Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerintetek normális/elítélend...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek normális/elítélendő dolog, ha én csak diplomás pasival szeretnék összejönni?

Figyelt kérdés
Főiskolára járok alapképzésre, ahol 2015 decemberében fogok végezni. Emellett rendelkezem, angol középfokú C típusú nyelvvizsgával, Tudományos Diákköri Konferencia versenyen vettem részt, jeles tanuló vagyok 4,91-es átlaggal, diákmunkában dolgozom. Szeretném, ha a leendő párom is hozzám hasonlóan sikeres lenne, mert nem szeretném, ha kellemetlenül érezné magát mellettem amiatt, hogy én sikeresebb vagyok nála.
2014. jún. 21. 09:52
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
Nincs is már kb. egyetem, vagy főiskola, max. a nevében...
2014. jún. 21. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
64%

Akkor figyi.

Egy agrármérnök és egy vegyész között van némi különbség és nem leszólni akarom az agrármérnököt. Ez az egyik. Szakok között van különbség nem kicsike.


És van a másik, amikor végzett BME-s mérnök infós én magam nem engedte be a szerver terembe, mert kiváló jeles diplomával annyi haszna volt, mint egy három lábú sünnek az autópályán, kommunikálni meg nem tudott.


A papírod és a szakma két külön dolog, és ha ezt most nem éred fel ésszel (ez már önmagában egy szűrő) akkor komoly bajok lesznek akár 6-os átlaggal is :D

2014. jún. 21. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
68%

"Agrármérnök szakra járok és ez nem egy könnyű szak. Az évfolyamunkon a hallgatók egy harmadának van nyelvvizsgája, az egész évfolyamunkon csak én TDK-ztam egyedül, a lányok a mi évfolyamunkon nem adnak magukra(nem sminkelik magukat és nem járnak csini cuccokba), pedig külsőre nem néznek ki rosszul."


Mondom, ez szép, gratu. Valószínűleg el fogsz tudni helyezkedni etc.

De még mindig nem a fentebb felsoroltak miatt leszel jó ember vagy klassz csaj vagy mittudomén.


Ha most az egyértelmű lábaid elé borulást várod ezért, illeve nagyon nincs önbizalmad, akkor inkább egy pszichológust ajánlanék a gyakorikerdesek.hu helyett. No offense.

2014. jún. 21. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó kommentelő!

Mi a problémád velem? Nem az egyértelmű lábam elé borulást várom el senkitől.

2014. jún. 21. 11:11
 25/34 anonim ***** válasza:
100%
Az a probléma veled, hogy nem vetted észre a kommentemet :D Diplomás pasi vagyok. Írj már rám :D
2014. jún. 21. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
58%
Én a diplomás pasi vagyok. Szerintem rohadt sokan félreérti ka kérdezőt. Ő a diplomával nem a sikerességet akarja predesztinálni, hanem csak arra szeretne rávilágítani, hogy egyszerűen joban érzi magát tanult emberek között, több közös témája akad velük, mint egy segéd vagy szakmunkással. Ami nagyon sok esetben így van. Én nagyon bírom a szakmunkás embereket, segédmunkások közt is nem egy ismerősöm van, el is lehet velük beszélgetni dolgokról de nem tudnak megújulni és valami mégis hiányzik ezekből a társalgásokból. Fontos, hogy sokat olvass, művelődj, érdeklődő, nyitott legyél mindenre. Rengeteg kevesebbet tanult embernél pedig ez nincs meg, mert elvesznek a napi dolgokban. Ha nincs lelkitársi viszony közted és a párod közt, halott dolog az egész. Persze ehhez nem kell egyetemet végezni, de akkor tényleg maradjon mindenki a hozzá végzettségben, anyagi helyzetben, társadalmi beilleszkedésben sokkal közelebb állóval kapcsolatban.
2014. jún. 21. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
84%
ma 11:25: Ha tényleg minderre garancia lenne a végzettség, akkor tökre megérteném, amit mondasz, mert logikus, de nem így van, és nagyon sok esetben nem a papíron múlik a műveltség, vagy az, hogy mennyire széles a látókör. Lehet, hogy neked ilyen tapasztalataid voltak, az enyémek viszont nagyon vegyesek, ezért gondolom szerintem másképp.
2014. jún. 21. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
76%

"Mi a problémád velem? Nem az egyértelmű lábam elé borulást várom el senkitől."


Semmi bajom nincs veled. Többen leírtuk mit gondolunk erről a kérdésről (átlag vagy diploma =/= siker), erre te jössz itt a sminkeléssel és az öltözködéssel. :)


Ebből szinte egyenes út vezet az önbizalomhiányhoz, illetve a valamire / valakire vonatkozó kisebbségi komplexushoz, az elismerés / megerősítés / bók kieszközöléséhez (kierőszakolásához), ezért tanácsoltam a pszichológust, ha maga a kérdés nem trollkodás.


A világ nem ennyire merev, a diploma nem jelent intelligenciát, etc. De elmondom mégegyszer: legyél rá büszke, de nem ettől leszel jobb/több. És el is várhatod, de nem ettől lesz boldog a kapcsolat vagy jó a pasi. (Sem.)

2014. jún. 21. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
100%

"jeles tanuló vagyok 4,91-es átlaggal, diákmunkában dolgozom. Szeretném, ha a leendő párom is hozzám hasonlóan sikeres lenne "


Elég egyértelmű mivel azonosítja a sikert, maga írta le.

Vagy "nem tud írni magyar", vagy tényleg így gondolja.

Mindkettő necces

2014. jún. 21. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
69%
Kedves 83%-os, igen elfelejtettem odaírni, külön kiemelni a gyik népének, hogy ez csak az én tapasztalatom. Én sem nézek le senkit, akinek nincs diplomája, sőt sokkal értelmesebb emberekkel is találkoztam már, akiknek nem volt, mint akiknek volt. Szóval valóban nem a papír minősít, de a tendenciák megfigyelhetőek, erre próbáltam rávilágítani. Kövezzenek meg, én nem tudom elképzelni az életemet egy szakmunkást végzett lánnyal. Egyszerűen nem tudom megtalálni velük a hangot. Nézz meg egy nívós gimnáziumot, mennyire mások az osztályban a lányok, fiúk viselkedése, mint egy szakmunkásban. Annyira érződik az agyi, lelki fejlettség közti különbség. Van ebben tapasztalatom, hidd el. Sokat jártam be ilyen iskolákba. Egy gimiben sokkal érettebbek a 16-17 évesek, mint egy szakmunkásban vagy szakképző suliban.
2014. jún. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!