nevű bolygón mintegy 3,5 milliárd nő él. A spektrum tág, a teljesen logikátlan, ostoba "fogyitól" az atomfizikusig.


De oké, vegyük az ide írókat. Nézzük sorban a listázott ellentmondásokat:


1. pont: A probléma az, hogy ez az oldal nem lelkisegély szolgálat, hanem kérdésfeltevős-válaszolós hely. Ha együttérző vállveregetésre vágyik a férfiember, akkor menjen a kocsmába és panaszkodjon a haveroknak, vagy menjen valamilyen férfi fórumra és nyígjon ott. Mindezzel együtt sem hiszem, hogy az ideíró nők (emberek) közt 10%-nál több lenne azok aránya, akik tényleg pusztán támadni akarnak meg kötözködni, esetleg saját nyígó pasijuk miatti frusztrációjukat kiélni. A többiek inkább segíteni akarnak azzal, hogy leírják a másik oldalt, esetleg a megoldási javaslatot. Igen, én is írtam már siránkozó pasinak, aki amiatt, hogy pl. alacsony vagy kövér itt rinyált, hogy nincs nője. Amíg itt rinyál, addig nem is lesz. Ha elmegy sportolni, vagy megtalálja, miben tehetséges, és azt kibontakoztatja, magabiztossá válik, és csodák csodája, akár még nője is lehet. Kedvesen és biztatóan taglaltam neki, hogy ki tud mászni a gödörből, ha akar, rendbeteheti az életét, ha akarja, és sikeres lehet. Minden hozzászólásomra csak a kifogások jöttek, miért nincs igazam. Pedig nagy titok, de elárulom: az egészséges önbizalom vonzóvá teszi a fiúkat. A tehetetlen bőgés és az igazi, mély érzelmek közt elég komoly különbség van, kár összemosni.


2. pont: na ebben totál nincs igazad - már az én tapasztalataim szerint. Számomra nincs annál idegesítőbb, amikor szakítás után még hetekig-hónapokig lihegnek a nyomomban. Mondjuk nem tudom, mi az a "puncsolás". Az érthető, ha a szakítás megviseli a férfit (is), ez nyilvánvaló.


3. pont: a saját élményeim megint csak ellentmondanak. Normális nők nem pénz alapján választanak párt. Normális nő, ha szeret valakit, akkor összerakja vele a keveset, ami neki van, és valahogy csak elélnek. Normális nő támogatja a férfit, akit szeret, és úgy segíti az előbbre jutásban, hogy nem cs...teti vele. Csak ott van, ha tanácsra, biztatásra van szükség. Normális nő felnőtt férfival kezd viszonyt, akiben megbízhat, hogy képes lesz kibontakoztatni a saját képességeit.


4. pont: az első pasim egy égimeszelő volt. A második a tipikus szépfiú, atlétikus izomzattal és nulla jellemmel. A harmadik érzelmes dagi. A mostani magas, kicsit nagydarab, kicsit lepukkantan öltözködő, és a legcsodálatosabb ember, akit ismerek. Szeretem. Sok-sok éve. Most akkor mi van? Nyilván a legtöbb nő álmodik néha a hercegről szőke lovon (vagy hogy is... :), ahogy minden férfi is álmodik a nagymellű szőke vagy épp mediterrán nőről... Ettől még a legtöbb nő el nem cserélné a saját, apró hibáktól és gyengeségektől hemzsegő szerelmét a hercegre. Ez is ellentmondás, nem? Mégis szerencsés dolog... Néha csak jó, ha nem hideg logika mentén működünk, nemde?


5. pont: Üdv a Földön, kedves UFO! Az emberek (nem, nem csak a nők) iszonyú logikátlan lények. Így kell élni köztük. Aztán az ember megtalálja azt az egyet, akivel hasonlóan logikátlanul működik, és párosodnak.

2014. ápr. 27. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Kedves 10/14-es, a 11-es vagyok.


Just for the record nem pontoztalak le, nem is szokásom, ellenben ezt az utolsó hozzászólást felpontoztam, mert egy értelmes nő értelmes válaszát olvastam és épp a feltett kérdésekre, de majd azokra a kérdező gondolom majd reagál érdemben.


Én egyetlen pontra válaszolnék és mondanám, hogy nem igaz amit leírtál, mégpedig a 3-as.

Sajnos a pénz igenis kardinális kérdés, de nem is ez a baj, mert a hypermodell-meganőknél évezredek óta így van. Ami újdonság, az az, hogy ez a tendencia elterjedni látszik az átlag nők körében, akik valóban elhitetik magukkal, hogy némi smink, mell és szopás révén valóban hozzájuthat egy BMW-hez,a hogy azt a Zimánytól és társaitól láthatja, olvashatja.

Ezzel igazán csak az a gond, hogy mivel nagyobb a kereslet a kínálatnál, az ilyen lányok a nincs ló, jó a szamár is elv alapján köthetnek ki a magamfajta halandónál(és emlékeztetlek, az átlagos nőről beszélek), ami nem is feltétlen az én önérzetem miatt problémás, hanem mert a lelke mélyén ő mindig azt fogja érezni, hogy 'többre hivatott' és biza lelkiismeret furdalás nélkül tenné szét a lábát egy pénzes ürgének, ha úgy alakulna. Ő is csak az ösztöneit követi(és ki vagyok én, hogy pont az ösztönei miatt ítélek el egy másik embert, mind ösztönlények vagyunk).

Ezt én komoly problémának érzem.

2014. ápr. 27. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Szerintem ez a pénzért szopkodás azért terjed, terjedhet el, mert ez is egyfajta hatalom, ami vonzó. A szépség is, az intelligencia is, az erő is, az életrevalóság is. Ezek közül a szépség és a pénz a leglátványosabb, így arra húz egyes nők szíve.

Melyik emberről mondod meg azonnal, hogy ő intelligens, vagy talpraesett, esetleg vannak céljai?

2014. ápr. 27. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
A nemeket nem tudni itt, úgyhogy nem is értem, mire alapozod ezt az észrevételt.:)
2016. ápr. 3. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

"Sajnos a pénz igenis kardinális kérdés, de nem is ez a baj, mert a hypermodell-meganőknél évezredek óta így van. Ami újdonság, az az, hogy ez a tendencia elterjedni látszik az átlag nők körében, akik valóban elhitetik magukkal, hogy némi smink, mell és szopás révén valóban hozzájuthat egy BMW-hez,a hogy azt a Zimánytól és társaitól láthatja, olvashatja. "


Kedves 15,

igen, léteznek haszonleső nők (ahogy férfiak is - tonnányi irodalom szól korábbi időkből hozományvadász pasikról, és vélhetően nem csak fikció a jelenség). Szóval ja, az emberek egy része felszínes, pénzéhes, kapzsi és lusta.


Emberekkel dolgozom, fiatal nőkkel és férfiakkal is. Sokat beszélgetünk. Nem, a legtöbb nőnek eszébe sem jutna "beszopni" magát egy BMW-be. Komolyan. Ahogy nekem sem. A négy eddigi komolyabb kapcsolatom közül a "legszegényebbel" maradtam együtt, mert a többiek jelleme, természete, viselkedése, vérmérséklete, kultúrája nem passzolt eléggé az enyémhez. Valószínűleg találhattam volna "gazdag" pasit. Sose próbálkoztam ezzel. Nem érdekelt. És kikérem magamnak a barátnőim, távolabbi nőismerőseim nevében is, akik mind egytől egyig azt választották, akit szerettek, még ha évekig nehéz körülmények közt éltek vagy azóta is filléres gondjaik meg adósságaik vannak.

2016. ápr. 4. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!