Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » FiÚk! Ti hány éves korotokra...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

FiÚk! Ti hány éves korotokra terveztek esküvőt, eljegyzést?

Figyelt kérdés
Tegnap volt itt egy kérdés, ahol a kérdező (lány) kiakadt, mert a barátja nem akarja még eljegyezni.22-23 évesek.Szerintetek nem korai ennyi idősen?
2014. okt. 30. 09:20
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
Én is ilyen voltam addig, amíg meg nem ismertem a vőlegényem. Én soha nem megyek férjhez, egyedülálló, erős nő leszek, megváltom a Világot egyedül... aha, persze... :D :D
2014. okt. 30. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 Janka90 válasza:
100%

Szerintem több hozzászólónak és a kérdezőnek is igaza van részben.

Igaz az, hogy kitolódik a "végleges" párválasztás a hosszabb távú tanulás miatt, a pénz miatt... A pénz alatt nem feltétlenül a hiány, inkább érzem azt, hogy a pénzközpontú gondolkodásmód értendő. Nincs kevesebb pénz a megélhetésre, egész egyszerűen többre vágyunk, jobb anyagi körülményekkel lennénk megelégedve, mint őseink. Luxusautókat, ingatlanokat szeretnénk magunknak, nem pedig egy középszintű életet. Persze ez nem baj.

Másik probléma, ami a válások megsokszorozódásának is oka lehet, a megváltozott életvitel: mindenki flörtöl mindenhol, bikinis képeket mutogatunk magunkról mindenkinek, a közösségi oldalak adta könnyű kapcsolatteremtés, stb.

És még egy oka van a késői házasságkötésnek vagy annak elmaradásának, bár ez már nem a kérdéshez kapcsolódik. A nők szerepének megváltozása. Háziasszony jelöltek helyett karrierista, pénzorientált szinglik mászkálnak az utcákon...

Ez van...

2014. okt. 30. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem alapvetően baj van a fejekben. Sokan úgy tekintenek a házasságra, mint valami béklyóra, ami egy komoly akadály a tanulásban, a karrierépítésben, a szórakozásban, és egyáltalán, a személyes szabadságban. És sajnos sok házasság ilyen is. Egy kötelezettség. Még egy hely, ahol jól kell teljesíteni. Pedig nem erről kellene szólnia a szerelmi házasságoknak. Arról kellene szólnia egy házasságnak, hogy a két fél segíti egymást mind a közös, mind az egyéni célok elérésében. Egy házasságnak nem akadálynak, hanem plusz inspirációnak kellene lennie a személyes fejlődésben (diploma, jobb, esetleg nagyobb áldozatokat kívánó állások), sőt, a pénz kérdésében is hatékonyabbnak kellene lenni együtt, mint külön-külön. A házasságnak nem akadálynak kellene lennie a szórakozásban, épp ellenkezőleg. Minél több mindent meg kellene tapasztalni együtt a társunkkal. Vagy akár külön-külön, amit aztán elmesélhetünk egymásnak. Szexuális téren sem feltétlenül kellene akadálynak lennie a házasságnak. De ehhez néha el kell engedni a másikat, és bízni abban, hogy visszatalál hozzánk. El kellene fogadni, hogy néha másra vágyik az ember, mint a szokásos. (Szerintem ez a legnehezebb, ezt még azt hiszem, nagyon nehezen viselném, ha kiderülne ilyesmi) Nem látom értelmét ideális kort keresni a házasságra. Akkor ideális, amikor mind a két fél elérkezettnek érzi az időt. Nagy hiba akár sürgetni, akár hitegetni a másikat. 26/N
2014. okt. 30. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!