Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerintetek normális/elítélend...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek normális/elítélendő dolog, ha én csak diplomás pasival szeretnék összejönni?

Figyelt kérdés
Főiskolára járok alapképzésre, ahol 2015 decemberében fogok végezni. Emellett rendelkezem, angol középfokú C típusú nyelvvizsgával, Tudományos Diákköri Konferencia versenyen vettem részt, jeles tanuló vagyok 4,91-es átlaggal, diákmunkában dolgozom. Szeretném, ha a leendő párom is hozzám hasonlóan sikeres lenne, mert nem szeretném, ha kellemetlenül érezné magát mellettem amiatt, hogy én sikeresebb vagyok nála.
2014. jún. 21. 09:52
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
73%

Na, én az ilyen "álértelmiségiektől" mászok a falra!


Rengeteg 20-as évei legelején járó fiúkát és lánykát látok az egyetem különféle campusain grasszálni olyan tekintettel és ömlengős szöveggel, amiből süt, hogy azt hiszik, ők találták fel a spanyol viaszt.

Karokat nem akarok nevesíteni (bár, részben már említettek párat előttem), de néhányra tényleg tipikus, hogy csak kávézni és "divatbemutatót tartani" járnak be a diákok arra a heti 16-20 órára. Aztán vizsgaidőszakban megy a menőzés, hogy 12 vizsgán van túl ilyen-olyan átlaggal. Csak azt hagyja le, hogy egy tárgy 30-70 oldalból áll, és az se nagy tudomány, hanem valami kis lötyögős bullshit.


Aztán a mai tömegképzéssé vált, lezüllött színvonalú, kivéreztetett magyar felsőoktatásban egy főiskolai Bsc képzés lepkefing! Ne haragudj meg Kérdező, nem bántani akarlak, de egy mai ilyen képzés a 10 évvel ezelőtti érettségi színvonalát sem éri el.

Az emberanyag minősége 5-6 év alatt is akkorát romlott, hogy az valami hihetetlen. Kérdezd meg bármelyik oktatót bármelyik karon, hogy a mai színvonal hol van akár az 5 évvel ezelőttihez képest. Azt fogja mondani, hogy akkor se volt rózsás a helyzet, de ami manapság van, az kifejezett tragédia.


Extrém ritkán szoktam személyes példát írni ide a GYK-ra, de most megteszem gondolatébresztőként:

- angol középfokú C: már általános iskolában megcsináltam

- TDK versenyen részvétel: ööö... komolyabb egyetemen ez már-már alap, sok helyen a diákok nagyobbik része TDK konferencián részt vesz. Amúgy én 1. lettem a szekciómban.

- jeles tanuló 4,91-es átlag. Nekem az orvosin a 6 év összesített(!) átlaga volt 4,96

- nem diákmelózom, de helyette PhD hallgató vagyok.


Miért írtam le ezeket? Mert én így se érzem magam olyan hű, de sikeresnek. A siker nem ott kezdődik, hogy ilyen-olyan átlaggal elvégzünk valamit, amit rajtunk kívül még több százan (sok képzés esetén: több ezren) szintén megcsinálnak minden évben. És szintén nem siker, ha valaki teljesít olyan elvárásokat, melyek mostanság alapnak számítanak (pl. nyelvvizsga, TDK részvétel).


Nem akarok politizálni, de a hozzáállásod a mai magyar politika hozzáállására emlékeztet: sikerként beadják, hogy végre nem negatív, hanem pozitív előjelű a gazdasági növekedés, csak arról nem szól a fáma, hogy így is ez a legkisebb a régióban, magyarul továbbra is a közeledés helyett leszakadóban vagyunk Európától is, és a térségtől is.


Aztán az ilyen "sikeres" emberek csak csodálkoznak, amikor egy hasonlóan "sikeres" ország munkaerőpiacán találják magukat...

A végén olyan "nagyon sikeresek" is lehetnek, hogy kapnak egy olyan munkát, amiből be tudják fizetni a rezsit és a lakástörlesztőt. Az meg nem az ő gondjuk, hogy 1 országgal nyugatabbra egy kevésbé sikeres kispolgár is 3x magasabb színvonalon él, mint itt az itteni "sikeremberek".


Zárásképp: "Agrármérnök szakra járok és ez nem egy könnyű szak. Az évfolyamunkon a hallgatók egy harmadának van nyelvvizsgája, az egész évfolyamunkon csak én TDK-ztam egyedül,"


Nem akarlak lehangolni, de ez elég szomorú a szakodra nézve... A legtöbb normális szakra pl. nyevvizsga nélkül be se lehet jutni! Az a baj, hogy a te esetedben valóban megállja a helyét a "vakok közt félszemű a király" mondás.

2014. jún. 21. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 A kérdező kommentje:
Azzal én is egyetértek, hogy az siralmas, hogy az évfolyamunkon tanuló hallgatóknak, csak egyharmadának van nyelvvizsgája. Sajnos az a gond, hogy a többség nem igazán motivált a nyelvtanulásra.
2014. jún. 21. 11:54
 33/34 anonim ***** válasza:
69%
Én meg mindig a dokikra buktam. A családban elég sok volt, bár én nem ezt a pályát választottam, hanem közgazdász lettem. De kiskoromban is mindig arról álmodtam, hogy orvos férjem lesz, mert én imádtam egy orvos gyerekének lenni, ahogy anyum a feleségének, és valahogy ezt tovább szerettem volna vinni. Volt mindenféle pasim, szakmunkás, pultos, tróger főiskolás, de volt építész is, vállalkozó. És végül tényleg egy orvos mellett kötöttem ki, ami teljesen véletlen volt. Nem vadásztam az orvosokat sose, nem olyan körökben mozogtam, ahol nyüzsögtek, és mást ki se tudtam volna fogni. Nagyon váratlanul találkoztunk, és jókor voltunk jó helyen. Elég nagy köztünk a korkülönbség, de tökéletes harmóniában élünk együtt évek óta, és családalapítást tervezgetünk. Őszintén szólva nagyon örülök neki, hogy végül összejött az álmom. Imádom, és nagyon felnézek rá, amiért életeket ment, valamint stabil hátteret biztosít nekünk, emellett fantasztikusan okos, művelt, intelligens, sikeres, humoros, jószívű. Minden megvan benne, amire vágytam.
2014. jún. 21. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
ha beleszeretsz egy tőled sikeresebbe?(mert szerintem annyira te nem vagy sikeres..bocsi) és ő nem akar majd veled lenni mert nem vagy elég okos,sikeres neki ?az hogy fog esni?
2014. szept. 27. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!