Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » El kellene mondjam a páromnak,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

El kellene mondjam a páromnak, hogy a múltban volt abortuszom?

Figyelt kérdés
Volt egy 5 éves kapcsolatom, mely során akaratlanul teherbe estem. Mivel fiatal voltam, elmentem elvetetni. Azóta eltelt pár év és most olyan párom van, aki mellett eltudnám képzelni a jövöm. El kellene mondanom neki ezt a múltbeli esetet vagy hagyam, h a múlté maradjon és lépjek tovább?
2014. máj. 28. 11:20
1 2 3 4
 31/39 Költőnő? ***** válasza:

Ja, bocs, ha egy szigetre küldenélek, miután itt többekre azt írtad, h esetünkben az abortusz inkább ideális opció lett volna. Hát kösz.

Tényleg gondolkodj már kicsit v legalább próbáld meg mielőtt leírsz vmit.

2014. máj. 28. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
Értem én ! De gondoljatok arra, hogy miért van az, hogy itt vagytok, és nem tálban végeztétek véres húscsomóként ? Ki dönti el ezt ?
2014. máj. 28. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
A szülő. És ezen a ponton már el kellene mennünk különféle vallási és filozófiai irányokba, hogy ki miben hisz, mi az élet, egyszer élünk-e egyáltalán stb., ezért ezt itt most le is zárnám.
2014. máj. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 Költőnő? ***** válasza:

Én spec azért mert terveztek és házasságban születtem és akartak és vártak. De pl ha anyám második terhessége megmarad, valszeg én már nem lennék. De ehhez egy terhességnek el kellett mennie. Szal ennyit erről. Engem szerettek volna, terveztek, így döntöttek. Érted?

Döntés. Ha másként döntenek, most meg sem kérdőjelezhetném.

2014. máj. 28. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 A kérdező kommentje:
Nem az volt a kérdésem, hogy gyilkos vagyok e vagy nem.... Tudom, hogy nem vagyok. Nem vagyok büszke erre a történésre és ha tudnám, akkor visszahajtanám az idöt és meg nem történté csinálnám. De nem az abortuszt, hanem hogy teherbe estem.... Mert nem önzésböl döntöttem igy, hanem 17 éves voltam, iskolás....ha megszültem volna, nem tudtam volna neki nyujtani semmit, nem akartam olyan életet se neki, se nekem! Ha meg örökbe adom, akkor meg megint nem csnálok jót neki, mert késöbb öt fogja gyötörni, hogy "nem kellett" a szüleinek, meg hasonlo.... De nem is tudom miért magyarázkodok, mert mindenkivel megeshet, meg mindenki hibázik.
2014. máj. 28. 19:52
 36/39 anonim ***** válasza:
17%
Már hogyne lennél gyilkós ? Szituáció írt a legnormálisabban, kiontotál egy emberi életet ennyi de ha nem akarod hogy a jelen kapcsolatod tönkremenjen ha becsületes férfival élsz lakatot tehetsz a szádra senki se kérdezte a múltad. Én az biztos a párod helyébe elhagynálak énse élnék könnyü vérü nemtörödöm másal csak magammal növel. Aki abortuszt csináltat az egy beszari kis liba. A munkahelyen is valami van vagy nehézség az életben akkor azt se oldja meg az ember meneküljön el ? Most jöhetsz te és az abort védö cimboráid pontozatok le gyilkos nők
2014. máj. 29. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 A kérdező kommentje:
A gyengébbek kedvéért még egyszer kiírom, hogy nem az volt a kérdésem, meg az sem, hogy elítéltek e vagy sem ez miatt..... Hanem, hogy el kellene e mondjam neki! De mielőtt egy ilyen komoly és nehéz dologról ítélkezni kezdenétek, tanuljátok meg először, hogy hol kell vesszőket rakni, amikor irtok.
2014. máj. 29. 12:09
 38/39 anonim ***** válasza:
84%

Kedves 36.

Vesszőt, helyes ékezet előtt még a mondatszerkesztést is megtanulhatnád. Vannak az összetett, többszörösen összetett, és egyszerű mondatok, vannak még, de az számodra lényegtelen. Kezdj el foglalkozni az egyszerű mondatokkal! Aztán ragadj meg egy biológia és egy etika könyvet. Aztán majd írj véleményt, rólam és az embertársaidról. Legyen szép heted!

2014. máj. 29. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
91%

Kérdező!


Nekem meggyőződésem, hogy ennek a kérdésnek egy egész életre tervezett kapcsolat esetén fel kell merülnie. Nem azért tartozik rá, mert a múltad része, hanem azért, mert a te eszköztáradban az abortusz benne van.

Most nyilván könnyebb lenne hallgatni róla, de ha később derül ki, amikor már esetleg komolyabb közöttetek a dolog, és a srác képtelen a ténnyel együtt élni, jobban fog fájni a szakítás.

Őszintén szólva nőként sosem mentem volna hozzá olyan férfihez, aki képes lenne abortáltatni a gyerekünket. Szerintem borzasztó fontos, hogy egy ilyen fajsúlyos kérdésben egyezzen a felek véleménye. Ehhez pedig diskurzus kell, hogy kiderüljön. Én a helyedben elmondanám neki. Ha esetleg megbántad már, amit a gyermekeddel tettél, azt is.

2014. máj. 29. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!