Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit csináljak ebben a helyzetb...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit csináljak ebben a helyzetben (hosszú)?

Figyelt kérdés

A barátommal ketten még suliba járunk, 1 év múlva végzünk. Külön albérletben lakunk és csak hétvégére szoktunk hazamenni. 3 éve vagyunk együtt. A problémám az, hogy a barátom családjával jól kijöttem eleinte, de a barátom mindig mondta, hogy a nővérével vigyázzak.. soha nem mondta, hogy miért, én inkább barátkozós típus vagyok és aranyosnak is tűnt. A barátom eleinte csúnyán bánt velem, a testvére pedig kiállt mellettem, teljes mértékben megbíztam benne. Aztán kb. fél év után nem szólt hozzám, de a szülei mondták, hogy ne zargassam, teljesen összezavarodtam és rosszul is esett, hogy miért nem beszélhetem meg vele és egyáltalán mit ártottam én neki. Az anyukája mondta, hogy féltékeny rám, mert én vékony vagyok, sok barátom van és Ő is szeret. Addig fajult a helyzet, hogy letiltottam, a barátját is és a barátom is letiltotta. Mindent rám kiabált, a legcsúnyább és legundorítóbb szavakat, még a szüleimet is felhívta, de indokot nem tudott rá mondani. A családom kiakadt és a barátomtól elakart szakítani, mert ők "nem ilyen családot szántak nekem" és rosszul is esett nekik is, hiszen Ők tényleg mindent megtettek a családi béke érdekében, pénzt és időt nem kímélve ha segítséget kértek, mi mentünk, visszafelé nem kaptuk meg, de ezután bezárult ez a jó viszony. Aztán még egy ilyen balhé volt, mert a lány az anyja facebookjából nézte az enyémet és mindent magára vett, amiket én kiposztoltam (pedig nem is róla volt szó), megpróbálta feltörni a facebookomat is. A barátait is serényen cserélgeti, kihasználja őket és ha velem mertek beszélni vagy köszönni, rögtön nyilvánosan megszégyenítette őket. A barátomnak nekiment, lepofozta és máskor eszközt is próbált használni, engem megfenyegetett, hogy leszúr. A szüleinek hazudozik rólam a mai napig, ők pedig nem akarnak igazságot tenni, mert a lány velük él (30éves) és ha nem neki adnak igazat, akkor rögtön ordít és inkább engem hibáztatnak (így könnyebb). Múltkor engem le is pofozott, utána már nem mentem többet hozzájuk, a szülők is leordítottak engem. Az ott élő ismerőseink megvédtek engem, sőt, a rokonok, a barátom nagymamája és nagypapája, unokatestvérek is feljöttek, hogy elmondják a véleményüket a családról és majdnem feljelentés lett a vége. Eljöttünk onnan, de a barátomnak még szüksége van a szüleire, mert pénz nélkül nem tudná befejezni a sulit, de egyébként szereti is őket és ragaszkodik hozzájuk, mindig is anyás volt. Viszont a barátomat idehaza mindig szívesen látják, mert nagyon megvéd mindig és ha kell, szembemegy a családdal. Nyáron készülünk összeköltözni, viszont a szülei mindig "alánk raknak". Az anyukája eddig is jópofizott és most is azt teszi, holott a nővér elmondott a veszekedéskor mindent, hogy miket mondtak rám és a szülők nem tagadták, csak bólogattak. Megkérdeztem miért, de nem tudtak rá válaszolni. Megkérdeztem, hogy miért utálnak, azt mondták, hogy semmi baj velem. A barátomnak pedig azt mondták, hogy én családbomlasztó vagyok és nem kedvelnek engem...

Mit tehetnék ebben a helyzetben?



2015. márc. 28. 19:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Hány évesek vagytok?
2015. márc. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Amúgy ilyen család mellett tudod, hogy nagyon nagyon nehéz lesz?

Gyagyás anyós, gyagyás lánytestvér. És a pasi se tűnik főnyereménynek "A barátom eleinte csúnyán bánt velem"- gondolom most nem, mert rád van szorulva.

A saját családod elvárásaival is szembe mész.

Megéri?



Nekem a feleségem előtt rengeteg barátnőm volt. Egy fontos dologra jöttem rá. Hasonló kiegyensúlyozott családból származzon, ahol helyén vannak az értékrendek.

Nem mondom, hogy nem működhet, de kutya nehéz lesz...

2015. márc. 28. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Mindketten 23 évesek vagyunk. Már rég normalizálódott kettőnk közt a helyzet, ez régebben volt, még a kapcsolatunk elején.
2015. márc. 28. 20:22
 4/4 A kérdező kommentje:
Ha akart volna a barátom, akkor szakíthatott volna velem és a családja mellé állhatott volna, de nyártól nem is akar nagyon hazamenni, bár.. szerintem csak a harag mondatja vele, csak a családja... én megértem, hogy ragaszkodik, de szerencsére nyártól "rendesen" összeköltözünk és nem fog a családjától függeni, ugyanis a pénz szab határt, mindenesetre mindent megtesz, hogy legyen pénze erre, amiben én is segítek Neki. Munkánk is lesz, albérletben maradhatunk, minden klappol, csak még ezek a hónapok... Borzasztóak, amiket művelnek így több km-ről is...
2015. márc. 28. 20:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!