Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Megcsalt a vőlegényem 10 év...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megcsalt a vőlegényem 10 év után. Terhesen. Szerintetek van még jövőnk?

Figyelt kérdés
10 éve voltunk együtt.9 év után eljegyzett, boldogok voltunk, végre sikerült teherbe esnem. Tavaly, kb.6 hónapon át csalt egy nővel, akit ismerek is. Bevallotta. Két hónapig külön voltunk, de ujrakezdtük. A gyerek most tíz hónapos. Sokszor vitázunk, feljön a probléma. Nem tudom mit tegyek. Félek, hogy nem fogja egy másik férfi úgy szeretni a gyerekem, és a gyerek miatt úgy is véget vetnék a kapcsolatoknak. (28é)
2014. jún. 28. 02:17
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
előbb kell gondolkodni, utána családot alapítani! ha 10 év közös múlt után sem vett feleségül akkor bizonyára nagyon szeret!
2014. jún. 28. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, örülök neki, hogy férfiak is ìrtak. Veszélyeztetett terhes voltam végig. Mégis többet adtam meg neki, mint lehetett volna és pont azért, h ne menjen félre... :-/ mikor erről beszél, azt mondja nem én tehetek ròla. "könnyű nő volt" számára. Engem ez nem vìgasztal...ok nélkül? Fura de neki semmit sem jelentett, azt mondja...

Gyerekkel kapcsolatban tudom, h nem jò a feszült légkör....tanultam pszichològiát- pedagògus vagyok :) mégegyszer köszönöm.

Igazábòl, h őszinte legyek...félek kilépni ebből a kapcsolatbòl. Hosszù évekig ez jelentett mindent. A céljaim, a jövőm...mindent...nem tudom mi lesz, még adok ennek egy kis időt. Az a baj, h a gyerek egyre nő, egyre jobban meg fog érteni mindent...és ha ùgy alakul...az apja egyre jobban fog hiányozni neki...

2014. jún. 29. 03:11
 13/18 A kérdező kommentje:
Ja, és sokak szerint terhesen is gyönyörű voltam. Összesen 9kg-ot hìztam, tehát...hacsak a nagy pocakomtòl, mástòl nem undorodhatott...aki meg egy pocitòl undorodik, ássa el magát. Tudom, h nem ez volt a baja. Ez biztos. És az is igaz lehet, amit ìrtatok, h egy òra után már nem is emlékezett rá, mert végig éreztem, h szeret...de akkor is. Furcsán viselkedett. Valamennyire mégis megváltozott. Látszik, h megbánta...de ha ránézek...látom őket :(
2014. jún. 29. 03:15
 14/18 A kérdező kommentje:
Valòjában az eltelt tìz év(mìnusz 1), olyan volt mint egy "álom". Barátaink álompárnak hìvtak minket. Tényleg minden rendben volt. Négy éven át pròbálkoztunk, h babánk legyen, és mikor lett....nem is értem. Komolyan. Nagyon jò ember, a történtek ellenére is ezt mondom. De valamit elvesztettem. A bizalmat oké, de még valamit. A boldogságom. Szeretem még, de .....valami megmagyarázhatatlant érzek. Ha lesz egy ùj kapcsolatom, lehet h engem szeretni fog. És a fiam? Megtűrt személy lesz? És ha kamaszodik majd, ki tudja milyen lesz a kapcsolatuk. Vajon igazán boldog lehetek még? Fiatal vagyok még ehhez 28 évesen. Meddig lehet várni a boldogságra?
2014. jún. 29. 03:32
 15/18 Fish1 ***** válasza:

" Hosszù évekig ez jelentett mindent. A céljaim, a jövőm...mindent.." : ez nekem olyannak tűnik, mintha támaszkodó kapcsolatban élnél, ami nem jó. Úgy gondolom, hogy egy nőnek a párja vagy a kapcsolata nélkül is kell, hogy legyenek életcéljai. Ha ez nincs meg, akkor az csak vegetálás, céltalanság, egy helyben topogás.


Ha normális embert találsz magad mellé, akkor nem megtűrt személy lesz a fiad, hanem az új pasi is szeretni fogja. És az, hogy külön mentek, természetesen nem kell, hogy azt jelentse, hogy az apját nem láthatja.


Szerintem az van, hogy belül mélyen érzed, hogy ez már nem fog működni és mivel félsz kilépni a kapcsolatból (félsz a változástól, az újtól, hogy ki kell lépned a komfortzónádból), ezért kifogásként hozod fel azt, hogy "de mi lesz, ha az új pasi nem fogja szeretni a gyereket?". Gondolom egy ismerkedésnél nem fogod letagadni a fiadat, és már a pasi korai reakcióiból is láthatod majd, hogy hogy érinti a téma. Tulajdonképpen most olyanon görcsölsz, ami még meg sem történt. :)

Szerintem arra az egyre vigyázz, hogy ha tisztán érzed azt, hogy a kapcsolatod már nem fog működni, akkor ne kényszerítsd bele magad továbbra is ebbe a helyzetbe, mert benne ragadsz, ezek elvesztegetett évek lesznek, amit rossz szájízzel fogsz megélni és saját magadat is felemészted.

A pasid mennyire mondja ki az érzéseit, mennyire lehet vele ilyenekről beszélni? Továbbra is úgy gondolom, hogy részéről valami nem oké már a kapcsolatban, csak ezt fél kimondani. Ez nem egy egyszeri félrelépés volt, hanem fél éven keresztül csinálta.

Az, hogy megcsalt, hogy derült ki?

2014. jún. 29. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Nos én mint nagyon felvilágosult személy azt mondom erre, na és mi van,ha megcsalt? Veled akar maradni,élni? Akkor? Az ember alapvetően poligám, főleg,ha férfiról beszélünk. Olyan hosszú ideje együtt voltatok már,szerintem beszéld meg vele,hogy miért ment félre,hogy akarja -e még azzal a nővel folytatni vagy veletek?

Kereshetsz másik embert is magad mellé,de az rengeteg energia,kiismerni,összeszokni. Lehet az az új ember hamarabb megcsalna,vagy ő titkolná.

Amúgy is miért baj,hogy mással szexelt?Netán az a férfi a tulajdonod? Jól érezte magát ideig-óráig. Sajnálod tőle ezt az örömöt? Az érzelmei feléd töretlenek,a szexuális vágy és az érzelmek nem ugyanazok. Te is megteheted ,hogy félre kefél! sőt szerintem jót tenne neked!

Fel a fejjel! :)

2014. jún. 29. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm az utolsò két hozzászòlònak is. Elgondolkodtatò, amit ìrtatok, jòl látjátok a helyzetet. Az utolsò kicsit fura, hiszen egy kapcsolatban ugye a hűség elvileg alapelv de azt mondják sokan " nem kopik, csak edződik"

Furcsa. Ha nem ismerném a csajt, talán jobb lenne. De ha a páromra nézek vagy átölel v megcsòkol egyből eszembejut h vele is ezt tehette...ő azt mondja szeret és sosem hagyna el. Bánja nagyon stb.kérdezem mindig miért tette, de mindig azt mondja nem az én hibám. Vágyat érzett nem mást. Nekem ez volt az egyetlen kapcsolatom eddig. 28 vagyok, 12 éve vagyunk együtt. Talán ezért félek ennyire kilépni....nem tudom, más pasi milyen egy kapcsolatban.Szép napot mindenkinek :)

2014. jún. 30. 12:09
 18/18 anonim ***** válasza:

Ezt neked, magadban kell tisztáznod. Vele tudsz e úgy maradni, hogy tényleg tiszta lappal kezdhet, hogy nem arra gondolsz, nem azt látod, amit tett? Hogy nem fogod minden vitátok után a fejéhez vágni? Mert ha nem, akkor "megölitek" egymást hosszú távon. Neki nagyon kell/kellene tepernie, hogy a bizalmat újra fel tudja építeni, ha hagyod és ha tudja.

Fiatal vagy még, 28 évesen még simán újra kezdheted az életedet a gyerekeddel együtt!

2014. aug. 15. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!