Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Attól tartok, nagyon le vagyok maradva. Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Huszonnégy éves vagyok, párkapcsolatom még nem volt. Régebben még egyáltalán nem hittem benne, hogy kellenék egy valamirevaló nőnek is, aztán mire úgymond "kikupálódtam", és rájöttem, hogy sok értékes, szerethető tulajdonságom van, már úgy érzem, hogy túl "öreg" vagyok ehhez az egészhez. Villanyszerelő vagyok, de nem érzem magaménak ezt a területet. Érdekel az irodalom, színészet, érzelmek, pszichológia, rengeteg minden, ez viszont egyáltalán nem. Ezért nem is tudok benne jó lenni. És akkor jön a másik dolog, ami feszélyez: ugye egy korban hozzám illő nő már elvár egy bizonyos életszínvonalat, egzisztenciát. Én viszont egyelőre nem tudom ezt megteremteni. Nem tudtam még elköltözni, segítenem kell itthon.

Mivel csak ez a szakmunkás végzettségem van, továbbtanulni sem tudnék csak úgy, és, bár eltartani nem kéne, azért tartanék attól, hogy ez kizáró ok sok nőnél. Pláne olyanoknál, akiknek hasonló az érdeklődési köre. Egyszerűen félek, mit szólnának egy huszonnégy éves valakihez, akinek szinte semmi ellenkező nemmel kapcsolatos tapasztalata nincsen; ráadásul "csak egy szakmunkás". Titkolózni, vagy másnak mutatni magam, mint ami vagyok, pedig nem szeretném.



2015. jan. 11. 14:05
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
80%

Udv!


Szerintem nem feltetlenul te tehetsz rola, hogy ide jutottal, masreszt pedig nem feltetlenul ertekeled realisan a helyzeted.


Valojaban:

- Az emberek 99%-a nem el ugy, mint a brazil szappanoperak hosei

- Az emberek 80%-a megis arrol almodozik, hogy elhetne ugy is.

- Az emberek legalabb 60-70%-anak vannak valamilyen rossz erzesei az anyagi helyzetevel, tarsadalmi megbecsultsegevel kapcsolatban

- Sokan lenezik azokat az embereket, akik atlagosan, vagy epp hogy csak atlagon felul elnek

- De a valosag ezzel szemben az, hogy az emberek nagyon nagy resze, sot, megkockaztatom tobbsege van olyan helyzetben, mint te

- Az allam szisztematikusan torekszik arra, hogy aki nem gazdag, az ne jusson el a felsooktatasba

- A szakkepzettek kozott kimondottan jo helyzetben vagy azzal, hogy villanyszerelo vagy, es nem valami eldobhato szakmat kaptal

- Egyaltalan nem vagy egyedul ezzel a tapasztalatlansaggal ebben az eletkorban. Ez nagyon altalanos dolog a mai vilagban. Sot, sokan meg a 30-as eveikben is otthon dekkolnak a szuloknel. Magyar sajatossag, hogy az ember lassan elesz onallo - vagy sehogy.

- Mindenkinek nehez valos tapasztalatot szerezni.


Igaz az, hogy sohasem keso elkezdeni abba az iranyba vinni az eleted, amilyet te szeretnel, de minel tovabb halogatod, annal tobbet vesztesz.


Az alabbi lehetosegeid meg mindig megvannak:

- A Duolingo.com-on ingyen es gyorsan megtanulhatsz angolul, majd utana az angol nyelvbol kiindulva mas idegen nyelveken is. Ha napi par orat raszansz, akkor honapokon belul perfekt vagy. Beszelgetopartnereket a conversationexchange.com oldalon talalhatsz. Ingyen van: azert, hogy angolul tanulhass, cserebe magyarul kell tanitanod valakit. Uj embereket ismersz meg, es kozben nyelvet tanulsz. Ki tudja, talan a leendo parodat is ezen keresztul ismered meg. A legtobben valamilyen hobbin vagy szabadidos tevekenysegen keresztul talalnak ra a parjukra. En is ezt hasznalom nyelvtanulasra, hidd el, hatekony :) Hatekonyabb mint barmilyen kurzus, es egy fillerbe sem kerul.

- Idegen nyelv tudassal a hatad mogott a coursera.com oldalon kulfoldi egyetemek kepzeseit latogathatod ingyen, interneten keresztul. Sot, ha penzt szansz ra, meg kepesitest is kaphatsz a tudasodrol. Nagyon jo kurzusok vannak ott.

- A khanacademy.com oldalon pedig szinte minden elsajatithato, amit egyetemen megtanulhatsz matematikabol, kozgazdasagtanbol vagy computer science-bol. Mindez ingyen es bermentve.

- A codeschool.com-on ingyen es nagyon hatekonyan tanulhatsz meg programozni, ami hasznos segitseg, ha matematikai vagy computer science tanulmanyokat folytatsz, de szinte minden szakmaban elonyos. Peldaul arra is jo, hogy a kiadasaidra penzt szerezz. Pl: az odesk.com-on gyorsan tudsz alapveto programozos munkakat talalni, ha mar tudsz angolul es jol programozol.

- Alkotmanyos jogod az egyetemi eloadasok ingyenes latogatasa akkor is, ha nem vagy hallgato. Osztalyzatot, ertekelest nem kaphatsz, de az eloadasokra barmikor bejarhatsz, jegyzetelhetsz, tanulhatsz.

- Ha nagyobb varosban laksz, akkor szinte biztos, hogy konyvtarban - ha nem is ingyen, de nagyon olcson - hozzajuthatsz szinte barmilyen fontos szakmai konyvhez, tenyleg szinte barmirol olvashatsz.


Hirtelen ezek juttottak eszembe, mert ezek azok, amiket en magam is hasznalok. Ma mar egy karriert lehet arra alapozni, amit irtam. :) Ugyhogy hidd el, ha fejlodni akarsz, korantsem vagy meglove, mert az erofeszitesen kivul szinte semmibe nem fog kerulni. Kulonosen, ha egyszer irodai munkad lesz, akkor szeretni fognak a fejlodni akarasert. Szerintem leggyorsabban a data scientist jellegu munka az, amit meg tudsz szerezni. kb. 1 ev autodidakta tanulas, tehat nemi matematikai ismeret es programozni tudas birtokaban egy gyakornoki poziciot mar mindenkepp megcsiphetsz, bar az meg nem biztos hogy jobban fizet, mint a mostani allasod. Persze, ennek is csak akkor van ertelme, ha ez jobban erdekelne! :)


Par alapelv, amit viszont erdemes figyelembe venni:

- aki a penze alapjan hatarozza meg a sajat erteket, az tenyleg annyit is er. tehat soha ne a penz motivaljon.

- ez nem jelenti azt, hogy ne torekedj arra, hogy honoraltasd a szakmai fejlodesed fizetesemelessen. Az igenis jar a fejlodesert cserebe

- meg kell tanulni szeretni ezt a folyamatot, mert sok szakmaban ha tartani akarod a lepest, akkor a heti 30-40 ora munka mellett kell majd 15-20 orakat tanulni.

- olyat csinalj, amit szeretsz


21/F

2015. jan. 11. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
48%

#9: "Érdekes, hogy én mennyi ilyen férfit ismerek, akinek felesége, barátnője van! Amikor a férjemmel megismerkedtem, ő is pont ebben a helyzetben volt és előttem is mindig akadt barátnője."


Szerencse kérdése. Meg aztán a csendesebb, halvérűbb srácok különben sem kapósak annyira, mint a nagyszájú vagányak, akik folyton bizonygatják a nőknek, hogy ők mennyire jó fejek. Nem is nagyon ragaszkodnak a visszahúzódóbbakhoz, mint amennyire a nagyképűbbekhez. Meg aztán vannak hozzám hasonlóan olyanok is dögivel, akiknek ha nemet mondanak, elsőre megérti, és onnantól kezdve sokkal óvatosabbak, kimértebbek.


Ha egyszer tudom magamról, hogy nem a fehér paripával közlekedő szőke macsó herceg vagyok, akkor minek erőltessem rá magam bárkire is?

2015. jan. 11. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

"Szerencse kérdése. Meg aztán a csendesebb, halvérűbb srácok különben sem kapósak annyira..."

Ebben mondjuk tényleg igazad lehet, aki félénkebb, annak általában nehezebb dolga van az ismerkedésnél.

2015. jan. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Nem gondoltam, hogy ennyi választ kapok, azt pedig pláne, hogy ilyen pozitívak lesznek. Köszönöm.


#1: Nem hiszem, hogy bölcs dolog lenne egy negatívumot kijelölni "közös vonás" gyanánt. Ez rossz kompromisszum.


#2: 19-24 közötti nőkre gondoltam.


#3: Próbáltam már több társkeresőt is, de nem találtam olyan lányt, akivel megtaláltuk volna a közös hangot. Ez persze nem magának a társkeresőnek a hibája, csak mondom. Diszkóba pedig nem járok. :)


#5: Kisvárosban lakom, viszonylag kevés a kiállítás illetve hasonló program. Könyvtár meg szerintem halott ötlet, mivel oda olvasni jár az ember, csendben illik lenni, így sosem mentem oda senkihez, illetve én sem örülnék neki, ha ott csak úgy odajönne hozzám valaki tereferélni. :)

Elterveztem, hogy színházba fogok járni hamarosan - már csak ruhát kell vennem hozzá - de az megint egy olyan elfoglaltság, ahol nem lehet vagy illik csak úgy beszélgetni.


#7: Rajtam nem látszik, hogy 25 körüli lennék, tehát még csak ennyi előnye sincs a dolognak. Sportolni én is sportolok (futás, biciklizés) illetve edzek itthon, de sajnos eléggé lágy arcvonásaim vannak. Mondjuk ez zavar a legkevésbé. Nem hiszem, hogy ezen áll vagy bukik a dolog. :)


#11:

Folyékonyan beszélek angolul. Most jöhet a kérdés, hogy akkor minek vagyok itt... Hát azért, mert odakint is kemény az élet, és nagyon nehezen találtam munkát. Akkor még nem volt semmilyen képzettségem: vendéglátásban, illetve gyári munkakörben próbáltam egyről a kettőre vergődni. Nem jött be. Most itthon maradok kegy darabig.

Majd megnézem ezeket amiket linkeltél, köszönöm, bár azt leszögezném, hogy a matek nem kedvencem - és akkor még finoman fogalmaztam. :)

2015. jan. 11. 15:51
 15/16 anonim ***** válasza:

hasonló témáról irtam a szakdolgozatomat. Manapság már egyre korábban elkezdenek eljárkálni a fiatalok egyedül, de egyre később válnak le a szülökről. Bátyám pl 31 éves és a szüleimnél lakik a menyasszonyával és 120 ezret keres, mint biztonsági őr..de nem érdekli ez a csajt.

Neke a barátom 26 éves és 2. éves az egyetemen...csak azért van sjaát lakása, mert a nagyszüleitől megörökölte. Egy boltban eladó amugy.... nem keres sokat.

Egy exem 26 éves és most szeptemberbe kezdte el az egyetemet és tavaly érettségizett, mert ennyi idő kellett hogy felnőljön (ezt a szót h irják helyesen? :D).


Olyan országban élsz, ahol nagyon nehéz az önállóság és teljese leválás a szülőktől.

Vannak olyan iskolák, ahol 1 év alatt megcsinálhatsz két évet.. igy ha van 10 osztályod akkor 1 év alatt megcsinálhatod a 11. és 12 osztály aztán mehetsz egyetemre és 28 éves korodra lehet diplomám. Én 27 leszek és csak most lesz diplomám, a barátom 28 és 2 év mulva lesz diplomája.

Nem vagy elkésve, teljesen normális ami veled van csak ne siránkozz, mert van olyan 23 éves barátnőm akinek nincs érettségije és azért nem csinálja meg mert már "úgy is késő" na ezt pl nem fogom megérteni.

2015. jan. 12. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
először rosszul irtam. nem 26 hanem 28 éves a barátom :)
2015. jan. 12. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!