Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Vélemények egy ilyen kapcsolat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vélemények egy ilyen kapcsolatról?

Figyelt kérdés
Lassan 6 éve vagyunk együtt, én 27 (L), ő 30. Nemrég költöztünk össze. Pici, de saját lakás, szülei jóvoltából. Kocsi, munkahely is van. Nem luxusban, de jól élünk. Sokat kirándulunk, csavargunk. Szinte mindig. Neki ez hobbi, és én is imádok menni. De már nem mindenáron, rajta viszont azt látom, semmi más nem érdekli, csak erre legyen pénz mindig. Innentől kezd érdekes lenni a dolog. Házasság szóba se került még. Gyerek szintúgy. Tegnap azzal hencegett, hogy a kollégái megkérdezték, miért is nem akar gyereket, ő meg erre annyit mondott nekik, hogy mert. Ezt mesélte, én meg rákérdeztem, hogy mi is részletesebben az a mert. A válasza: mert, amúgy meg te se akarsz. Erre én: én ezt egy szóval nem mondtam. Erre ő: akkor mellettem csak az időd fecséreled. Erre átmentem a másik szobába és fogalma nem volt, hogy utána miért vagyok vele olyan, amilyen. Valahogy soha nem beszéltünk ilyen témáról, ha beszéltünk is, nem volt benne semmi konkrétum. Most viszont nem tudom hogy kéne éreznem magam.
2014. nov. 5. 13:14
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Ha nm merted felhozni a témát, akkor mégiscsak felmerült...benned..Az meg hogy valakivel ezt nem mered felhozni az sokat elmond a kapcsolatról.


Én nem hiszek neked, de ha igazat mondasz, akkor 6 évet pazaroltál el egy olyan pasira aki nem hajlandó meghallgatni olyasmit ami csak egy kicsit is kényelmetlen neki.

2014. nov. 5. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ne haragudj,de ha sajnos 6 év alatt a gyerek és a házasság téma csak most került szóba,akkor valóban időfecsérlés volt. Ő még nem érett egy kapcsolatra,és nagy kényelemben volt melletted része,de nem több!


Én a helyedben nagyon rosszul érezném magam,és nem azért,mert most derült ez ki, hanem mert eltelt úgy 6 év, hogy csak a barátnője voltál ....

2014. nov. 5. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező egyébként te sem vártál tőle túl sokat, ha 6 év alatt nem merültek fel fontos kérdések ... márpedig a közös jövő(ami sokszor házasságot,gyermeket jelent az összeköltözésen túl) nagyon is fontos.


Tehát ki mint vet,úgy arat.


A legfontosabb ami nincs meg nálatok,az az őszinte kommunikáció.Le is írtad,nem tudsz vele beszélgetni.


Kérdés: meddig tudsz így élni mellette?(mert ez nem veleélés)

2014. nov. 5. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Elég szomorú, hogy nem mersz egy ilyen kaliberű dolgot felhozni a saját kapcsolatodban, ha már ő nem hozta fel, hogy mik a tervei veled.

Persze azon kívül, hogy van kivel szexelni. (már ez is egy jel, amit észre kellett volna venned, hogy évek alatt semmi komolyabb dolgot nem hoz fel kettőtökkel kapcsolatban/illetve hogy otthagy, és nem lehet vele beszélni ilyesmiről)


Az a nagy igazság, hogy elpocsékoltál 6 évet az életedből. A legjobb éveidet. Sajnálatos, de még nem késő lépni, ha gyereket és házasságot szeretnél. Ebben minden esetre rá ne számíts. Ebből látszik, hogy az érettség nem kor függvénye.


Végül is még egyenes is volt. Sose hitegetett, nem ígért semmit, és most hogy rákérdeztél, belemondta a szemedbe az igazat azonnal. Ha neked elég ez a kapcsolat akkor maradj vele. Ha többre vágysz, hagyd ott és keress mást. Ezen már nincs mit beszélni. Ha 30 koráig nem volt képes megkomolyodni, akkor már nem is fog.

2014. nov. 5. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Valahogy soha nem kerültek szóba ezek a dolgok. Jó, olyan volt még régen, hogy egyik pillanatban azt mondta, ő maximum egy gyereket vállalna majd be egyszer, hülye aki többet vállal, minek nekik annyi, meg ilyenek. Másik pillanatban meg azt, hogy azért nem akar gyereket (ismerős kapcsán feljött a téma), mert mi van ha nem tud megadni neki mindent. Szóval ilyen elszólások voltak, de a témába soha nem mentünk bele. Vagyis fogalmazok úgy, ő a maga nevében beszélt. Azt soha nem kérdezte, én szeretnék-e majd. Én meg azért nem hoztam fel a témát, nehogy azt higgye, én már akarok. Tegnap egész délután nem jöttem, lefoglaltam magam. Észrevette, hogy szándékosan nem jövök, elkezdett hívogatni. Jöttem, és elmondtam neki finoman a dolgokat. Közbe a netet nézte, de azért meghallgatott. Elmondtam, hogy ennek a kapcsolatnak így nincs értelme, ha ő hosszútávon nem tervez velem. Elkezdett hablatyolni valami olyasmit, hogy a jövőt nem tervezni kell, az csak úgy megtörténik. Meg, hogy majd elvesz akkor, ha 1 évig nem veszünk össze semmin. Erre én: akkor valószínű olyan pasit kell találnom, aki nem veszekszik velem azért szándékosan, hogy ne kelljen elvennie. Utána kibökte, hogy régen még voltak tervei házasságra, de már nincsenek, meg gyerekre se. Erre én megmondtam, akkor talán elég idős vagyok ahhoz, hogy elkezdjem megkeresni azt az embert, akivel le szeretném élni az életem. Meg, hogy én szeretnék 30 éves korom körül családot, csak akkor nem vele. Ezután semmi különös nem volt, megvacsoráztunk és úgy csináltunk, mintha minden rendben lenne. Fogok még célozgatni, de most ráhagyom, nem akarok vitát. Ne haragudjatok, de muszáj kiírnom magamból, nincs olyan ember, akivel ezt meg tudnám osztani.
2014. nov. 6. 10:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!