Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ez másnak is rosszul esne,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez másnak is rosszul esne, vagy csak én reagálom túl?

Figyelt kérdés

Párommal megbeszéltük, hogy a héten szerda este találkozunk, itt alszik nálam, és az egész csütörtököt együtt töltjük. A héten máskor nem találkozunk, utoljára szombaton láttam. Mivel csütörtökön ünnep van, a szüleim végre nem dolgoznak (egyébként hétfőtől szombatig minden nap egész nap melóznak szegények), és annak is örülnek, hogy jön a párom, mert ritkán látják. Mivel az egész család itthon van, áthívták a húgom új barátját is ebédre, hogy "bemutatkozzon" (eddig csak apukám találkozott vele), tehát már azt is eltervezték, mi kerül az asztalra. (Nálunk egyébként nagy jelentősége van az ilyen közös ebédeléseknek.) Párom tisztában van vele, hogy készülnek a szüleim egy nagy közös étkezésre, ma mégis bejelentette, hogy ő csütörtökön elmegy tőlem délelőtt, este meg majd visszajön, mert két egyetemi csoporttársával elkészítenek egy házi feladatot, amit hétfőn le kell adni. (Nekik egyébként nincsen őszi szünetük.)

Ti mit gondoltok, nektek ez rosszul esne? Én nagyon szomorú lettem, és nem tudom elképzelni, hogy ne lehetne a héten máskorra tenni ezt a közös feladatot, hiszen hétfőig rengeteg idő van még azon kívül, amit mi együtt töltünk (és azért három ember csak könnyen alkalmazkodik egymáshoz...). Ő nem érti, mi a bajom, hiszen "attól még úgyis leszünk együtt" és "legalább rá nem kell főzni". A szüleim nagyon csalódottak lesznek, amit ő egyáltalán nem ért meg - de ha még nem is lenne ez a nagy közös ebéd, akkor is bántana, hiszen ez az egyetlen nap, amit igazán együtt töltünk a héten, (jövőhéten az őszi szünetben én végig dolgozom).

20 évesek vagyunk egyébként, 3 éve vagyunk együtt.



2014. okt. 21. 11:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Az egyetemi házi feladatokat/prezentációkat nagyon komolyan kell venni, gyakorlati jegy vagy aláírás függhet tőle. Ha közös feladatot kaptak, egymáshoz kell igazodniuk. Ő egy feladat miatt menne el, és visszamegy, nem kihúzza magát az együttlétből. Próbáld meg ilyen szemmel nézni, hátha nem olyan vészes a távolléte arra az időre. Addig ismerkedjetek az új családtaggal. Jó szórakozást.
2014. okt. 21. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Próbálom így nézni, na de elmegy délelőtt, beülnek a mekibe, és este hazajön... Ez nekem kicsit azért szórakozás szagú is :)

És tudom egyébként, hogy milyen fontosak az egyetemi feladatok, mert én is egyetemista vagyok.

2014. okt. 21. 11:57
 3/11 anonim ***** válasza:
túlreagálod
2014. okt. 21. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Laylah ***** válasza:
Túlreagálod. Ráadásul ott van még a másik két csoporttársa is, nyilván nekik is van valamilyen időbeosztásuk a hétvégére, nem csak nektek...
2014. okt. 21. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem reagálod túl. 3 év után már tudnia kell, hogy a ti családotoknak milyen fontosak ezek az ebédek. Ha igazán részt akarna venni (legalább miattad), akkor ott lenne. Ráadásul reggel odamegy, meg este, csak pont napközben nem jó. Nem tudom. Lehet, hogy nincs kedve hozzá(d) igazán.
2014. okt. 21. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 PearlDiver ***** válasza:
Szerintem az a fő kérdés, hogy megpróbálta-e máskorra szervezni ezt a hármas beadandóírást. Ha igen, de nem jött össze, akkor teljesen korrektül járt el, én is voltam már hasonló helyzetben, és a barátnőm családja tökre megértette.
2014. okt. 21. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
dobd ki, megcsal. tuti. ha nem vagy neki fontos akkor egy idióta. hagyd el.
2014. okt. 21. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az értelmes válaszokat és véleményeket :) A 7-es kivételével mindenkinek zöld pacsit nyomtam.

Egyébként nem tudom, próbálta-e átszervezni, ugyanis amikor rákérdeztem, nem jó-e a fiúknak máskor, elegánsan kikerülte a kérdést.

2014. okt. 21. 13:40
 9/11 anonim ***** válasza:
Túlreagálod, és szinte biztos vagyok benne, hogy te még nem jártál egyetemre, és valószínűleg nem is fogsz. Ez csak egy ebéd, még a feladat, az feladat, kötelező.
2014. okt. 21. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Költőnő? ***** válasza:

Hát itt sztem az a legnagyobb kérdés, h lenne e lehetőség az időponton változtatni. Amúgy meg én értem, h nálatok fontosak az ilyen családi összevések, de azért lássuk be, biztos lesz még ilyen:)

Mentsd ki őt otthon, ha nem tud ott lenni és majd túlestek ezen legközelebb.:)

2014. okt. 21. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!