Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Olyan nagy gond, hogy van 1-2...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Olyan nagy gond, hogy van 1-2 elvárásom a pasi felé?

Figyelt kérdés
Szemét vagyok, amiért tetszik egy srác nagyon, de az a bajom vele, hogy nem tud helyesen írni? Lehet, hogy ez nagyon gyerekes volt, de idegesít. Előre is köszönöm a válasz(ok)at! :)

2014. aug. 11. 21:43
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:

De ő nem csak pár szót ír félre, hanem majdnem az összeset, és tudtommal nincs semmilyen betegsége.

Az a vicces, hogy egyáltalán nem a kinézete tetszett meg elsőnek, hanem az, hogy kedves, emberséges. Szóval nem nyert, kedves válaszoló. Miért kellett egyből arra gondolni, hogy biztos csak a kinézete tetszik rajta?

2014. aug. 11. 22:13
 22/24 anonim ***** válasza:

Kérdező, anyukám "diszeseket" tanít (disgraphia - ez az írás, dislexia - ez az olvasás, discalculia - ez a számolás), van, akinél halmozottan van jelen több is, van, akinél éppen csak egy kicsit. Mikor én voltam iskolás (több, mint 10 éve érettségiztem), akkor ezekkel még nem foglalkoztak úgy, mint manapság. Volt olyan osztálytársnőm, aki kis mértékben volt érintett valamelyikben, mi többiek nem is tudtunk róla, én is csak azért, mert egyszer elkottyintotta egy beszélgetés során. Egyik kolléganőm jelenlegi munkahelyemen szintén diszes, neki a számolással van problémája, olyanokban nyilvánul meg a mindennapi élet tekintetében, hogy például téveszti az órát, sokat használja a számológépet, vagy éppen az ujjait.

Ha szeretsz valakit, akkor ezt egy idő után úgyis elnézed neki, ha nem, akkor ez lesz az egyik legbosszantóbb tulajdonsága számodra.

Nekem anno kitűnő volt a helyesírásom, versenyt is nyertem, de nem olyan helyen dolgozom, ahol ez nagyon mérvadó, így én már nem képezem tovább magam, meg tudom értetni másokkal a mondandómat, ez elég (nagyobb gond, ha valaki nem tudja megfogalmazni a mondandóját, mint az, hogy nem mindent tud helyesen leírni).


A helyesírás ellenőrző programokról meg csak annyit, hogy még a tanáraim se javasolják csak azoknak a kizárólagos használatát, mert a gép nem tud mindent... :-D Erre az a több, mint 1000 oldalas könyv is példa, amit pár éve olvastam, kortárs irodalom, minden oldalon volt valami hiba, nem is mind helyesírási, inkább nyelvhelyességi, mondatszerkesztési, és ezek nagyban megnehezítették az olvasást. No, kérem, ha legalább az a terület, ahol ez tényleg fontos, adna annyit magára, hogy jól végzik a munkájukat (kiadók, sajtó), az emberek helyesírása is több eséllyel javulhatna, mert az ember már csak úgy működik, hogy átveszi, amit olvas, automatikusan...! Az iskolai tanulmányok elkopnak idővel, ráadásul aki nem olyan területen dolgozik, nem követi úgy a nyelv változásait.


Nekem is van olyan szó, kifejezés, amit már nekem is másképp tanítottak, mint a szüleimnek, és már a mostani diákoknak megint másképp tanítják. Én igényes vagyok, de ennél van fontosabb dolgom is.

2014. aug. 11. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

# 20:

Én el sem tudom képzelni. Két napja este regisztráltam és alacsonyabban vagyok, mint az előző accommal, pedig az már több éve megvolt.

2014. aug. 11. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
ő nem a nagy ő ha ilyeneken felakatsz
2014. aug. 11. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!