Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Kedves hölgyek hogy is van ez?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kedves hölgyek hogy is van ez?

Figyelt kérdés

Sokáig nem hittem el azt, amit itt a többség hangoztat, hogy "a nőknek csak a külső számít" ezért elnézésetek kérem.


Lévén, hogy alkalmazott fizikusnak tanulok, nehezen hiszek el dolgokat, amiket nincsenek valamilyen bizonyítékkal alátámasztva. Mindig kételkedve fogadtam az általánosításokat, bármilyen részről, sosem igazán hittem el semmit, csak azért mert valaki mondta, szóval mondhatjuk, hogy ez a természetem része.


Mivel tipikus csúnya srác voltam világ életemben (alacsony, sovány, madárfejű, szemüveges) ezért nem igazán érintkeztem nőkkel. Nekik ott volt a saját dolguk, én pedig a könyveket és az internet bújtam. Először pár éve találtam rá erre az oldalra és elkezdtem olvasgatni és feltűnt, hogy mennyi közel harminc éves férfi panaszkodott itt, hogy ő bizony nem rúg labdába a nőknél. Bevallom, egy szót sem hittem el az egészből, de mivel nem volt tapasztalatom nem kezdtem el okoskodni.


Történt megközelítőleg két éve, hogy elhatároztam, hogy keresek barátnőt, és megközelítőleg egy évig nem jártam semmi sikerrel. Azt hittem bennem van a hiba.

A fent leírták ihlették a következő kísérletet melyet egy kedves barátom segített kivitelezni. A tesz célja az volt, hogy egy éven keresztül megpróbálunk lányokkal, nőkkel ismerkedni, részben együtt, részben egyénileg.

A szárnysegédem egy tipikus 190 magas, jó képű, amatőr kajakozó srác (gyerekkori barátom egyébként), olyas valaki aki általában mindig megtalálta a hangot a nőkkel.


Az egy év alatt 250 esetet (egy esethez több nő is tartozhatott) jegyeztem fel, ezek között voltak nagyon egyszerű kis és egészen komoly, nőknél való direkt próbálkozások is. A nők 18-30 közöttiek voltak nagyjából.


A tapasztalat azt mutatja, hogy szinte bármilyen esetben a barátomat preferálták a nők a következő helyzetekben, kontextusokban:


- Közterületeken való alapvető leszólítás, segítség kérés

- Üzleti kapcsoalt (pl vettünk mindketten fagyit ugyan ott, ugyan annál a lánynál)

- Szórólapozós lányok

- Plázákban, közvélemény kutató lányok

- Szórakozóhelyek

- Iskola

- Bármilyen egyszerű indokkal való közeledés

- Direkt célzással való közeledés.

- Internetes társkeresés

- Éttermi kiszolgálás (nyilván mi voltunk a vendégek)


Lehet van amit kihagytam, de ezek biztosan voltak. Továbbá volt ahol egyénileg próbálkozunk volt ahol együtt.


Eredmények:


Amikor együtt próbálkoztunk az esetek 97%-ban a barátommal foglalkoztak a nők, függetlenül attól, hogy én kérdeztem, kezdeményeztem a kommunikációt. Igazság szerint mindentől független volt. Az is jól megfigyelhető volt, hogy ameddig velem beszéltek teljes közömbösség sugárzott belőlük, illetve a tekintetükből. Ahogy a bárátom fele fordultak azonnal mosoly és "Kívánlak" tekintet.


Az egyéni próbálkozások statisztikája pedig nevetséges: A barátomnak a nők 66,4%-a adott valami elérhetőséget amikor direktbe próbálkozott ami nagyon durva szerintem. A nem "csajozós" esetek 14%-ban kapott valami elérhetőséget.

Az én eredményeim 1,4% csajozással, anélkül pedig épp hogy levegőnek nem voltan nézve...


Ezek utána konklúzió:

MINDEN NŐNEK SZINTE ALAPVETŐ ELVÁRÁS, HOGY A FÉRFI NÉZZEN KI JÓL. Az egyéni kudarcok hagyján, de amikor együtt szembesültünk a nőkkel akkor nagyon látszott az emberekhez való enyhén szólva igazságtalan hozzáállás. A durva az, hogy még a "profik" is ezt csinálták.


Kedves högylgyeim: Ne merészeljetek azzal jönni soha többet, hogy ne "általánosítsunk" mert én eldicsekedhetek egy elég szép mintával, egész Magyarország szerte.



2015. júl. 30. 21:41
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
76%

Gratulálok ötöst kapsz tőlem. :) Bár erre nem kellett volna egy egèsz éves kutatást pazarolni...vicc.Csak azért csináltad, hogy legyen bizonyíték a zsebedben, hogy miért nincs barátnőd?? Ez lehet eztán a szegénységi bizonyítványod..

Szerinted, ha ugyan ezt a tesztet két lány megcsinálja vajon milyen eredmény jön ki?? Hm?

2015. júl. 31. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 anonim ***** válasza:
86%

Kíváncsi lennék, hogy fordított esetben, ha egy picit molettebb, szemüveges, "szürke kisegér" típusú lány és a rendszeresen sportoló, csinos, magas, jó alakú és szép arcú barátnője végeznének el egy ilyen tesztet, ott vajon mi lenne az eredmény? Szerinted ha ez a két lány állna szóba egy-egy férfival, ott a pasik majd nem a szebb, csinosabb lánnyal fognak foglalkozni, hanem a dundi, pápaszemes barátnőjével? Hát persze, hogy nem!


Ha ilyen végletekben végzed el ezt a kísérletet, mégis, mennyire lehet komolyan venni a kapott eredményt?

2015. júl. 31. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:
51%
Az eléggé egyértelmű, hogy minden ember a saját ízlésének megfelelő partnert részesíti előnyben. Emiatt hibáztatni nem lehet senkit. Kérdező, érdekelne, hogy egy általad csúnyának tartott lánytól (most az egyéni, hogy mit nevezünk csúnyának) te akarnál-e valamit? Rossz módszerekkel próbáltál ismerkedni. Akit nem áldott meg a természet jó külsővel, az jó eséllyel nem bulikban, társkeresőkön, utcán, leszólításokkal fogja megtalálni a párját. Az ilyen ember sokszor úgy talál párt, hogy egy már meglévő ismeretség alakulhat ki szerelemmé, hiszen aki ismer, az ismeri a jó tulajdonságaidat is és elképzelhető, hogy azokat helyezi előtérbe, nem a külsődet. Próbálkozz ezen a vonalon talán.
2015. júl. 31. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 A kérdező kommentje:

Elég sok válasz érkezett, szóval általában felmerülő kérdésekre, elképzelésekre reagálok most csak:


- A kísérlet arra irányult, hogy nem voltam hajlandó elfogadni amiért (többek között, itt is) egyesek siránkoznak. Viszont azt is remekül megmutatta, hogy a jó külsejű emberekhez drámain nagyobb arányban állnak eleve sokkal pozitívabban az emberek (jelen esetben a férfiakhoz a nők).


- Ezek szerint nem volt egyértelmű, de nem 250 nő volt, 250 eset. Volt ahova több nőt is számoltunk.



- Mi nem válogattunk külső alapján, voltak mindenféle lányok, de a reakcióik nagyon hasonlóak voltak. Voltak nagyon szépek és nagyon csúnyák is. Volt a kettő között is szinte minden.


- Lehet ez is félreérthető volt:

Volt olyan, hogy külön-külön mentünk oda ugyan ahhoz lányhoz. Ezek az esetek leginkább boltok voltak mint pl.: Ruha bolt, büfé. fagyizó, benzinkút, stb. Volt szórakozóhely is.

Volt olyan, hogy együtt mentünk oda, itt szinte állandóan levegőnek voltam nézve, akkor is ha én beszéltem. De ezt már leírtam.

Volt olyan is, hogy együtt mentünk oda lányokhoz az egyikünk direkt nem is próbált "csajozni" csak figyelte amit a másik csinál lényegében. Az esetek nagy részében a nők azonnal elkezdték a barátomat faggatni aki egy szót sem szólt szinte.


Amikkel pedig védekeztek, hogy ehhez nem kell tudósnak lenni, stb: Elég szánalmas, hogy ezt tudod levonni konklúzióként. Az, hogy minden kérdésnél elmagyarázzátok, hogy nektek mennyit számít minden más mint a külső, aztán most azzal jöttök, hogy "ne akarjak már szép barátnőt ha ronda vagyok" ez elég szomorú, pláne, hogy erről szó sem volt. Ki mondta, hogy csak szép lányokat próbáltam meg ? Senki. Az eredmény szinte minden esetben ugyan az volt nem számított, hogy néz ki a nő.

Persze minden más médián, platformon is ez megy. "Engem nem érdekel a külső" de végül mindig egy barátomhoz hasonló mellett kötnek ki. Ez mind véletlen, most magyarázzátok el azt is. Egyébkét bár kísérlet volt az egész, de eléggé megviselt emberileg, hogy ennyi aszimpátiat kapok csak azért mert nem rendelkezem megfelelő adottságokkal amit a "nagyérdemű" elvárna.


Azt is hozzátenném, hogy a direkt próbálkozások nem a 250 esetre vonatkoznak, kevesebb volt. Ezt annak neveztük amikor egyértelműen elérhetőség, vagy randi lett volna a cél. Az összes többi eset az igazán szomorú, ahol egyszerű emberhez való hozzáállásból buktak meg a nők, de nagyon csúnyán.


Az milyen szerinted, hogy megkérdeztünk egy fiatal nőt Budapesten, hogy merre van az X utca. Erre kikerekedett szemekkel, huncut mosollyal az arcán a barátomnak kezdte el elmondani ösztönösen. Én kérdeztem, én álltam közelebb hozzá, de levegőnek nézett. Barátom elkezdett fele flörtölni, hogy lássuk mi lesz belőle, szerintem elvihette volna megdugni ha akarja(bár erre nem került sor, szóval ez csak feltételezés marad) Nevetséges.

2015. júl. 31. 10:44
 25/48 anonim ***** válasza:
51%
Arra válaszolj nekem kérdező, hogy ha egy nagyon csúnya lány (ha nem csak csupán felmérés lett volna) akart volna tőled (vagy a barátodtól) valamit, akkor részetekről rendben lett volna a dolog?
2015. júl. 31. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:
66%
Még azt is elképzelhetőnek tartom kérdező, hogy nem csak a külsőddel van a probléma, hanem a stílusoddal is, igencsak okoskodónak tűnsz, ami nem biztos, hogy erény. Ettől függetlenül biztosan van sok olyan nő, akiknek kiemelten fontos a sportos, jó külső.
2015. júl. 31. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:
85%

Értsd már meg valamit kérdező: a "nem számít a külső" kitétel egészen más helyzetekre vonatkozik, nem a nyilvános helyen leszólítósokra! Ebben a helyzetben ugyanis tényleg az első benyomás számít, és semmi más információ nem áll a nő rendelkezésére, csak a külső, ill. a kisugárzás, megjelenés, viselkedés, gesztusok, stb. (ami egyébként több, mint a külső, de ezt nem szokták figyelembe venni... ha a "szerencsétlen lúzer" benyomását kelted, akkor lehetsz bármilyen jóképű, akkor is sikertelen leszel!).

Viszont a kísérletnek akkor lett volna értelme, ha mondjuk egy közösségben, társaságban minimum néhány hónapon keresztül ismerkedtek mindketten nőkkel, olyan helyzetben, ahol a külsőn kívül más tényezők is érvényesülhetnek.

Szerinted egy egyszeri leszólításból hogyan tudnának a nők valamilyen képet kialakítani rólad? Honnan szereznek információkat az életedről, személyiségedről, stílusodról, viselkedésedről? Hogyan tapasztalhatnák meg, hogy hogy érzik magukat a társaságodban?

A nők többségének számít a kapcsolat alakításához a bizalom, a biztonság érzete, ami egy leszólítási helyzetben nincs meg! Például azok a nők, akik sem a barátodnak, sem neked nem adtak elérhetőséget, valószínűleg egyáltalán nem ismerkednek leszólításos módszerrel, úgyhogy az ő esetükben semmilyen információd nem lehet arról, hogy náluk mi számít!

A többieknél sem lehet információd, mert csak egyetlen kiragadott információra koncentráltatok. Az, hogy melyik nőnek mi sugárzik a tekintetéből, a TE érzésed, könnyű belelátni a másikba sok mindent (erre minden ember hajlamos, nem csak te).

Azt mondod, ti mindenféle nőt leszólítottatok... ok, a kutatás kedvéért. De hánnyal lett folytatás? Semleges helyzetben én is leszólítanék bárkit, különösebb cél nélkül, de ez nem azt jelenti, hogy érdekelnek is! Úgyhogy ez egyáltalán nem releváns, nem igazolja, hogy a férfiak nem felszínesek.

Ismételjétek meg a kutatást komolyabb ismerkedési szituációkban, több időt szánva, beszélgetve is a nőkkel, és akkor reálisabb képet kaptok!

2015. júl. 31. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:
56%
Kedves 27-es! Szerintem nem érdemes neki mondani, mi a helyzet, ugyanis nem érti. Kb. ugyanezt írtam, 0%-os lett a válaszom. Mi más számítana egy utcai, buliban való leszólításnál, mint a külső és az első benyomás. De ő ezt nem érti, neki csak annyi a lényeg, hogy "bebizonyítsa" a felmérésével, a nők kizárólag a jó pasikat részesítik előnyben, a csúnyábbak pedig biztosan egyedül maradnak. Elég gáz egy hozzáállás, de ez van.
2015. júl. 31. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim ***** válasza:
75%

"MINDEN NŐNEK SZINTE ALAPVETŐ ELVÁRÁS, HOGY A FÉRFI NÉZZEN KI JÓL."


Ez nem természetes dolog?? Talán neked nem fontos, hogy néz ki a nő akivel kapcsolatba akarsz lépni?? Azt ne mond, hogy nem. Mert ez nem igaz! Az, hogy kinek mi a jó...már egészen más kérdés, mivel nyilván nemmindenkinek tetszik ugyanaz! Pl. nekem a nagydarab, szakállas, hosszú hajú pasik jönnek be. Nekem ők néznek ki jól. Tehát hiába pumped Gabó kinézetű a srác, engem hidegen hagy! Ez pont olyan, mint hogy vannak pasik, akik a telt nőket részesítik előnyben. Míg vannak, akiket a hideg is kiráz a hurkáktól és csak a vékonyakra buknak. Akkor most egy telt nő, akinek nincs minden pasinál sikere...mondja azt, hogy fújj ezek a pasik mennyire csak a külsőt nézik és rohadjanak meg, vagy mi?? A külső fontos. Fontos, hogy vonzódj a másikhoz. Ez teljesen evidens! Azt meg, hogy ki a jó pasi és ki nem...akárhogy csűröd csavarod, nem tudod egy kaptafára húzni..nem tudod beáltalánosítani! Illetve de..tudod...csak éppen teljesen értelmetlen, ráadásul nem is fedi a valóságot.

2015. júl. 31. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim ***** válasza:
69%

Nem értem, hogy ezen mi lep meg:)

Ha ugyanezt a kísérletet eljátszanátok két lánnyal, egy csinos, szép arcúval és egy csúnyácskával, pontosan ugyanez lenne az eredmény.

2015. júl. 31. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!