Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Lányok! Ti tudtok értelmes...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lányok! Ti tudtok értelmes párbeszédet folytatni a párotokkal a párkapcsolatotokról, Kettőtökről? (fontos elvi kérdés)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Azért tettem fel a kérdést, mert én a párommal sosem tudtam magunkról beszélni... na jó, ez azért túlzás, 4 év alatt ha 10-szer sikerült. Engem ez nagyon zavar, de ő mindig csak azt mondja, hogy "mit lehet erre válaszolni... erre más se tudna". Én "elsírom" neki a kapcsolatunkkal kapcsolatos problémáimat, rövid vagy hosszú monológot mondok neki tele érvekkel, erre a válasz: hallgatás.


Másokkal is előfordul? Vagy csak én jártam így?


Nagyon megköszönném, ha értelmes válaszokat kapnék!



2014. máj. 27. 19:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Rosszul választottál.
2014. máj. 27. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Igen, el tudok a párommal beszélgetni a problémáinkról, elképzeléseinkről.

Talán próbáld meg ezt megbeszélni vele, hátha ez nem süket fülekre talál. :D

2014. máj. 27. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Tudunk és gyakran beszélgetünk is kettőnkről. Sosem szokott csak hallgatni, vagy ilyen "mit lehet erre mondani" féle válaszokat adni.
2014. máj. 27. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Szia! Bár én fiú vagyok, de mindent meg tudok beszélni a barátnőmmel. Ha valami olyasmi adódik a kapcsolatban, csak felhozom a témát vagy én vagy ő és megbeszéljük. Ennek így kell működnie, ettől kapcsolat egy kapcsolat.
2014. máj. 27. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
hát, nem akarlak megbántani, de ott valami gond lehet. Mi még csak 2 éve vagyunk együtt de már az első naptól fogva beszélünk a kapcsolatunkról és egyáltalán nem kínos a dolog. Sokszor a párom kezdeményezi. Teljesen fesztelenül beszélünk arról ami volt, és arról is ami a jövőben lesz. Szerintem az őszinteség és a harmónia egy kapcsolat alapja. Hogy ne legyen olyan témakör (legalábbis ne ilyen fontos) amiről nem tudtok beszélgetni
2014. máj. 27. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ha én elmesélem a barátomnak a problémákat, rendszerint elkezd hisztizni és kiakad... amit ő nem akar hallani, mert neki kellemetlen vagy negatív dolog, az rendszerint így reagálja le :D Szimplán, ha kettőnkről beszélünk semleges vagy jó dolgokról, esetleg a jövőről, akkor ellehet vele beszélgetni :) Bár az eljegyzéses, esküvős témát meg a gyerek stb.. nem nagyon boncolgatom, mert félek az agyára mennék ezzel :D De egyébként, ami rossz a kapcsolatunkban és felhozódik, akkor hisztériás üzemmódba lép át és megpróbálja rám hárítani a problémát :D
2014. máj. 27. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat és várom a továbbiakat!


6-os válaszolónak üzenem:

Meg tudlak érteni és nagyon sajnálom. Ha adhatok egy tanácsot: Talán próbálj meg vele beszélni erről úgy, hogy ügyelsz a hangsúlyodra és az övére. Ha feljebb viszi, akkor meg szépen, halkan kérd meg, hogy ne beszéljen így Veled. Én így szoktam :D Remélem Nálatok is bejön! :)

2014. máj. 27. 19:18
 8/11 anonim ***** válasza:
Sajnos nála semmi nem hat... sokat hibázik az életben, borzasztóan lusta és sok kritizációt kap ezért, pedig nagyon nagyon okos... és ezért, mert sokan megszólják emiatt, már azt gondolja, hogy mindenki csak benne keresi a hibát, már megszokta mindenki, hogy őt lehet, pedig nem erről van szó, ha fejlődne, nem lenne ez... :) Már mindent kipróbáltam, hogy ne legyen gond, de csak további hisztirohamokat kaptam és már azt is rám sózta, amihez semmi közöm sem volt és más csinálta a bajt és még abba is belekevert, na akkor szoktam otthagyni :D :D
2014. máj. 27. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
szerintem próbálj változtatni a kommunikáción, ne elsírd a problémákat hanem tegyél fel neki kérdéseket, kérdezd meg hogyan látja a dolgot meg ilyesmi
2014. máj. 27. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az én barátom, ha kérdezgetem, azon is kiakad, sőt, külön kiemeli, hogy miért kell erről kérdezni :D :D Megbeszélni vele az ilyeneket nem lehet, én "hátulról" támadok és rávezetem a problémákra :D Ez olyan, mintha a barátom lenne a bűnöző, én meg a rendőr és egy pontom elkapnám :D :D Na akkor azért szokott kiakadni, hogy már megint hogy rávezettem a problémára x) De legalább úgy mindig bocsánatot kér :D
2014. máj. 27. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!