Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van értelme intelligens nőkkel ismerkedni, ha az okosabbjai állandóan taktikáznak, játszmáznak? [Konkrét példákat is írtam! ]

Figyelt kérdés

28 évesen elég rossz tapasztalataim vannak a tanultabb, műveltebb, intelligensebb nőkről. Ha úgy érzik, akkor szeretnek taktikázni, játszmázni egy kapcsolaton belül, méghozzá elég sunyi módon.


Valamennyi kapcsolatot úgy kezdtem, hogy kikötöttem, ha bármi probléma van, nem sunyítunk, nem lapítunk, hanem azonnal riasztjuk a másikat, leülünk és megdumáljuk. Ellenben a műveltebb nők az összejövetel után máris belekezdenek a játszmázásba.


Mit értek konkrétan játszmázás alatt? Pl. azt, hogy a nők ugye általában szeretnek mindent a maguk javára, a maguk oldalukra fordítani a korábban történteket, aztán amikor kiderül, hogy végül is hazugság volt, akkor úgy forgatják ki a szavakat, hogy még majdnem én kerülök ki hibásan abból, hogy megcsaltak, vagy hazudtak, vagy hülyének néztek stb.


Akármilyen furcsa, de egy kevésbé tanult nő esetében soha nem tapasztalok ilyet. Ott ha együtt vagyunk, sosincs semmi probléma: együtt élünk és kész! Néha ott is vannak veszekedések, ez természetes, de nincs taktikázás, mesterkedés, somfordálás.


Ellenben egy műveltebb, tanultabb nőnél állandóan készenlétben kell érezzem magam, hogy például feltesz valami nagyon hülye kérdést, és akkor arra most mit is kell válaszoljak. Tök mindegy, hogy mit fogok válaszolni, abból úgyis arra következtet az okos, művelt, tanult nő, hogy átverem, játszok vele, hülyének nézem, szédítem, hazudok neki stb. Pedig egyáltalán nincs így.


Itt egy példa!


Egy átlagos intelligenciával rendelkező, például gimnáziumot végzett, gyárban dolgozó nő ezt mondja:

- Nahát milyen idétlen ez csaj ebben a göncben, ugye milyen hülyén néz ki, drágám?


Egy sokkal műveltebb, intelligensebb, cselszövésre fogékonyabb, okosabb, ezáltal gyanakvóbb nő ezt mondja:

- Nahát milyen idétlen ez a csaj ebben a göncben, te összejönnél ezzel a nővel, drágám?


És akkor ilyenkor kapok agyfаszt! Amíg az első nővel egyet tudok érteni, összhangban tudok lenni, elröhögjük stb., addig a második nő esetében már azon gondolkodok, azon kezdek pörögni, hogy miért kérdez ilyet? Nem bízik bennem? Ha azt mondom, hogy összejönnék vele, össze fogunk veszni. Ha azt mondom, hogy nem jönnék össze vele, akkor gyanakodni kezd, hogy egy kissé ízlésficamos, de csinos nőre miért mondom azt, hogy nem próbálkoznék be nála. Szóval ilyen apróságokra gondoljatok elsősorban!


A lényeg azonban csupán annyi, hogy ezeket a "különös" keresztkérdéseket, provokációkat, játszmázásokat kimondottan művelt, magas intelligenciával rendelkező nőknél tapasztalom, akik egy átlag nővel ellentétben minden esetben túlgondolnak akár egy apró mozdulatot, félreértenek fogadott/nem fogadott hívásokat, sandán néznek egy-egy FB-lájkért. Egy átlag intelligenciával rendelkező nőknél sosem tapasztalom, hogy mindig bebeszélnének magukba teljes sületlenségeket.


Ti mit szóltok? Csak én látom így a problémát?


2014. máj. 27. 18:38
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
úristen, ne kössünk már a diplomához mindent. attól, hogy valaki nem rendelkezik vele, még nem biztos, hogy egy buta. lehet, hogy csupán a kétkezi munkát előrevalóbbnak tartotta. ismerek diplomásokat, akiknek olykor a kapa kiesik a szájukból, és akkor se köszönnének, ha felbuknak az illetőben. ennyit erről.
2014. máj. 27. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
4%

próbálj irányítani mindig egy kapcsolatban,nálam ez működik,én döntök,én hozok fel ötleteket,magyarán demokrácia van de az én szavazatom 3at ér :D ha a fejedre nőnek abból semmi jó nem sül ki,legyen az diplomás vagy nem diplomás tök mind1.Te vagy a férfi te irányítasz.És megtanulnak szerénynek lenni.:D hidd el.



a diplomás meg hamarabb képes elszállni,mert az képzeli h az állam pénzén megtanult választékosan beszélni, és anyu aputól is azt kapja h ő a kis királylány akkor máris valaki.


ezeket le kell tenni a földre,mert a nőknek végzettség nélkül meg van a helyük :D téged nem tisztelnek barátom.Ez a baj.

2014. máj. 27. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%

Tisztázzuk azt, mit jelent műveltnek lenni.

Mint az utolsó válaszoló feldobta a labdát erre utalóan...a lexikális tudás, ami leginkább tényszerű adatokból áll, és összefüggéstelenül halmozódik, habár én személy szerint nem választanám el élesen a többi fajta tudástól, mégis más.

Más mintha valaki talpraesett, tudja mikor minek van ott a helye, mert ez is egy tudás. Érzelmi intelligenciának szokták hívni.

És az érzelmi intelligencia semmilyen párhuzamban nincs azzal, kinek mekkora a lexikális tudása, azaz van-e diplomája vagy sem.

Én még mindig azon a véleményen vagyok, akikről te beszélsz (az én szememben), nem a művelt/okos nő kategória, hanem az érzelmileg analfabéta, vagy valamiben nagyon sérült, ezért erős komplexussal rendelkező, kombináló nőszemély.

Mert nekem az az okos nő, aki minél kevesebbet taktikázik és játszmázik, mert nincs erre szüksége, hogy egy manipulátor gépezet legyen, legalábbis ne rosszindulattal.

2014. máj. 27. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
Elnézést azóta írtak, szóval a #9-s válaszolóra gondoltam.
2014. máj. 27. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
Azért a "nem annyira tanult" nem egyenlő a buta, tudatlannal! Amúgy meg a Te 3 diplomád kit fog érdekelni 20 év múlva a konyhaasztalnál?
2014. máj. 27. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
ja, a 10-es válaszolónak szólt.
2014. máj. 27. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:

#15-s

Talán a gyerekét és a férjét fogja érdekelni, amikor majd úgy adódik, hogy kevés a pénz, vagy valaki elveszti a munkáját, ezen kívül pedig azt, aki majd felvenné dolgozni...és akkor esetleg a családot is fogja érdekelni, miből lesz kenyér az asztalon. Sose lehet tudni.

2014. máj. 27. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
100%

Nem az okosakkal van a problémád, hanem a k*tsög aljas ribikkel.

Hidd el, a kevésbé iskolázottak között is vannak szép számmal, akik képesek még a kötőszóba is belekötni. Volt is "szerencsém" egy ilyenhez, az érettségiig alig bukdácsolt el, de képes volt minden egyes szavamat kiforgatni.

Egyszerűen ez nem az intellektustól függ. A Mensa-tagok között is találsz megértő, értelmes, odaadó nőt, meg aljas ribit is, ugyanúgy a SPAR-péntárosok vagy cukrászok között is van rendes nő, meg ribi is.

Jó, nyilván a súlyos értelmi fogyatékosok között kevesebbet találsz, aki képes kiforgatni a szavaidat, de pusztán azért, mert szókincsük sincs hozzá, de ésszerű keretek között mozogva a feltételezésed nagyon-nagyon sántít.

Továbbá a szavaidból jókora paranoiát is érzek.

2014. máj. 27. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:

#11: "úristen, ne kössünk már a diplomához mindent. attól, hogy valaki nem rendelkezik vele, még nem biztos, hogy egy buta."


Nem írtam ilyet sehol sem, hogy a kevésbé tanult nők buták, vagy hülyék lennének. Nem azok! Egy kevésbé tanult nő (maximum középiskolát végzett) véleményem szerint sokkal közvetlenebb, egyszerűbb és megfogóbb gondolkodású. Tudnak a nem egyetemista nők is nagyon sokat gondolkodni, hohó de még mennyit, némelyiküknek egész nap be nem áll a szája (volt egy felszolgáló barátnőm, ő volt ilyen), de mégis a földön járnak, racionálisabban gondolkodnak, a hétköznapi problémákhoz való hozzáállásuk teljesen más, sokkal ésszerűbb.


Ellenben egy magas végzettségű nő agymenései olykor annyira természetellenesek, hogy az már riasztó. Gondolkodásban teljesen mások, és gyakran nem is érdekli őket a hétköznapi problémák sora, mert a karrieren, tanuláson, melóhelyi problémákon, vagy éppen a barátjukon való feszültséglevezetésen munkálkodnak. Amíg ezek előtérbe helyeződnek, egy kevésbé iskolázott nő esetében ezek sokkal kevésbé kapnak szerepet egy kapcsolatban. Jelen vannak, de inkább a kapcsolatra fordítanak több energiát.


Jól rámutattatok az utolsó hozzászólások között (#12 és #13), valóban minél többet ismer, tanul meg egy nő, annál nagyobb valakinek gondolja magát, s úgy gondolja, neki küzdelem nélkül kijár minden, amiért mondjuk egy kevésbé iskolázott nő vért izzadva küzd meg.

2014. máj. 27. 19:32
 20/28 anonim ***** válasza:

az "úristenes válasz" a 10esnek szólt. :)

egyébként, ha nem sértelek meg, elárulnád a te végzettséged, csak hogy tisztábban lássuk a helyzetet?

2014. máj. 27. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!