Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mivel magyarázható, hogy míg...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mivel magyarázható, hogy míg a férfiak nagy része lemond a poligámiáról a monogámia érdekében (és ezt el is várják tőle a nők), addig a nők jelentős része nem mond le a hipergámiáról (leírás a magyarázatban), ugyancsak a monogámia érdekében?

Figyelt kérdés

Az elején szeretnék néhány dolgot tisztázni:


- Most általánosságban beszélek, természetesen a férfiak között is vannak akik össze-vissza kefélnek, és a nők között is olyanok, akik nem a hipergám ösztöneikre hallgatnak.


- NEM vagyok nőgyűlölő, úgyhogy nem kérek olyan hozzászólásokat, hogy „Miért szidod a nőket?”. Én csak a tapasztalataimat írom le, amik lehet, hogy igazak, de az is, hogy tévesek.


Először is szeretném megmagyarázni a hipergámiát. A hipergámia a nők párválasztási ösztöne, ami abból áll, hogy a nők „felfelé” választanak párt. Ez nagyjából azt jelenti, hogy a társadalmi ranglétrán minél magasabban álló, minél „alfább”, minél jobb vezető férfihez vonzódnak. Bővebben olvashattok itt erről, most ne avval foglalkozzatok, hogy mennyire szimpatikus az oldal, hanem arról, hogy mit írnak a cikkben: [link]


Na most a férfiak alapvetően, ösztöneik alapján poligámok, tehát minél több nővel szeretnének közösülni, a nők pedig ahogy már írtam, hipergámok, fennebb már leírtam, hogy ez mit jelent. A monogámia egyrészt azért jöhetett létre, mert a gyermeknek előnyös volt, másrészt valamit mindkét fél profitált belőle. Ugyanis a nők hipergámiája esetén rengeteg férfi marad nő nélkül, és az alfa hímnek van több száz nője, evvel pedig rengeteg férfi szívja meg. A férfiak poligámiája esetén pedig rengeteg nő olyan férfivel is közösül, akivel nem akar, ezt a nők szívnák meg.


Tehát a monogámia lényege gyakorlatilag az, hogy a férfiak feladják a poligám, míg a nők a hipergám ösztöneiket. Itt is szeretnék egy cikket megmutatni:

[link]


Miért van mégis az, hogy a nők legalább fele nem adja fel a hipergám ösztöneit, és a szupermacsó alfa hímet akarja? Mert férfiak között is van ám poligám, de nem hiszem, hogy a férfiak fele, míg a nőknél szerintem megvan a fele, sőt, akár több is.


Miért van az, hogy a poligámiát, a társadalom nagyon elítéli, míg a hipergámiát kevésbé?


Nehéz ennyi gondolatot összeszedni, úgyhogy ha valamit nem értetek, kérdezzetek rá.


Olyan rövid válaszokat, hogy „Ne általánosíts!”, meg „Nincs igazad!”, nem kérek, de olyat se, hogy „Igazad van!”. Akármit állíttok, fejtsétek ki bőven!



2015. júl. 16. 19:01
1 2 3 4 5 6
 11/59 anonim ***** válasza:
79%

3:

Előbb azt írod, hogy a kérdező általánosít, aztán magad is megteszed:


"Másrészt valljuk be: a férfiak nem szeretik, ha egy nő "felettük áll". Nem szeretik, ha többet keres, esetleg a nő tartja el (illetve szerethetik, ha pénzelik őket, de attól még sérti a férfiúi önérzetüket), ha tanultabb (csak ne okoskodjon egy nő, ugye, hallgasson a férfira), ha külsőre klasszisokkal jobban néz ki (jön a féltékenykedés, ami a férfi önbizalomhiányából táplálkozik). "


Én például igenis szeretem, hogy a feleségem okosabb nálam. Ja, persze az okost nem úgy kell érteni, mint a hiperöntudatos nők vagy férfiak, akik hihetetlen okosnak érzik és mutatják magukat, közben meg buták, mint a se...

2015. júl. 16. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/59 A kérdező kommentje:
11: Én örülnék is egy tanult nőnek, persze azt nem várom el, hogy nálam tanultabb legyen, de nem is zavarna.
2015. júl. 16. 19:21
 13/59 A kérdező kommentje:
Konkrétan arra még válaszolhatna valaki, hogy miért nagyon elítélt a társadalom szemében a poligámia, de a hipergámia kevésbé?
2015. júl. 16. 19:23
 14/59 anonim ***** válasza:
36%

"miért nagyon elítélt a társadalom szemében a poligámia, de a hipergámia kevésbé?"


Egyrészt azért, mert a poligámia egy könnyebben meghatározható dolog, másrészt mert a hipergámia önmagában nem rontja a gyerek körülményeit (ha nem jár együtt poligámiával a "hím" részéről)

2015. júl. 16. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/59 anonim ***** válasza:
75%
A társadalom mindkettőt egyformán elítéli. Az aranyásókat ugyanúgy fikázni szokták az emberek, mint akinek sok nője van.
2015. júl. 16. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/59 A kérdező kommentje:

"A társadalom mindkettőt egyformán elítéli. Az aranyásókat ugyanúgy fikázni szokták az emberek, mint akinek sok nője van."


Jaja, a társadalom 20%-a fikázza, 80

2015. júl. 16. 19:31
 17/59 anonim ***** válasza:
2015. júl. 16. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/59 anonim ***** válasza:
85%
Azért, mert a nők lehet, hogy hipergámok, de a férfiak poligámok és hipergánok egyszerre. Te sem gondolod, hogy a férfi megállapodik egy rosszabb nő mellet, miközben kaphatna szebbet/jobbat? Másrészt jó lenne megtanulni, hogy ugyan egykor az ösztönök irányították az ember életét, de az intelligencia fejlődésével ez egyenesen arányosan csökevényesedett, ma már senki ösztönből tesz vagy nem tesz valamit, tisztában van a következményekkel, és dönt a számára megfelelő válasz mellett. Persze akinek kevés intelligencia jutott, annál dominálhatnak az ösztönök. A férfihang pedig egy manipulatív oldal, jobb lenne, ha nem onnan tájékozódnál, mert távol áll tőle az objektivitás, saját érdekük szerint faragják/hallgatják el a tényeket.
2015. júl. 16. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/59 A kérdező kommentje:

Tehát 80%-át nem érdekli.

Ha viszont egy férfi poligám, akkor 90% felháborodik.

2015. júl. 16. 19:33
 20/59 anonim ***** válasza:
68%
Tetszik a kérdés, és az elmélet. Azt hiszem, ezt el is teszem kedvencek közé.
2015. júl. 16. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!