Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ki mennyit, mit fizet egy kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Próbálom röviden összefoglalni :)


Még egyetemista vagyok(L) havi jövedelmem kb 50ezer.

Barátom már dolgozik, kb 200 körül keres.

Az albérletünk 80 ezer, ebből én 30-at fizetek ő 50-et- (Ezt mindig fel is emlegeti nekem)

Ezen kívül még kapok a szüleimtől kb havi 40 ezret egy másik bankszámlámra, amihez nem szoktam nyúlni. Ez kell az egyetemre, jogosítványra, még a diploma előtt el akarok végezni több tanfolyamot (1 tanfolyam kb 50-70 körül lesz), autót venni. Szóval ilyen dolgokra van az a pénz.

És ezt is mindig felemlegeti, hogy mert több félretett pénzem van mint neki... De arra nem gondol, hogy neki már van diplomája, tanfolyamot is végzett azóta, van jogsija, autója...


A vásárlást is úgy intézzük, hogy ha én vásárolok neki is dolgokat, később ideadja az árát. (Ha ő vesz nekem, én is odaadom) Ha a lakásba veszünk valamit, akkor azt is felezzük.


Ha eljárunk valahova, pl moziba, állatkert, mindenki a sajátját veszi, vagy egyszer ez, máskor az fizet.


Nem nagyon tudom hogy ez másoknál hogy megy?!

Kicsit kezdek belefáradni a folyamatos számolgatásba hogy ki kinek tartozik.

De azt se tartom célszerűnek ha lenne havi x összeg, amit mind a ketten beleadnánk a "közösbe", és azt költenénk ételre.


Szóval ki hogy csinálja?

Hogy nincs a pénz miatt folyamatosan vita?


Köszönöm a válaszokat :)



2015. jan. 6. 00:52
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Amikor elettarsam volt (23 evesek voltunk es 26 eves korunkig eltunk egyutt. Mindkettonk a sajat vasarlasait fizette. Mind az etelt mond a ruhakat hasznalati targyakat. A rezsit feleztuk( utolag jottem ra, h miatta 3-szoros volt, igy nem volt fair a felezes.) ha mentunk valahova akkor is mindenki a sajatjat. Anyagiakon sohase vitaztunk. Igenis jol csinalod es igazad van. Nem kovetkezetes, h emlegeti a berleti dijat, de megse fogadja el az 50 ezred. N
2015. jan. 6. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Baratom 22 lesz en 19 februarban. Egyutt lakunk alberletben de a szulei fizetik ( 200 km re lakik az egyetemtol en itt szulettem ) nalunk mindent o fizet a felretett penzebol. Nem is engedi h en koltekezzek. Persze ha meglepem valamivel nagyon orul. Ha elmegy itthonrol hagy itthon penzt es a bankkartyajat is ha szuksegem lenne valamire, de olyankor sajat penzbol vasarolok.
2015. jan. 6. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Hat ez is tenyleg nem normalis, mi ezt addig csinaltuk amug kulon eltunk.. de osszekoltozeskor megbeszelruk a kozos kasszat.

Ez nalunk ugy mukodik, hogy az o keresete 100-130.000ft attol fuggoen hogy dolgozik, en havonta zsebpenzkent 30.000ret kapok szuleimtol, plusz meg 40.000et amit en beleadok a rezsibe, kajaba vizbe stb ( a tortenethez hozza jon hogy nem ketten elunk hanem az o csaladjaval) nos, tehat en adom azt a 40et a haztartasba ugy mond, marad 30.000rem. Sajnos gyogyszert kell vennem magamnak ami 3000ft, megveszem a berletet ill, feltoltom a teledonom, ez igy kb 10.000ft, marad 20.000forint az en reszemrol. O a fizetesebol tankol, ha ugy van megcsinaltatja az autot, kifizeti a szamlajat meg ami eppen ilyen fontosabb. Kb marad ott is 20-30 de ez mindig mashigy jon, most korulbeluli suamoakt irok. A tobbibol ugy mond felvaltva gazdalkpdunk.. mi annyival konnyebb helyzetben vagyunk hjgy edesanyja vasarol, tehat nekunk aztax csak kiegesziteni kell 1-2 uditovel ezzel azzal, ami epp hianyos, esetleg ha nincs otthon olyan amit vinnenk dolgozni/iskolaba azt megvenni. Ha valamelyikunknek kell apro, es ha nekunk epp van adunk stb. Neha neha pizzazunk egyet, mikor hogy jon ki a dolog. Mindig mas fizet, epp kinel van penz, vagy esrtleg kinek.van.tobb. Nalunk.ez soha.nem volt vita tema. Volt hogy neki nem volt amig n dologozott, de muszaj volt megcsinaltarni az autot, abbol vettuk meg az alkatreszt amit penzt en kapok. Tehat tenyleg, kozosen megy lenyegeben. Nyilvan sokkal konnyebb lesz ha nekem is lesz majd fizetesem, mert abbol 20asbol nekem el is kell latni magam tehat pl egeszsegugyi dolgok, dezodor stb. De tenyleg, van akikor en veszem meg baratomnak, van hogy o nekem, az is van hogy anyuja.. egyszoval lenyeg hogy kozosen osztjuk be a penzunket, mindig.megbeszeljuk hogy mennyi mire kell, esetleg potolink a masikehoz stb.

2015. jan. 6. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Pár alap gondolat - szerintem pár forinton vitázni fölösleges, az lehet gesztus is a másik felé. Ha meg már gesztus volt vagy megállapodtatok valamiben, azt felemlegetni később kifejezetten bunkóság (pl nálatok az albérlet megosztásának arányát). Akkor ne abban állapodjatok meg, ha nem tetszik mindkét félnek nem elfogadható... ha elfogadható, akkor meg ne ezzel jöjjön később.


Nálunk a rendszer a következő - a párom picit többet keres, mint a tiéd, havi 250.000 nettó körül. Én pedig az ő keresetének a sokszorosát keresem. Így abban a megállapodásban vagyunk, hogy az albérletet én fizetem, amúgy osztozunk, de ha épp van kedvünk valamihez, akkor az egyik meghívja a másikat és viszont. Azt is megbeszéltük már, hogy ha valamelyikőnk meghív, akkor fölösleges sokáig ellenállni, vagy úgy tenni - ha szeretnéd fogadd el, mindkét félnek az a jó érzés.


Amit még teljes mértékben én fizetek a háztartásunkon kívül, azok az utazások, mert az az ő zsebének sok. Ezért vagy beleadok, vagy teljesen én fizetem a külföldi útjainkat.


Viszont ezeket sosem vágom a fejéhez, nem úgy adom, hogy elvárnék cserébe valamit. Mindössze csak szeretem az időm vele tölteni, különösen ha utazunk vagy egy remek étterembe tudunk beülni - s akkor meg ha ő nem engedheti meg magának valamiért, akkor én szívesen mondom azt, hogy állom. Ha megtehetem és tudom hogy ez neki is meg nekem is jó érzés - miért ne?


Hozzáteszem, nem mindig kerestem ennyit én és ő sem, amikor nem kerestünk ennyit sem forintoztunk ki mindent. Fölösleges. A közös kasszát meg maximum úgy játsszuk be, ha kell valami, ami mindkettőnknek jó, akkor felezzük, de emiatt havi fix összeget nem dobunk be a közösbe, hanem ezek alkalmi dolgok.


Remélem tudtam segítni, ha van még kérdésed írj bátran!


27/F

2015. jan. 6. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Utolso!

Megkerdezhetem hogy mit dolgoztok? Esetleg. Kulfoldon? Eleg ritka itthon az ilyen kereset. :/

2015. jan. 6. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Mindketten itthon dolgozunk. Ha bővebben érdekel írj rám, privátban örömmel.


Azért annyit leszögeznék, hogy:


1) Ha jó vagy a hivatásodban (értsd a legjobb vagy, vagy egy azok közül), mindennel lehet jól keresni. Itthon is - bár biztos külföldön meg még többet. A világ legjobbja, vagy csak a környék legjobbja is valamiben valószínűleg megkérheti az árát.

2) Nem standard 1 db szakmám van, így egyszerű választ sem fogok tudni adni. Folyamatosan képzem magam, több területtel integráltan foglalkozom.

3) Kerestem én is havi 60 nettót, csak változtattam, mert beláttam, hogy így 20 év múlva sem leszek sehol...

4) A párom dettó, bár ő még előrébb jár az úton, de arra tart, ahol most én vagyok :)

2015. jan. 7. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok azt nem írtam oda hogy mi még nem élünk együtt de ha együtt leszünk akkor biztos hogy nem fogjuk felemlegetni hogy ki mit ad, hanem mindenki annyit amennyit tud!
2015. jan. 7. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!