Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Kedves hölgyek hogy is van ez?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kedves hölgyek hogy is van ez?

Figyelt kérdés

Sokáig nem hittem el azt, amit itt a többség hangoztat, hogy "a nőknek csak a külső számít" ezért elnézésetek kérem.


Lévén, hogy alkalmazott fizikusnak tanulok, nehezen hiszek el dolgokat, amiket nincsenek valamilyen bizonyítékkal alátámasztva. Mindig kételkedve fogadtam az általánosításokat, bármilyen részről, sosem igazán hittem el semmit, csak azért mert valaki mondta, szóval mondhatjuk, hogy ez a természetem része.


Mivel tipikus csúnya srác voltam világ életemben (alacsony, sovány, madárfejű, szemüveges) ezért nem igazán érintkeztem nőkkel. Nekik ott volt a saját dolguk, én pedig a könyveket és az internet bújtam. Először pár éve találtam rá erre az oldalra és elkezdtem olvasgatni és feltűnt, hogy mennyi közel harminc éves férfi panaszkodott itt, hogy ő bizony nem rúg labdába a nőknél. Bevallom, egy szót sem hittem el az egészből, de mivel nem volt tapasztalatom nem kezdtem el okoskodni.


Történt megközelítőleg két éve, hogy elhatároztam, hogy keresek barátnőt, és megközelítőleg egy évig nem jártam semmi sikerrel. Azt hittem bennem van a hiba.

A fent leírták ihlették a következő kísérletet melyet egy kedves barátom segített kivitelezni. A tesz célja az volt, hogy egy éven keresztül megpróbálunk lányokkal, nőkkel ismerkedni, részben együtt, részben egyénileg.

A szárnysegédem egy tipikus 190 magas, jó képű, amatőr kajakozó srác (gyerekkori barátom egyébként), olyas valaki aki általában mindig megtalálta a hangot a nőkkel.


Az egy év alatt 250 esetet (egy esethez több nő is tartozhatott) jegyeztem fel, ezek között voltak nagyon egyszerű kis és egészen komoly, nőknél való direkt próbálkozások is. A nők 18-30 közöttiek voltak nagyjából.


A tapasztalat azt mutatja, hogy szinte bármilyen esetben a barátomat preferálták a nők a következő helyzetekben, kontextusokban:


- Közterületeken való alapvető leszólítás, segítség kérés

- Üzleti kapcsoalt (pl vettünk mindketten fagyit ugyan ott, ugyan annál a lánynál)

- Szórólapozós lányok

- Plázákban, közvélemény kutató lányok

- Szórakozóhelyek

- Iskola

- Bármilyen egyszerű indokkal való közeledés

- Direkt célzással való közeledés.

- Internetes társkeresés

- Éttermi kiszolgálás (nyilván mi voltunk a vendégek)


Lehet van amit kihagytam, de ezek biztosan voltak. Továbbá volt ahol egyénileg próbálkozunk volt ahol együtt.


Eredmények:


Amikor együtt próbálkoztunk az esetek 97%-ban a barátommal foglalkoztak a nők, függetlenül attól, hogy én kérdeztem, kezdeményeztem a kommunikációt. Igazság szerint mindentől független volt. Az is jól megfigyelhető volt, hogy ameddig velem beszéltek teljes közömbösség sugárzott belőlük, illetve a tekintetükből. Ahogy a bárátom fele fordultak azonnal mosoly és "Kívánlak" tekintet.


Az egyéni próbálkozások statisztikája pedig nevetséges: A barátomnak a nők 66,4%-a adott valami elérhetőséget amikor direktbe próbálkozott ami nagyon durva szerintem. A nem "csajozós" esetek 14%-ban kapott valami elérhetőséget.

Az én eredményeim 1,4% csajozással, anélkül pedig épp hogy levegőnek nem voltan nézve...


Ezek utána konklúzió:

MINDEN NŐNEK SZINTE ALAPVETŐ ELVÁRÁS, HOGY A FÉRFI NÉZZEN KI JÓL. Az egyéni kudarcok hagyján, de amikor együtt szembesültünk a nőkkel akkor nagyon látszott az emberekhez való enyhén szólva igazságtalan hozzáállás. A durva az, hogy még a "profik" is ezt csinálták.


Kedves högylgyeim: Ne merészeljetek azzal jönni soha többet, hogy ne "általánosítsunk" mert én eldicsekedhetek egy elég szép mintával, egész Magyarország szerte.



2015. júl. 30. 21:41
1 2 3 4 5
 41/48 anonim ***** válasza:
66%

Igen, kérdező, számít a külső is a párválasztásnál, én pl. nem tagadom, hogy nekem fontos, hogy tudjak vonzódni a leendő partneremhez. Vagy nekem muszáj összejönnöm egy nekem nem tetsző emberrel, csak azért, mert nő vagyok, és ha válogatni merek, akkor már megkapom a "felszínes p.csa" jelzőt? Hát a nagy frászt.

Egyébként írták előttem is, de ha egy magas, csinos alakú, szép arcú lány, és az ő alacsonyabb, kövérkésebb barátnője csinálta volna meg ezt a "kísérletet" férfiakkal, akkor is ilyesmi számok születtek volna. Szóval lehet mutogatni, hogy mi nők milyen felszínesek vagyunk (bár még mindig nem értem, miért felszínesség, ha nemtől függetlenül valaki egy számára fizikailag is vonzó társra vágyik), de ti, férfiak sem vagytok sokkal másabbak, és én is tudom saját példával igazolni (igaz, nem annyira kiterjedt, mint a tied): amikor fiatalabb voltam, volt rajtam egy jó 10-15 kg túlsúly, rövid hajam volt, és szemüvegem is volt, a kutya sem nézett rá. Amióta lefogytam, a hajam megnőtt, és kontaktlencsére váltottam, azóta elég sokan próbálkoznak nálam. Persze, mivel a férfiak egyáltalán nem nézik a külsőt, így a sok próbálkozót nyilván annak köszönhetem, hogy megszépült a lelkem is az évek alatt, és ez rá van írva a homlokomra. :)

2015. aug. 2. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 anonim ***** válasza:
65%
Ne haragudj, de mekkora egy balf.asz vagy már.... Nem csodálom, hogy nem találsz senkit, aki szóba állna veled. Itt nem az a probléma, hogy gizda vagy és szemüveges...hanem hogy szimplán hü.lye.
2015. aug. 2. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 anonim ***** válasza:
53%

Kérdező,


most komolyan, szerinted a sok álszent nő, az oldalon, majd beismeri, hogy tényleg nem számít a külső? Az állításod, maga a teszt nagyon is helyén való, nekem ami nem tetszik:

ahogy feldolgozod a kudarcot. Arra nem gondoltál, hogy változtass a külsődön?

Tudod, fiatalabb korombon én is ilyen "könyvmoly" voltam mint te, aztán eljött az idő amikor már nem a szakmai előrehaladásom volt a fontosabb hanem a nők (sajnos ez van, még, ha néha rendkívül idegesítőek is tudnak lenni).

Gondolhatod milyen sikeres voltam náluk akkor tájt. De a magányt, a sírás helyett, arra használtam fel, hogy lejárjak a terembe és megfelelő táplálkozás mellett javítsak a külsőmön. Talán neked is ezt kellene tenned.


A többieknek:

Azért jó olvasni a válaszokat. A nőknél mindig is működött a kettős mérce fogalma. Egy nőnek nyugodtan lehet bármekkora igénye, ez a természetes, de fordítva el kell fogadni azt a szomorú tény, hogy esélye sincs az adott férfinak.

Érdekes, hogy tudjátok szidni szerencsétlen kérdezőt, de azt miért nem kifogásolja egyikőtök sem ahogyan a lányok nagy része viselkedett a teszt során?


"Az milyen szerinted, hogy megkérdeztünk egy fiatal nőt Budapesten, hogy merre van az X utca. Erre kikerekedett szemekkel, huncut mosollyal az arcán a barátomnak kezdte el elmondani ösztönösen. Én kérdeztem, én álltam közelebb hozzá, de levegőnek nézett."


Ezt ti nem tartjátok megalázónak? Értem én, hogy a barátja volt a szimpatikusabb, de az illem úgy diktálnál ahhoz beszéljek aki kérdezett nem?

Fordított esetben én ezt nem tudnám megtenni, akár milyen ronda is a lány aki leszólított!


27: Te észlény, és mégis hogyan ismerkedjen, ha esélyt sem kap? Mi van, ha nincs baráti köre, esetleg olyan közösség ahol van potenciális jelölt? Akkor? Valahol ismerkedni kell...

Hánnyal lett folytatás? Ez kit érdekel, nem célja a tesztnek....

41: Talán eddig a legnormálisabb női válasz. Az általad említett kísérlethez egy gondolat:

Igen, valószínűleg a magas, csinos alakú, szép arcú lány nyerne, ebben egyetértünk. DE és most jön a DE:

Bármennyiben fogadok, hogy a kövérebb, kisegér leányzó jobb eredményeket érne el mint a kérdező 1,4%-a! Mondjuk 20%... Érzed a különbséget? Erről ennyit...

2015. aug. 4. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 anonim ***** válasza:
48%
Na,kedves kérdező,nőként az ilyen pasiktól megyek a falnak,akiknél egy dolog,hogy az alapadottság sincs meg,de az igények azok annál nagyobbak.Amíg finnyázol,hogy jaj,ez túl dundi,jaj ez se felel meg,jaj amaz se,ne lepődj meg,hogy majd 40 évesen is szűz leszel.Ismerek egy nagyon csúnya pasast,aki 20 évesen nagyon elkeseredett volt és szégyellte,hogy szűz.Mára,24 évesen már barátnője is volt 1-2 évig,aki támogatta a nyitott kapcsolatosdit.Mondjuk a humorával és az igényességével-férfiként tud öltözködni,egész jól- tud kompenzálni.Szóval a kinézet csak egy dolog.25 éves szűzt is ismerek,olyan pasast,aki ha lebarnulna,el lehetne adni mediterránnak,vagy szefárd zsidónak,mert amúgy még csúnyának se mondható.És őt rengetegszer kikosrazták,bárkivel kezdett.
2015. aug. 4. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 anonim ***** válasza:

Elolvastam az összes választ, és én a 15:09-es (43-as) írásával értettem a legjobban egyet! Neki minden jár: zöld, pacsi, taps...


Ha nem írod le, most nekem kéne leírnom ugyanezt! :)

2015. aug. 4. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 anonim ***** válasza:

Sok ember létezik sokféle.


Általában soknak a külsőség a fontos,

nem mindenki született szépnek ezt el kell fogadni!

Nekem fontosabb a belső,hiszen a külső úgyis kopik!!!


A belső értékek általában elvesztek a kapcsolatokból

és nem csak a kapcsolatokból vesztek el hanem az életből!

Nincs szeretet,nincs együttérzés,empátia,megértés,türelem...

2015. aug. 4. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 anonim ***** válasza:
Az igények viszont annál nagyobbak,igazából mindkét nemnél.Pláne kinézetre.
2015. aug. 8. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 anonim ***** válasza:

"Ezzel ellentétben rengeteg nőn ott figyel a narancsbőr meg az úszógumi, mer' minek tegyenek ellene, így is minden ujjukra jut valami idióta."

Azért tegyük hozzá, hogy a narancsbőrt nehéz eltüntetni, nekem is van, pedig csak 54 kiló vagyok és rendszeresen edzek, nem dohányzok, nem tömöm magam csokival és egészséges ételeket eszek. Emellett csak 163 centire nőttem, és mégis striás a hátsóm. De elárulom neked, hogy informatikus hallgató vagyok, szóval férfitöbbség van az ismerőseim közt, és több szaktársamról is kiderült már, hogy nem mosdik meg tesióra után (és van, aki ruhát se cserél!), vagy éppen csak párnaponta mos fogat. Azért fogat mosni könnyebb, mint a narancsbőrt eltüntetni, szóval hagyjuk ezt a dumát, hogy a nők mennyivel igénytelenebbek.

Mellesleg kedves kérdező, nem lehetsz túl jó fizikus, ha csak a külsővel mint változó tényezővel számolsz. Még ha ledobsz valamit a tízemeletes tetejéről, annak a zuhanási sebessége sem csak egy tényezőtől függ, hát még az érzelmek irányította nők és az ismerkedési helyzetek. Statisztikusnak viszont még jó lehetsz.

2016. febr. 25. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!