Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Lefogynátok a párotok kedvéért...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lefogynátok a párotok kedvéért? Felnőtt páros vagyunk, egy pajzsmirigy műtét hatására híztam meg hirtelen. Önmagam kedvéért is leszeretnék, de itt az a kérdés, hogy ez mennyire megalázkodás a másik előtt? A lényeg ez:

Figyelt kérdés

Hosszú évek óta vártam egy ilyen szerelemre, ő nem különben. Hihetetlen boldogok vagyunk együtt, bár a távolság megnehezíti, de ha együtt vagyunk minden összhangban, jobban kíván mint bárki mást, tini kora óta senkivel nem szexelt soha ennyit, de maximalista, amit megértek, mert én is az vagyok. A pajzsmirigyemet kivették, amitől hirtelen meghíztam, mondták hogy ez vele jár. Utálom mamag azóta, bár nem mutatom és mondom senkinek, hormonális hízást pedig nagyon nehhéz lefogyni, mindig rettentő keveset ettem, zsírosat nem is tudok megenni. Előtte jóalakú voltam. Ő imádja a lelkem, életemben először fogadja el valaki a lelkem, 20 éve főleg a külsőmet szerették, de a lelkemet nem érzették meg, amit utáltam. Most viszont úgy alakult, hogy a lelkemet vééégre valaki megérti, sőt imádja, rajong érze, szerelmes is, de az agyában megrögződés, hogy a férfi legyen nagyobb darab a párjánál. Ebben is egyetértünk. Mivel csak 6 cm-el magasabb nálam, így nem tornyosul fölém, sőt bizonyos cipőimet inkább nem hordom, nem szeretek magasabb lenni nála. Viszont vaskosabb lettem a műtét után nála, amit én is szívből gyűlölök. Tehát én is le akarok fogyni, visszanyerni a formám. Hozzáteszem, hogy ő pocakos...... tehát kb annyi túlsúly van rajta, mint rajtam. A kérdés a következő, ha nagyon szeretjük egymást, de nagyon nehéz természetű emberek vagyunk, nem túl elfogadóak, vagyis eléggé egymásnak teremtettek minket, akkor megéri lefogyni azért, hogy ő elégedett legyen? Ez nem megalázkodás és megalkuvás? Azt hagyjuk figyelmen kívül, hogy én is fogyni akarok és szégyellem a változást és ha neki tetszenék így, magamnak akkor sem. Csak a párkapcsolati része érdekel. Egy ugyanolyan lelkileg és testileg "hibás" ember, mint én megéri ezt? Nem kell az, hogyha kérdezni kell, régen rossz blabla, én mindig mindenben kételkedek és mindent megkérdezek.:) Mindketten folyton kételkedünk, csak abban nem, hogy egymás másik felei vagyunk, rohadt régóta vártunk erre, dilisek vagyunk mindketten, nagyon szeretjük egymást és iszonyú erős a lelki kötelék.

Vagyis megéri? Nem éri meg? Sosem leszek elég jó neki? (Mondjuk a túlsúlyon kívül mindent halálra dicsér rajtam és bennem folyton) Ti megtennétek a másikért?



2014. aug. 29. 18:35
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Én sose a barátom miatt figyelek az alakomra, hanem saját magamért. Így érzem jól magam a bőrömben.

Ha mondjuk olyan lenne a szituáció, hogy én ellennék a kis túlsúlyommal, és barátomnak is lenne egy kevés, de Ő azt szeretné, ha visszafogynék, akkor nem tenném meg. Csak akkor, ha Ő is lefogyna. Mert az önzőség, ha Ő nem csinál semmit, de a barátnője meg tegyen meg mindent.

Mint írtam, én csak magamért tartom formában magam, de szerintem én így cselekednék abban a szituációban.

2014. aug. 29. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Én úgy gondolom hogy csak magamért fogynék le. Ami azt illeti ezen vagyok fél éve. Mivel nekem is erősen hormonális, (bár más eset mint a tiéd). Amíg nem kezelték a hormonjaimat, semmit nem tudtam fogyni...Most már nagyon lassan, de megy.


De nem a férjemért teszem, hanem azért mert engem zavar. Ő szeret, és nem azt szereti amit épp a mérleg mutat, hanem engem.....


Ő is volt hogy meghízott amióta együtt vagyunk, (sok volt az édesség:) de ő döntött a fogyás mellett és nem én cseszegettem. Az anyja meg a haverja igen...de én nem. Őt szeretem, nem a testsúlyát.

2014. aug. 29. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Agnes Crumplebottom, ugyanaz mint bohókás nyuszinak, köszönöm!

Azt hiszem túl büszke és rátarti ember vagyok, valóban nem gond akarni tetszeni a másiknak.:) Csak eddig mindenkinek nagyon tetszettem, nekem nem felelt meg más külsőre vagy lelkileg és azt vettem természetesnek, ha ő változik értem. Én sosem változtam más kedvéért.... Most futottam bele először olyanba, aki olyan kritikus mint én (önmagunkkal szemben is) és azt hiszem ez feladta a leckét.:)

2014. aug. 29. 18:53
 14/19 A kérdező kommentje:

Ó köszönöm a sok haszos és érdemi hozzászólást! Bocsi, lassan reagálok, mert mobilról pötyögök.

Maximálisan megértem azokat is, akik csak önmagukért fogynának le, más esetben én is ezt tenném.


És köszönöm annak, aki azt írta, hogy egy ilyen kapcsolatért megéri, külön jól esett.♥

2014. aug. 29. 18:58
 15/19 anonim ***** válasza:

Csak a fő szöveget olvastam, a kommenteket nem, tehát arra reagálok.

Ha a párom őszintén szeret (és nem szólogat be durván, nem akar szakítani stb.), mindössze nem 100%-osan jön be neki az ilyen-olyan okból felszedett túlsúlyom, akkor semmi esetre sem megalázó, ha beszélünk arról, hogy nem lenne rossz fogyni.

A legtermészetesebb dolog a világon, hogy az egészségesebb, fittebb alkathoz vonzódunk, vagyis ha a párunk elhízik a kapcsolat folyamán, valószínűleg kevésbé lesz SZEXUÁLISAN vonzó, ami nyilván nem azt jelenti, hogy társként kevésbé lesz a számunkra fontos.

Szóval ha te is szeretnél fogyni, és ő is vonzóbbnak tartana picit vékonyabban, és a kapcsolatotok eközben stabil, akkor semmi megalázó sincs abban, hogy a magad ÉS a kapcsolatotok érdekében picit többet mozogsz, és még jobban odafigyelsz az étrendedre. A "kapcsolatotok érdekében" nem úgy értendő, hogy különben baj lesz, és keres egy vékony macát, hanem úgy, hogy a szeretet mellé a vonzalom is nőni fog részéről a jelenlegihez képest (ami nyilván nem 0!!), ami feldobja a szexuális életeteket, az önbizalmad, az egész kapcsolatot.

Én megismerkedésünkkor is vékony voltam, mégis, részben a tetszeni vágyás miatt elkezdtem többet sportolni, egészségesebben élni, és mikor jönnek a bókok a férjemtől, nem arra gondolok, hogy jajj, löttyedt fenékkel és vastagabb derékkal biztos nem szeretett, mert ez butaság. Akkor is szeretett, elvégre elvett, ettől függetlenül kihozni magunkból a maximumot mindig megéri :) Ő is fogyott részben az én unszolásomra, nem is keveset, de előtte is ő volt a mindenem, és most is, és ha elhízna valamiért újra, akkor is csak őt szeretném.

2014. aug. 29. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Nem, semmi durvát nem mondd, sőt kerüli is, mert tudja milyen érzékenyen érint a téma. Nagyon is kíván, jobban mint eddig bárkit, tiniként volt elmondása szerint ennyire aktív, ez a poén benne. Bár gondolom a szerelem miatt kíván annyira, nem tudom. De konkrétan az agyában van az a kattanás, hogy a vékony a vonzó, hiába kíván, én sem értem, de ez van.:)
2014. aug. 29. 21:33
 17/19 anonim ***** válasza:

Persze....... hihetetlen boldogok vagytok, biztos azért agyalsz ilyeneken.

Dehogy vagytok ti boldogok..

2014. szept. 29. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Nocsak, tudsz valamit, amit én nem? :D Ne aggódj, költői kérdés volt. Nyilván magányos vagy, vagy csalódás ért, akkor ilyen keserű az ember.
2014. okt. 11. 03:17
 19/19 leo432 válasza:
Van egy másik probléma amellett, amin agyalsz. Ha jól értettem, kivették a pajzsmirigyedet, vagy annak egy részét, ez azt jelenti, hogy mostantól alulműködésed lesz, ezért híztál meg. Lehet hogy sokkal nagyobb probléma lesz, hogy hogyan fogyjál le, mint hogy lefogyjál-e egyáltalán. Az alulműködés egyik tünete, hogy az ember a levegőtől is hízik, leadni meg nagyon nehezen tudja.
2014. okt. 27. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!