Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire fontos a pénz?

Figyelt kérdés
Amikor van/volt pénzem bőven, alig tudtam eldönteni, kivel járjak, ismerkedjek, amikor meg úgy kellett összekaparnom a napi betevőt, akkor meg pont az ellenkezője történt. Az egy dolog, hogy nyilván kivetült rám is a pénztelenség és hogy ez befolyásolta az ismerkedési kedvem és egyebeket, de ezen felül, a lányoknak tényleg az elsődleges dolog, hogy a barátjuknak anyagilag ne legyen gondja.(kérdés) Az az érdekes, hogy főként a környezetemben azok élnek boldog párkapcsolatot akiknek vagy a szülei vagy ő keres jól.(Mármint a férfi) Nincs ilyen kimutatás kérdőív ezzel kapcsolatban, hogy nagyjából lássam az arányokat, mennyire fontos a pénz.
2015. ápr. 23. 15:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Hát én azt mondom, hogy akinek ismerkedésnél számít és azt nézi az elég felszínes ember lehet. Viszont egy kapcsolatban, házasságban nagy szerepe van, mert ugye szinte minden pénzbe kerül, ha nincs pénzetek akkor nem tudtok szórakozni, nyaralni menni, közös programokat szervezni. Gyerekvállaláshoz is fontos, szóval azért elég nagy jelentősége van. Jobb gazdagon együtt lenni a szerelmeddel, mint szegénységben a szerelmeddel, ezzel szerintem mindenki egyet fog érteni.


Lényeg a lényeg, aki ismerkedésnél erre megy, az nem egy őszinte ember.

2015. ápr. 23. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Ismerkedésnél nem fontos a pénz még.Akkor kezd fontossá válni amikor össze költözés van,vagy házasodás,család alapítás.Akkor tényleg nélkülözhetetlen lesz a minden napokban.
2015. ápr. 23. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Olvasd el Richard Dawkins: Az önző gén c. könyvét és megérted miért fontos a pénz.

Persze majd jön sok lány, hogy ne állítsuk be őket élősködőnek. Ezeknek a lányoknak egy megjegyzés. Nem lesztek ettől élősködők, sem haszonlesők, ez egy normális evolúciós és társadalmi magatartás, hogy egy pénzes pasi kívánatosabb. Ez tökéletesen normális, mert a mai világban nem a legjobb vadász a legkeményebb harcos aki meg tudja védeni a törzset, a nyerő, hanem az aki létbiztonságot tud nyújtani saját magának a párjának és a leendő gyerekeinek. És EZ a lényeg. A fajfenntartás. Bizony ez szüli az igényt a pénzre. Az az helyesebb úgy, hogy ez is. Mert ha a gyerek kérdést félretesszük ki ne szeretne kényelmes gondtalan életet élni? És amíg a nő választ addig a nő ilyen téren előnyben van.

Tehát ez normális dolog. Akkor válik visszássá ha valakinek pusztán ennyi az összes szempontja a párválasztásnál, mert őt nem az ember érdekli, nem vele tervez közös jövőt, hanem a saját anyagi jólétét biztosítja be, cserébe azért, hogy "eladja" magát az illetőnek.

Nem ciki két azonos kvalitású (értsd külső megjelenés és emberi tulajdonságok összessége) pasi közül azt választani aki jobban prosperál anyagilag. Meg egy tehetős pasi könnyebben tud gavallér lenni, könnyebb spontán reagálnia bizonyos szituációkban, mert a pénz nem fog gátat szabni, szemben azzal a fickóval akinek a kiadásait már meg kell terveznie (mert nem kell rögtön a kevésbé tehetős alatt a nyomorgó csórót érteni!).

2015. ápr. 23. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Fontosnak fontos, de nem az ismerkedési fázisban. Akinek meg már akkor fontos, azt szelektálni kell. A lakásért, gyerekért, pénzügyi stabilitásért(egzisztencia) mindketten küzdjünk meg, nehogymá' csak a férfi...
2015. ápr. 23. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

A fent említett lehúzós csajokra akiknek csak ez számít itt egy díszpéldánya:

http://www.gyakorikerdesek.hu/szerelem-szex__szuzesseg__6793..


http://www.gyakorikerdesek.hu/szerelem-szex__szexualitas__67..

2015. ápr. 23. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Szerintem fontos. Nem olyan értelemben, hogy majd akkor ő tartsa el az én semmirekellő, lustálkodó hátsómat, hanem egy átlag életszínvonalat tudjon biztosítani magának, és aztán ketten tegyük össze, amink van, és így boldoguljunk, fejlődjünk, haladjunk a közös jövő felé.


Az, ahogy leírtad, szerintem meg aztán főleg egyértelmű. Amikor volt pénzed, akkor mindenféle aggodalom nélkül hívhattál meg lányokat randira, érdekesebb programokra, stb, de mikor már kajára nem volt pénzed saját magadnak, ugye akkor ez már nehezebb, kevésbé érdekes a program, amit összehoztok, és ráadásul még gondolom te magad is kevésbé érezted jól magad a bőrödben.


Volt csóróbb, és most van talán egy kicsit tehetősebb párom. A csóróbb pasinál nem az volt a problémám, hogy nem vett meg mindent nekem, amit szemem szám kívánt, sőt, semmi ilyesmi elvárásom nem lett volna, sem akkor, sem most. Havonta elmentünk egyszer pizzázni, és ennyi. De hogy én a fizetések közti időben mennyit hallgattam, hogy ő milyen csóró, hogy neki soha semmire nincs pénze, hogy milyen rossz így az élet, és társai, hát azt nem részletezném most. Röviden: sokat. És nem hogy nem tett ellene, még békésen bele is süppedt a helyzetbe, mert "nincs miből" kitörnie. Hát ehhez én mit szóljak? A jelenlegi párom meg informatikusként két munkahellyel meglehetősen jól keres. Mondjuk amikor összejöttünk, ezt nem tudtam róla, egy éve együtt élünk és kb mostanság tudom csak, hogy mennyit keres összesen. Sokkal jobb nem állandóan azt hallgatni, hogy milyen rossz az élet, és sokkal jobb úgy elmenni moziba, hogy nem azon kell aggódnom, vajon most mennyi ideig fog nyafogni azért, hogy most ennyi pénz elment.

2015. ápr. 23. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Így már nagyjából világos pár dolog. De. Csak én látom úgy, hogy sokan, ki akarnak hagyni lépcsőfokokat az életükből? Én is azt vallom, hogy együtt küzdjünk meg minden fontos dologért, ha komolyabbra tervezünk, de a barátnőmnek az az elvárása, hogy én mint fiatal, pályakezdő férfi, legyen külön házam meg keressek átlag felett. Nos, ehhez jó esetben is évek kellenek így nem értem miért várja el. És hasonló eseteket már tapasztaltam másoknál is.
2015. ápr. 23. 15:26
 8/15 anonim ***** válasza:

Barátnőd aki ezt várja el tőled, mit tud felmutatni?


Van esélye önálló lakásra, esetleg már külön él szülőktől és el tudja tartani magát?

2015. ápr. 23. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
7: Én azt nem értem, miért is a barátnőd? "Csak én látom úgy, hogy sokan, ki akarnak hagyni lépcsőfokokat az életükből?" Mindenkinek kényelmesebb lenne az élete, hogy a fenébe ne? Én is örülnék 5 milliárd potya forintnak, pedig férfi vagyok. Ez nem nem függő.
2015. ápr. 23. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Szülei gazdagok, külön él tőlük ,vettek neki lakást. Orvosira jár és ezzel magasabb szintet fog képviselni, mint az én egyszerű egyetemi végzettségem.


Ő nem azt mondta, hogy jó lenne ha lenne házam stb hanem kijelentette.És ettől tette függővé a továbbiakat. Ez a fő gond.

2015. ápr. 23. 15:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!