Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Túlreagálom, vagy jogos a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Túlreagálom, vagy jogos a nézőpontom? Nem látom a páromon, hogy érdekelné a jövőnk. (hosszú lesz, bocsánat érte)

Figyelt kérdés

Két és fél éve vagyunk együtt, ő 29F, én 21L, nekem első szerelmem, neki igen szar kapcsolatai voltak előttem, kapcsolatnak sem igen lehet hívni őket.


Nagyon jól megvagyunk/voltunk/, előre tervezünk, eljegyzést szeretnénk, meg gyereket majd. Szeretnénk összeköltözni, de egyelőre párom anyjával élünk egy lakásban, hármunk fizetéséből.

Én közmunkás melón vagyok most, nagyon szeretem, viszont nem sokat keresek vele, de látok lehetőséget abban, hogy maradhatok a munkahelyemen közalkalmazottként kis idő múlva. Emellett pedig folyamatosan nézem az álláshirdetéseket a jobb munkahely reményében. Ő egy iskolában dolgozik titkárként, éppenhogy eléri a fizetése a minimálbért, mellette pedig sokszor van, hogy utolsó pillanatban szólnak ha tovább kell bent maradni. Össze vissza dobálóznak az idejével. Nem szeret ott lenni.

Egy éve mondom neki, hogy keressen más állást, a nővére felajánlotta neki, hogy ha talál olyan szakmát amit szívesen megcsinálna, kifizeti neki a tanfolyamot. A párom nem él vele. Nem akar tanulni, mondván amikor otthagyta az egyetemet (nem fejezete be) mindig azzal rágták a fülét, hogy találjon már munkát, most meg mikor végre van neki (9 hónapig kereste, 2 éve van meg), megint azzal cseszegetik, hogy tanuljon. Én ezt megértem, nem akarom bántani vele, de ha esetleg sikerül külön költöznünk az anyjától, már éppenhogy megélünk majd kettőnk kis szaros fizujából, hát még ha akkor állnánk neki melót keresni...

Akárhányszor beszélgettem vele erről, mindig hümmögött, bólogatott, az álláspontját sosem mondta el, csak most, mikor reggel elmondtam neki, hogy elegem van. Mintha nem is érdekelné a közös jövő, pedig elmondása szerint velem tervezi. Már nem tudom mit mondjak még neki hogy összeszedje magát.

El van anyuci szoknyája mellett, a maradék fizetését (ami nem megy a közösbe) elkölti a hobbijára, egy fillért sem rakott félre még belőle, pedig erről is beszéltünk, hogy az idei évtől elkezdjük. (Bár ezt én sem tudom tartani, mert a közmunkás fizetés több mint fele elmegy a közösbe, a maradék pedig a havi szükségletekre)

Nem is azt akarom, hogy most azonnal változtasson, csak nem látok semmi ambiciót benne. Nem látom hogy akar bármit is kezdeni az életével. Ott a lehetősége, hogy elinduljon valamerre, és nem érdekli semmi, csak a hobbijai, meg a számítógép.

A kutyáját beíratta iskolába, felesben fizettük a tandíjat, de mikor már második hete láttam, hogy nem csinál semmit a kutyával amit gyakorlásnak lehetne hívni, erről is ki kellett osztanom, hogy nem fizetem ki a második részletet, ha nem dönti el mit akar.

A szexről nem is beszélve, fél óra alatt elintézünk mindent, mert az előjátékra nem tudom rávenni, az akciót lezavarjuk ameddig el nem élvez, majd egy "jóéjt" kíséretével fal felé fordul és alszik. Erről is beszéltem már vele szépen is, csúnyán is, bólogat, hümmög, majd elfelejti.

Mindenhez így áll hozzá, már nagyon el vagyok keseredve.

Mit csináljak még? Ma reggel elmondtam neki, ezt így ahogy leírtam. Hogy nem látom hogy érdekelné a kapcsolatunk, hogy úgy érzem, csak én teperek, hogy nem látom azt a bizonyos közös jövőt, és már a hazaköltözésen gondolkodom. Erre nem tudott semmit mondani, mert dolgozni mentünk, ma megpróbáljuk átbeszélni. Remélem...


Ti mit csinálnátok? Én mit csináljak?

Nem akarom elhagyni, de perpillanat nem látok más lehetőséget.


2015. ápr. 17. 13:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ez a kapcsolat halálra van ítélve, csak idő kérdése, hogy egyszer beteljen nálad a pohár és viszlát. Ergo semmi értelme.
2015. ápr. 17. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Én is ettől tartok :(
2015. ápr. 17. 13:35
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

szerintem...

- a párod úgy gondolja még csak 21 éves vagy, hova sietni

- a párod nagyon jól elvan az ő kis világában ha épp kell egy punci akkor előszed téged. vagy ha épp babusgatás kell megint kivesz a fiókból.


A megoldás!

Elhagyod a párodat, és tovább keresgélsz egy normális állás után, majd találsz egyet és közben megpróbálsz megismerni mást, akinek nem csak a puncija vagy,.

2015. ápr. 17. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
0%
Mire elolvastam elfelejtettem a bolcs szavaimat.
2015. ápr. 17. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Épp ezaz, hogy én még csak 21 vagyok, de ő mindjárt 30, neki lenne hova sietnie...

4-es, köszönöm, legközelebb inkább ne kommentelj, ha nem tudsz hozzászólni, mondtam, hogy hosszú lesz.

2015. ápr. 17. 13:39
 6/13 A kérdező kommentje:

A megismerek mást dologgal nem lenne gond, állnak sorba páran. Nem is értem miért vagyok még vele...

Gondolom mert első kapcsolatom, és úgyis megkapja az esélyt, ha úgy látom, hogy akarja... Vagyis nagyon szeretném, ha akarná.

2015. ápr. 17. 13:41
 7/13 datass ***** válasza:

Egy jövőkép nélküli férfi nem igazán jó választás...


Mindig kell hogy legyen egy férfinak életcélja,célkitűzései amelyek viszik előre az életben,mert ezek nélkül csak marad az elkényelmesedés(mint ahogy leírtad párodnál) és az egy helyben toporgás. (azaz mivel nem gondol a jövőre ezért a fizetését rendszeresen feléli "élj a mának" mentalitás)


Mindenféleképp beszéld ezt meg vele és ha kell adj neki ultimátumot hogy változzon meg és gondoljon a jövőtökre.


Lehet régi módi felfogású vagyok de szerintem egy férfinek igenis jobban kell odafigyelni-e ezekre,hiszen mi leszünk a család fenntartók amikor a kedvesünk szülni megy és minimálbér + gyesből nem sok dologra futja... (vagy ha igen hatalmas nélkülözéssel).

2015. ápr. 17. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Kívülállóként így tudnám összegezni a kapcsolatodat: rossz vele a szex, nyámnyila anyuci pici fia, nélkülöz minden határozottságot és eltökéltséget, valamint semmi jövőképe ennek a jó embernek. Ne haragudj, meg sok pardon, de mi a jó fészkes fenéért vagy vele még? Hogy negyvenéves korotokra is ott élhessetek anyukával meg a számítógéppel békességben? Lépjél, kislány, túl fiatal vagy te ehhez, higgy nekem.
2015. ápr. 17. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Pláne most látom, hogy ez a szuperférfi még csak az első szerelmed. Spuri gyorsan!
2015. ápr. 17. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm, én is így gondolom, erre próbálom rávenni. Ismerem milyen volt előttem az élete, depressziós is volt, 12 évesen elváltak a szülei, az apja családjában mindig is kirekesztett volt. Párkapcsolatban sem volt előttem neki még hosszútávon senkije. Gyakorlatilag saját bevallása szerint is én vagyok az első normális kapcsolata, és mostmár a leghosszabb ideje tartó is.

Tudom, hogy szeret, azt is tudom, hogy képes lenne összeszedni magát, ezért nem értem miért nem teszi már meg.

Tökéletes közös életünk lehetne a jövőben, ha gondolna rá, de most nagyon el van magában.

2015. ápr. 17. 14:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!