Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ez már probléma egy kapcsolatb...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

BlackDahlia kérdése:

Ez már probléma egy kapcsolatban, megalázásnak számít, vagy ti hogy gondoljátok?

Figyelt kérdés
Lassan 3 éve vagyunk együtt, az elején minden frankó volt - szokás szerint. Tűz, szerelem, béke, megértés. Aztán jöttek a problémák, az összeköltözéskor mikor apám nem segített nekünk, hogy apám alkoholista lusta dög, hogy anyám egy idióta, hogy ezt tűri, sőt tegnap idióta baromnak lett titulálva.(ide mindig kilyukadunk, hogy mik a hibái a családomnak stb.) Az ő családja nem fogad egy ideje el engem, mert azt gondolják miattam utaztunk el meszire, hogy nekem legyen állásom. És hát kell egy bűnbak. Egy csomó mindent elnézek, a béke kedvéért, nem szóltam vissza az anyjának sem, amikor flegmázott velem, mert szeretem a páromat, és őérte megtettem, meg amúgy is az anyós az nehéz kérdé, jobb ha nem húz újat vele az ember, és mégiscsak ő az idősebb, próbáltam az okos enged-et alkalmazni. Azt hiszem, túl engedékeny lettem. Ma ott tartunk, hogy ez a második eset, hogy úgy érzem igazán megaláz, ezelőtt egy vita alkalmával elborult az agya, és leidiótázott meg hogy olyan hülye vagyok mint a segg, most meg azon kaptunk össze, hogy kinn élünk külföldön, és egyszerűen nagyon nehezen jön össze, hogy állást találjak, és azt vágta hozzám, mikor hazajöttem elintézni a TB-met, hogy én havi 6 rugóba kerülök neki, és köszönhetem az elbaszott életemet a családomnak mert ha engednek továbbtanulni, és nem dolgozni küldenek, biztos lenne egy frankó szakma a kezemben, nem csak egy érettségi, és tudnék magammal mit kezdeni. Amúgy normális szokott lenni, soha ilyet nem csinált, eddig mindig a csillagokat is lehozta volna az égről, csak nem értem, mi van vele pár hónapja. Amúgy is szégyellem, hogy nincs állásom, a családi és anyagi különbségeket is szégyellem, és még belémrúg ilyenekkel... én is akarok tenni értünk valamit, de ha be is hívnak interjúra, mégse kapom meg az állást. Legszívesebben itthagynám, de nincs hova mennem, hajléktalant csak nem csinálok magamból. Nekem is előfordul persze, hogy nem vagyok épp jó passzban, és hülyep*csa vagyok, csak tudjátok én azért szoktam hisztizni, mert nem jó irányba tart a kapcsolatunk... de én nem alázom meg. Hol van a határ a bocs, ideges voltam, és a 'na ezt nem szabad tovább tűrni' közt? Ha szeretsz valakit, mit szabad/lehet elnézni neki, ezek beleférnek pillanatnyi elmezavarnak? Szerintetek? Köszi! (flegma okoskák kíméljenek :* )
2014. jún. 3. 12:05
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez neked így kapcsolat?
2014. jún. 3. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
é lelépnék ha nem változtatna magán
2014. jún. 3. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:

A párodnak elvileg szeretni kéne téged támogatni és segíteni lelkileg ezzel szemben csak beléd rúg és lelkileg még mélyebbre taszít... Igen eléggé megalázás, persze lehet anyagi problémák miatt feszült ideges a szülei is folyton mondják neki és nagy rajta a nyomás de ha miután lenyugodott és azután sem kér bocsánatot akkor gondolkozz el azon hogy megéri így leélni egy életet (a fiatalságod)


ülj le vele és beszélgess mennyire szörnyen érzed magad a viselkedése miatt magad és ha szeret miért gyötör meg ennyire lelkileg (ha meg meg se próbálsz beszélgetni veled ezekről akkor szerintem vessetek neki véget mert sok jó nem lesz belőle)

2014. jún. 3. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Gondold végig hogy ez megéri neked ? Boldog vagy te ebben a kapcsolatban ? Lehetséges hogy pillanatnyi elmezavar és csak idegességében mondta de akkor is durva.. Nyilván mindent megpróbálsz és neked sem jó ez a helyzet és nem is egyszerű inkább támogatnia kéne...
2014. jún. 3. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ebben a kapcsolatban te egy bokszzsák vagy. Tegyél ellene.
2014. jún. 3. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Kedves mindenki! Köszönöm a válaszokat! Akartam látni, hogy más is így látja e mnit én, mert lehet, én nem látok tisztán!

( - de bocsánatot kér utána, csak sokra megyek vele, nem igaz? Tegnap kínomban elrohantam, hogy én ezt nem hallgato tovább. Azt mondja, akkor nem jöhetek haza. Jó, mondom, nekem mindegy, de én ezt így nem... Persze, rohan az ember után, de ilyenkor már minek?)

Nálatok mi volt az, ami a legdurvább idegkirohanás volt, ti mit tudtok megbocsátani, elnézni az illetőnek?

2014. jún. 3. 12:29
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Tudod, mi több, mint 10 éve koptatjuk egymást.

Vannak jó napok, meg rossz napok, meg szoktunk vitatkozni, és volt már két igazi nagy veszekedés is.

De soha, tehát ezt úgy értsd, hogy SOHA nem sértegettük egymást. Se ő engem, se én őt.

Ha az a gond, hogy nincs kimosva a kád, akkor azon vitatkozunk, hogy miért nincs kimosva, és nem repkednek a sértő szavak.


Nagyon nehéz az a helyzet, amikor függsz valakitől, nincs hová menned, nincs munkád, és még meg is aláznak.

A legjobb, amit tehetsz, ha igyekszel munkát találni, és saját lábra állni. Ennek a kapcsolatnak így nincs jövője.


Ha lesz gyereketek, és otthon maradsz vele egy ideig, akkor is pont ez lesz a felállás, ezzel jobb, ha tisztában vagy.

2014. jún. 3. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Anyósod gondja az, hogy szerinte fia itthon is szépen boldogulna, ha egy gazdaságilag hozzá hasonlóan versenyképes párja lenne, jó családdal. Így meg külföldön kell fiának egyedül güriznie kettőtök boldogulásáért, ő ritkán látja, sokkal nehezebb élete lesz. Lehet hogy alapvetően kedvel is, de azért néha ez eszébe jut, és ilyenkor kifakad.


Két képzett multinál alkalmazott fiatal, ha mindkettőnek jó a családi háttere, pár év alatt spórolt pénzből, és szülőktől kapott pénzből simán vehet hitelre (megvan az önrész) egy jobb lakást, sorházat, vagy akár házat is, de ha az egyiknek nincs szinte semmije, akkor ez nagyon nehéz.


20-as éveim végén, 30-as éveim elején fiatalabb, csinos, de egyszerűbb csajaim voltak (kevésbé iskolázott, gazdaságilag nem túl versenyképes, jellemzően rosszabb családi háttérrel párosultan), anyám mondta sokszor az aktuális csajomról, hogy bár kedvesnek, rendesnek tartja, azért reméli, hogy nem akarom elvenni (anyám mindig szépen viselkedett velük).


Tőszavakban ezek voltak a témái: életszínvonal különbség egy egyszerűbb nő mellett, egyszerűbb nőtől kevésbé intelligens utód; munkában megszakadás; rosszabb családi háttérben felnevelkedőnél nem alakul ki a munkakultúra, hosszútávra tervezés képessége; nem jó ha a nő férfinél kevesebb, mert akkor nem egyenrangú társ; sikeres nő a férfi karrierjét is egyengeti (szerinte apám azt, hogy valaki lett neki köszönheti)...

2014. jún. 3. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szerintem: 1: Ugy érzi, most idomithat téged mert kiszolgáltatott vagy. 2:Nem értem miért hagytad a szüleidet pocskondiázni? 3: Nem igazán szeret már téged.

Javaslatm: Sürgösen épitsd ki a menekülöutat. Nyugodtan mondd meg neki amit te nem fogadsz el töle. Ha összeért a dolog akkor lépj!

2014. jún. 3. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nem mi vagyunk az első pár, akinek különböző a családi háttere, ezt a szülők is tudták, mikor beléptem a képbe. De örülek nekem ,mert tudták, hogy normális gondolkodású nő vagyok, becsületes.

Ha minden ennyire materializálunk, hol a p*csába marad a szerelem???? Ja, hogy az csak filmeken van.

Nem lehet mindenki karrierista újgazdag család sarja.

Nem én akartam ezt a kapcsolatot, ő osrtomolt, hogy legyünk egy pár. Akkor is tudta mindenki a helyzetet! Én meg tudtam, hogy ebből problem lesz...csak bíztam, hittem. Újból feleslegesen.

2014. jún. 3. 13:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!