Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vajon fogok valaha olyan férfit találni, aki magától képes elmosogatni, kimosni, és kitakarítani?

Figyelt kérdés
Az eddigi barátaim mind elvárták volna, hogy én csináljam meg ezeket munka után plusszba. Én mindig is megköveteltem a munkamegosztást, működött is egy darabig, de egy idő után szépen elkezdtek trehánykodni. Ki is raktam a szűrüket, nem vagyok senki szolgája. Nem szeretnék olyan kapcsolatot, ahol így állnak hozzám. Nem adom lejjebb. Vajon van ilyen férfi, aki képes magát, illetve egy háztartást ellátni?
2014. jún. 25. 19:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Képes vagyok rá, mondjuk nincs is aki megcsinálja helyettem.
2014. jún. 25. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Éltem egyedül, el tudom látni. Mondjuk van amit nem szeretek csinálni, de ez nem erről szól.


A munkamegosztást preferálom, de őszintén én szeretem a régimódi ffi-női felosztást, ahol a nő háziasabb, a ffi szerelősebb.


"Nem adom lejjebb. Vajon van ilyen férfi, aki képes magát, illetve egy háztartást ellátni?"


Mondjuk ez alapján megkérdőjelezhető, hogy te szeretnél-e egy kapcsolatot. Mert gondolom azt is elvárod, hogy a fizu felét leadják és kényeztessenek vagy nőként kezeljenek.

Valamit valamiért.

2014. jún. 25. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Bence_ ***** válasza:
Igen.
2014. jún. 25. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

"a nő háziasabb, a ffi szerelősebb"

Ott bukik meg ez az elgondolás, hogy főzni/mosni/takarítani kb naponta kell, a csap meg évente 1x romlik el. Ha mind két fél 8 órát dolgozik, egy idő után ez tarthatatlan.

2014. jún. 25. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ezért írtam a munkamegosztást. Csak árnyaltam az arányokat.


A csap lehet nálatok egyszer romlik el, de fát vágni, gépet baztatni, légteleníteni, polcotfelrakni, ajtótmegigazítani, akármit csinálni azért összességében sűrűbben kell.

2014. jún. 25. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Szeretnék kapcsolatot, de nem olyat, ahol le kell adnom az igényeimet. A fizu fele nem kell, keresek én eleget. Szerelni őszintén szólva én is tudok, így nagyon férfi-női munkáról nincs itt szó.
2014. jún. 25. 19:33
 7/12 anonim ***** válasza:

Ételek 5ös, persze igazad van, a csapos példát csak azért írtam, hogy a két "szerepkör" nem egyenlő egymással. Néhány éve már egyedül élek, de még semmi olyan nem történt amit ne tudtam volna egyedül megoldani. Azokat amiket felsoroltál azért a legtöbb nő meg tudja csinálni. Ezt csak a ffi-női sztereotípiák hívői és a kényes p.csák nem hiszik el. =D

Nem akarok senkivel együtt élni, de azért érzem a "segítség" hiányát. Szörnyen érzem magam, ha már 3-4 napja nem volt időm/erőm föltakarítani és áll a por, vagy ott van még a 2 napos mosatlan. De biztosan sokkal szörnyűbb lenne, ha tudnám hogy lakik itt velem más is csak nem csinálja meg, mert az a "nő dolga". Szóval én teljesen megértem a kérdezőt, hogy nem akar cselédként élni.

2014. jún. 25. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Hát igen, ide jutott a világ az emancipációval. Nekem ezzel csak annyi bajom van, hogy oké, vegyen részt a ffi is a dolgokból, de akkor a nő ne várja el, hogy hímes tojásként bánjanak vele.

Nem lehet két világból a legjobbakat kimazsolázni és csak azt elvárni.


Ha valaki konzekvensen nem akar a "régi" nőszerepnek megfeleni, akkor ne is várja el a "régi" nőknek járó áhítatot és tiszteletet. Szerintem ez így tiszta.


(Egyébként, ha úgy érzed, hogy nem hiányzik, akkor szerintem esélyesen nem volt igazán jó kapcsolatod. De ez magánvélemény és nem sértésnek szánom.)

2014. jún. 25. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Ne keverjük ide az emancipációt, ez csak szimpla logika. Ma már nem tud egy férfi családot fenntartani, kell a nő fizetése. Az én esetemben például, ritka ha nem keresem a barátom fizetésének 2-3-szorosát. Nos, ha a nő szintén dolgozik, minek kéne neki csinálni még a házimunkát is, amíg a férfi kényelmesen elfekszik? Ettől még nem kell a nővel máshogy bánni, nem nőszámba venni, mert attől még én is ugyanúgy férfiként tekintek a férfire. Főleg ha van annyira értelmes, hogy felismeri a helyzetet és nekiáll házimunkát végezni. Mert ez valahol intelligencia kérdése, is, hogy nem csak ledöglök, amíg a szeretett párom felmos...

Én nem mondtam, hogy nem vágyok kapcsolatra, sem azt, hogy eddig nem voltak jó kapcsolataim, csak azt, hogy nem adom lejjebb az igényeimet ilyen téren.

2014. jún. 25. 20:32
 10/12 anonim ***** válasza:

Ha sok a pénz, akkor megoldás a takarító. Havi 35-40e forintért hetente nagytakarítást rendez és akkor semmi gond nincs vele.

Ez is egy opció.


Azt, h a férfi nem tud családfenntartó lenni, vitatom. Nagyon erősen szakmafüggő dolog. Perpillanat az tud családot eltartani, aki csókos valahol vagy jó szakmája van.

2014. jún. 25. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!