Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Kicsit feszültebb vagyok a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kicsit feszültebb vagyok a vizsgaidőszak miatt, de a párom ahelyett, hogy bátorítana, szinte mindig porig próbál rombolni. Miért?

Figyelt kérdés

Érettségi utáni szakmán tanulok a sulimban, és a vizsgáim közepén tartok. Mivel a számolás mindig is nagyon nehezen ment nekem, nem volt ez másképp idén sem, és borzasztóan ráparáztam az írásbelire, mert ez a szakmai számolás még rosszabb, mint bármi amivel eddig találkoztam. Évekig szenvedtem vele, viszont ez idő alatt nem volt sok hozzáfűznivalója a barátomnak.

Most, hogy közeledett az írásbeli időpont, egyre jobban féltem tőle, folyamatosan csak gyakoroltam rá, viszont ha egyetlen panasz is elhagyta a számat, a barátom rögtön elkezdett támadni, hogy csak én tehetek róla, hogy most úgy állok, ahogy, miért nem figyeltem oda jobban az iskolában, miért nem gyakoroltam többet, miért nem kerestem kitartóbban magántanárt, csak az én hibám, és ne panaszkodjak, mert az én h_lyeségem az egész.


Megírtam az írásbelit, megkérdezte, hogy milyen volt, elmeséltem. Aztán (én h_lye...) szóba hoztam, hogy akkor elkezdhetem a szóbeli tételeket is, és két hét alatt simán meg fogom tanulni az egészet. Erre elkezdett akadékoskodni, hogy mekkora idióta vagyok, hogy csak most állok neki, én ugysem fogok tudni ennyit megtanulni ennyi idő alatt, és hiába mondtam neki, hogy év közben is nagyjából megtanultam mindet, csak újra kell olvasnom őket, mert már elfelejtettem. Erre meg elkezdett veszekedni velem, hogy fogalom zavarban szenvedek, mert ha megtanultam volna, akkor nem felejtettem volna el... És csak azt érzékelteti velem, hogy én ezt nem vagyok képes megcsinálni, hogy kevés vagyok, és minden az én hibám..


Alapból nem ilyen... Egy hónapja változott ennyire meg. Néha már az alapvető tiszteletet sem adja meg, ppl közli velem, hogy "kussoljak". Ha ezt szóváteszem, egy fél pillanatig, mintha látnék némi megbánást, aztán hajtogatja tovább, hogy minden csak a saját hibám, és én tehetek róla.

Tudom, hogy vannak hibáim, de egyszer már végigcsináltam az érettségit is, és ugyan így álltam ehhez is, sőt komolyabban. Ilyenkor inkább a bátorítást várnám, a biztatást, hogy menni fog, hajrá, vagy mittudomén...

De nem a lelki világom porig rombolását..

Miért csinálja ezt velem? Nem csináltam semmi rosszat...

20L ő F23


2015. máj. 15. 20:05
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Azt hozzátenném, hogy ő kezdte el erőltetni azt is, hogy lassan költözzünk már össze, mert nagyon szeret stb... de így?
2015. máj. 15. 20:09
 2/13 anonim ***** válasza:
78%
A hiba benned van, méghozzá ott, hogy egy veled így viselkedő embert te a párodnak titulálsz. Meg is érdemled.
2015. máj. 15. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Ritka egy bunkó barátod van.


Nem történt az életében valami változás, ami miatt ideges lehet? Sajnálom, de lehet már nem is szeret annyira. :(

2015. máj. 15. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Tök jó lehet amikor az embert "támogatják". Én asszem elküldtem volna már :\
2015. máj. 15. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
72%

Merje még egyszer valaki azt mondani hogy a nők nem a bunkókra buknak..


Ez így nem egy normális kapcsolat, lenéz téged, bár ha neked ez így jó, akkor legyél csak vele továbbra is.

2015. máj. 15. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

De ezt mondom, hogy alapból ő nem ilyen. Szinte sosem volt. Ha nézeteltérésünk volt, mindig meg tudtuk beszélni, mert fontosak voltunk egymásnak. Úgy volt, hogy pár hónapon belül ő kezdi el intézni a lakást, hogy össze tudjunk költözni. A legtöbbször érzem, és látom, hogy a szívét-lelkét kitenné értem. Több, mint 3 éve vagyunk már együtt, az érettségimkor is támogatott végig, ezért nem értem, hogy most mi van vele..

1-2 hónapja kezdett kicsit másabb lenni velem, egy hónapja pedig a leírtakat kapom az arcomba rendszeresen...

A családjában, és a munkahelyén sem történt semmi különösebb változás, és ha egy ilyen kiakadása után megkérdezem, hogy "mi a baj, rossz napod volt?" akkor is csak azt kapom, hogy addig nem volt az, ameddig én azzá nem tettem neki...

Fogalmam sincs, hogy mit rontottam el.. Lehet, hogy túl sokszor beszéltem a vizsgáimról?...

2015. máj. 15. 20:21
 7/13 anonim ***** válasza:
Csatlakozom Működésképtelen kollégához! Te komolyan egy hónapja zó nélkül tűröd ezt? Egy kérdésem van: miért?
2015. máj. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
34%

Én ilyenkor általában veszek egy nagy levegőt és megpróbálom a másik helyébe képzelni magam.

Feltételezhető, hogy mostanában a tanulás miatt kevesebb időd jut rá és ez bántja... lehet, hogy így jön ki nála a feszültség.

Ez persze nem mentség a számára, meg kellene próbálnia jobban kezelni a dolgot. Csak arra próbálok rávilágítani, hogy ha ilyen csúnyán viselkedik, ahelyett, hogy támogatna, akkor nyilván neki is van valamilyen sérelme, amire talán nem is gondolnál alapból.

Szerintem próbáljátok azt az időt, amit most a sok tanulás mellett sikerül kiszorítanotok még minőségibb módon együtt eltölteni.

Nem csak a szokásos pihenés/filmnézés mert fáradt vagy a tanulástól... és a beszélgetéseitekben is próbáld meg ezt kizárni. Neked is sokkal pihentetőbb lesz, ha ilyenkor nem arról beszélsz, azon agyalsz, hogy hol tartasz a felkészülésben, mi mindent kell még átnézni, nem úgy haladsz ahogy akarsz vagy bármi ilyesmi.


Remélem valamelyest érthető és használható választ adtam :)


26N

2015. máj. 15. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%

Minőségi idő alatt azt értem, hogy csináljatok valami olyat, ami kicsit az ő kedvéért van...

Egy akciómozi, amit ő szeretett volna megnézni, egy este a kedvenc együttese koncertjén, vagy ha horgászni szeret akkor egy délután piknikes-horgászós program (szigorúan tételek nélkül! :) )


Bármi, amiből érzi, hogy kedveskedni akartál neki... és amiből leszűrheti, hogy nem szorult második helyre a vizsgák mögé. A férfiak egóját - nincs mese - néha etetni kell.


újra 26N

2015. máj. 15. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Az exem is pont ilyen volt, pont ugyanígy próbálta rombolni az önbizalmam ("az én hibám, én cs*sztem el a napját stb). Nem véletlenül lett az exem.... De őszintén, miért tűröd, hogy ilyen orbitális bunkó legyen veled?? Én még egy ilyen beszólás után ultimátumot adnék neki, hogy vagy kulturáltan viselkedik veled (és ha már nem is támogat, legalább nem szól be), mert elvileg szeret, vagy akkor mehet amerre lát, ahhoz, aki tűri, hogy ilyen tahók legyenek vele. Kicsit tiszteld jobban magad, és ne hagyd a megalázást!!
2015. máj. 15. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!