Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogy kezeljem a sértődős barátom?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy kezeljem a sértődős barátom?

Figyelt kérdés

20 évesek vagyunk. A barátom nagyon ritkán sértődik meg, de akkor nagyon. Van hogy 2 napig alig szól hozzám.

Én elhiszem hogy komolyan megbántom, kb semmi normális kapcsolatom nem volt emberekkel 2 évvel ezelőttig, és még mindig nagyon sokszor nem tudom mit helyes mondani/tenni és mit nem. De ezt elmondom neki, és elismerem hogy igaza van, mert utólag általában rájövök hogy én voltam a hülye, de akkor már menthetetlen a helyzet, nagyon sokáig morcos rám, és olyankor rettenetesen érzem magam, hogy nem engedi helyrehozni a hibámat.

Szerintetek mit csináljak, ha ez történik? :/


2014. dec. 16. 19:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Semmiképpen ne te érezd egyedül felelősnek magad. Ha te megbántod, az a te sarad, ha nem hagy neked teret arra, hogy megbeszéljétek, az már az övé.
2014. dec. 16. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ezt közösen meg kell beszélni, a kapcsolat nem abból áll hogy A és B tökéletesen összeillik a kezdetek kezdetétől hanem hogy alkalmazkodnak egymáshoz és így mindketten boldogok.
2014. dec. 16. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nyilván próbáltam megbeszélni vele ezt. És mint írtam, ritkán van ilyen sértődés, áltaában megbeszéljük, ha probléma van, és alapból jól működik a kapcsolatunk. De mindkettőnknek van durcisabb napja néha. Akkor szokott ez lenni. És ha kérdezem őt, hogy mit csináljak ilyenkor, azt mondja nem tudja, ne sértsem meg. De értelemszerűen nem direkt csinálom :/
2014. dec. 16. 19:54
 4/7 anonim ***** válasza:
Tudnál konkrét példát mondani, hogy mire sértődik meg? Mert így nehéz azt megmondani, hogy mit csinálj másképp, ha azt sem tudjuk, mit csinálsz ilyenkor.
2014. dec. 16. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Hát nyáron volt egy elég durva eset. Fesztiválon volt dolgozni, minden nap írtam neki sms-t, 1-2-szer telefonáltunk is. Sose tudta megmondani, melyik nap ér haza, nem tudtam hogy hétfőn vagy kedden. Pénteken írtam neki egy sms-t hogy ha hétfőn du. 4 előtt hazaér, akkor szóljon, mert akkor átmegyek aznap, de később nincs buszom. Erre nem jött válasz. Másnap már aggódtam érte. Vasárnap már minden bajom volt, hogy uramatyám, mi történhetett vele, ellopták, stb, betegre aggódtam magam. Hétfő este az addigra már szokásos esti sírógörcs után lefeküdtem aludni, de még felmentem facebookra és láttam hogy fent van (nincs mobilnete, tudtam egyből hogy otthon van), ráírtam, mire annyi választ kaptam hogy hagyjam békén, ha nem akarom látni keddig.

Szóval hasonlók, félreértések, mindkettőnknek voltak elég komoly problémái régen, ami miatt vannak ilyen hülyeségeink, igazából tök nem érdekel kinek volt igaza, én csak azt akarom, hogy ne legyen ez, hogy nem szól hozzám, hanem beszéljük meg és szeressük egymást és legyen jóság.

Nagyon nem tudom kezelni ilyenkor.

2014. dec. 16. 20:30
 6/7 anonim ***** válasza:
Ami azt illeti, ezt nem is nagyon lehet kezelni. Beszélni, beszélni, és megpróbálni mindent megoldani. Kommunikáció nélkül nem lesz megoldás a dologra, így is benne van a pakliban, hogy nem használ semmit, de mondd el neki, hogy ez neked rosszul esik, és mindent, ami a fejedben jár ilyenkor.
2014. dec. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Többször beszéltünk már erről, és mindketten mondtuk, hogy próbálunk változtatni - én jobban odafigyelek, ő pedig nem sértődik meg így. Egy ideig tök jól működik, de előbb-utóbb visszatérünk ide.
2014. dec. 16. 23:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!