Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Anyukám nem szereti a barátoma...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Anyukám nem szereti a barátomat! Miért?

Figyelt kérdés

Több,mint másfél éve vagyunk együtt a barátommal és anyukám nem tudja elfogadni,hogy vele vagyok.Egy helyen élünk szóval viszonylag sokat vagyunk együtt,én leérettségiztem és halasztanom kell minimum egy évet ami sajnos a pénz hiánya miatt muszáj volt.. a barátom dolgozik, ha otthon vagyok,mivel nem dolgozok amire haza jön anya minden ugy van ahogy lennie kell..viszont soha nem elég jó neki semmi..mindig azzal jön,hogy amióta vele vagyok megváltoztam,nincsenek terveim,mellette többet fogok sirni ,mint enni,hogy ő egy lusta alak, aki mellett nem lesz boldog életem,hogy egyikőnk sem ér semmit..egyre többet veszekszik velem ezért..beszéltem már vele szépen,nem olyan szépen...volt,hogy órákon át hallgattam ,volt ,hogy nem bírtam és elmentem otthonról szóvaaal ,ha valaki már került ilyen helyzetbe akkor segíthetne:)

JA és annak ellenère,hogy a barátom tud ezekről

,mindig megcsinál mindent amit csak tud,hogy megpróbálja elfogadtatni magat vele.. nagyon szeretem őt és nem akarom anyukám miatt ellökni magamtól csak azért ,hogy ő 'boldog' legyen

19/L ( a barátom 26)


2015. jan. 5. 14:51
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Egyikőtök válaszát sem tudom semmisnek venni,tény,hogy elgondolkoztam már az elköltözésen is ,de ugy gondolom ez tényleg a végső 'megoldás' vagy is igazából nem megoldás ,mivel ugy azt fogja érezni anya amit eddig csak távol lennénk egymástól amit ő lehet megrosszabbul tolerálna! Az elköltözés csak nekem lenne némileg könnyebb ,mivel nagyon nehéz érzelmileg feldolgozni azokat amit mond,amit állandóan hangoztat. Személy szerint engem is bánt sok mindennel,de sokkal rosszabb,ha a barátomat szidja.. Amint írtam a másik lehetőségen pedig elfogok gondolkodni :) Köszönöm,hogy segíteni szeretnétek nekem! Hálás vagyok érte!
2015. jan. 5. 17:15
 12/13 anonim ***** válasza:

Rendben nem fogom elnyújtani ezt a beszélgetést, mert egyrészt semmi értelme másrészt a kérdező döntött már. Tehát szerinted logikátlan a mondandóm. A probléma, hogy annyira okosat akarsz írni, hogy nem figyelsz apró részletekre miszerint a kérdező barátja próbált az anyukájának megfelelni. Erre írtam, hogy a barátja ezt nem fogja tudni megváltoztatni mivel az kérdező anyja utálja a srácot.


Utána azt írtam, hogy az egyetlen megoldás ha majd eljut oda ez a kapcsolat, hogy együttélés mert előbb utóbb egy komoly kapcsolat oda eljut, akkor majd lehet átértékel dolgokat az anyuka, mert így, hogy totális kontroll alatt van a kérdező az életbe nem változtatod meg az anyuka véleményét. Mert mindig ott lesz a fenyegetés, hogy akkor "költözz oda" "ez az én házam" stb.


Ha viszont valamilyen szinten függetleníti magát (majd) akkor ez a kontroll megtörik és rájön az anyuka, hogy el kell fogadnia a lánya választottját. Ez persze rosszul is elsülhet, de ennél rosszabb helyzet már nem nagyon lehet.


Lehet nem fogalmaztam teljesen egyértelműen, de minimális dedukciós képességet elvárhatok egy olyan embertől szerintem aki képes intelligens és értelmes hozzászólást írni igaz a saját szemszögéből. Így szerintem egyértelmű, hogy nem a logikai képességeimmel vannak hibák, hanem a te szövegértési-deduktív képességeiddel, aminek oka valószínűleg, hogy belém akarsz kötni minden pontom amit én nem bánok csak felesleges.


A másik, hogy direkt megkértelek, hogy ne itt hanem privátban folytassuk az eszmecserét mert ez akárhonnét nézed is személyeskedés akármilyen szép cukormázasan fogalmazod meg és ezért gondoltam, hogy ezt jobb privátban elrendezni.


Arra egyébként már reflektálni is felesleges lenne,de ha jól értem te szerinted az anyukának terapeutához kellene mennie. Na mármost szerinted ezt ki fogja megmondani neki?

Evidens, hogy a kérdező- ez ám a meggyőzőképesség. Képzeld el a beszélgetést.


Anya miért nem csíped a Lacit? Mer' egy lusta életképtelen ember sosem leszel mellette boldog mer még a cigire is tőled fog kölcsön kérni. Jó akkor anyu javaslom menjünk el egy terapeutához, hogy megpróbáljuk feloldani az ellentéteket ( ez volt a szolid megfogalmazás része ).


Szerinted mit fog gondolni anyuka? Biztos, nem azt, hogy teljesen hülyének nézi a lánya mert akárhonnan is nézed azok az emberek járnak terapeutához akiknek valamilyen gondjuk van és általában komolyabb gondokkal. Nem mindenre a terapeuta a megoldás sajnos.


További viták elkerülése végett szerintem ezt fejezzük is be itt. További szép napot neked.

2015. jan. 5. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Igen,igen.

Sokszor hangoztatja ,hogy költözzek a jó családhoz,össze pakol nekem csak menjek,haza se kell jönnöd, ez az én házam amíg én tartalak el,addig csak fog be a szád és ezek meg a szép kifejezések és én is azért irtam azt ,hogy egy próbát megér viszont nagy a valószínűsége,hogy kihátrál és azt mondja,hogy neki nincs szüksége szakértőre. DE ahogy mondtam egy próbát megér,talán csak a felvetése és esetleg azt mondja,hogy ezt megtudjuk mi is ketten beszélni vagy hasonló. Viszont ,ha veszekedés lesz újra tényleg nemtudom, mitcsinálhatnék. Talán törődjek bele (amíg meg nem őrülök attól),hogy sose leszek,és a barátom sem elég jó?

2015. jan. 5. 17:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!