Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

PearlDiver kérdése:

Mik a tapasztalataitok a szünettel egy kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Akik tartottak már szünetet valamilyen probléma miatt - akár szünetnek neveztétek, akár nem - mi volt vele eredetileg a célotok? Hogy ment, nehéz volt? Meddig tartott? Meghozta a pozitív eredményt? Vagy inkább a szakítás felé sodort?

Szerintetek érdemes adott esetben felfüggeszteni a találkozást? És ha igen, milyen körülmények között, milyen szabályokkal? Vagy éppen szabályok nélkül?

Írjatok kérlek nemet és kort. (én 25/F)



2015. jan. 6. 23:14
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Nem hiszek abban, hogy egy rövid szünet bármit is megoldana....ez csak terelés!!!

Olyanra volt már példa ismerősök között, hogy szétváltak és fél év elteltével újrakezdték és azóta is boldogan élnek, de ehhez az is kellett, hogy legyen egy másik kapcsolatuk és belássa az egyik fél, hogy változtatnia kell....erre pár nap nem elegendő!!!

Ha egy kapcsolatban problémák vannak akkor azt ki kell beszélni minél hamarabb és közösen kell kitalálni a probléma okát és ha lehetséges, akkor változtatni rajta...nem durcáskodni és elvonulni sértetten...ez soha nem vezet jóra....finoman szólva gyerekes magatartás.

37F

2015. jan. 21. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Szerintem nevelheted önállóságra a barátnődet szünet nélkül is.


Korábban nagyon magabiztos csajszi voltam, egészen addig, míg tavaly nyáron el nem hunyt az Édesanyám. Előtte mindig tudtam, mit akarok, nem féltem meghozni semmilyen döntést, azóta viszont teljesen visszafelé működök. Mindent huszonhatszor átgondolok, tépelődöm, sokkal bizonytalanabb lettem és mindenről kikérem a Párom véleményét. Ha most ebben a nehéz időszakban azt mondaná, hogy "Életem, mostantól oldd meg egyedül a gondjaidat! Szerintem tartsunk szünetet, és azalatt tanuld meg, hogyan legyél megint önálló!", hát biztosan összetörne bennem valami, mert Anyu halála miatt már így is úgy érzem, mintha kirúgták volna a lábam alól a talajt, akkor képzelheted, milyen érzés lenne, ha még az egyetlen támaszom, a Párom is cserben hagyna, ahelyett, hogy mellettem áll mindenben és segít megtalálni az utamat.


Ha bizonytalankodom, nem tolja elém a megoldást. Megtehetné, mert ő általában sokkal jobban látja a dolgokat. De helyette inkább csak meghallgat és megpróbál rávezetni arra, hogy én mit is tartok valójában a legjobb megoldásnak. Segít, hogy rendezni tudjam a gondolatokat és érzéseket magamban és megtaláljam köztük azt, amire épp szükségem van. Nem oldja meg helyettem a dolgokat, pedig megtehetné, esetleg elmondja az ő véleményét, de legtöbbször csak igyekszik segíteni benne, hogy én magam jöjjek rá a megoldásra vagy hozzam meg a döntést, ami szerintem a legjobb és aztán teljes szívvel támogat is benne.


Így lassan, de biztosan kezdem összeszedni magam és újra megtalálni a régi önmagamat, azt a magabiztos, belevaló csajt, aki egykor voltam. A barátom pedig mindvégig segített ebben, nem pedig hátráltatott azzal, hogy magara hagyott...


24/L (4 éve együtt)

2015. jan. 21. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

#10: Igazad van abban, hogy akit szeretsz, azt mindig támogatni kell, és nem szabad cserbenhagyni.

De ha olyan dolgokat csinál, ami megkérdőjelezi, hogy szeret-e, hogy engem szeret-e, akkor elkezdek gondolkodni hogy hogy segíthetnék neki észhez térni, mivel úgy gondolom, hogy nagyon jó párt alkotunk, és nem kéne elcseszni a kapcsolatot. Megjegyzem ő is mindennél jobban ragaszkodik hozzám, csak nem érzékeli mindig ha megbánt.

Ebből kiindulva és azt figyelembe véve, hogy azt értékeled igazán, amit már elvesztettél, nem találkoztunk másfél hétig. Ebből egy teljes nap volt amikor nem is beszéltünk. Nem úgy mentünk bele, hogy akkor most eldöntjük, folytatjuk-e, vagy nem, hanem azzal, hogy tisztázzuk a felállást és rendbe rakjuk magunkat. És úgy tűnik, hatott, mert azóta sikerült függetlenítenie magát.

Tehát ebben nem zsarolás volt, együtt találtuk ki, mert jót akartunk egymásnak/magunknak.


#11: amikor a probléma oka a túlzott kényelem, az hogy mindig minden magától értetődően adott neki, akkor bizony juthatunk arra a probléma kibeszélése során (!), hogy távolodjunk el egy pillanatra. Egyébként valóban a legtöbb esetben értelmetlen a szünet.


#12: köszönöm a történetedet, sokat segít!

2015. jan. 21. 15:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!