Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerintetek jogosan szóltam...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek jogosan szóltam bele a párom pénzügyeibe?

Figyelt kérdés
A párom elég keveset keres, 60.000 forintot és az anyja állandóan, kérdés nélkül veszi le a bankszámlájáról a pénzt. Havonta átlagosan 25.000 forintot nyúl le tőle az anyja, mondván még otthon él a fia, ezért be kell szállni a közös költségekbe. Jó, én ezt megértem, de ha már állambácsi lenyúlja a felét, akkor a maradék felét minek kell az anyjának is leszívnia. Azt mondtam a páromnak, hogy ha igazságos lenne az anyukája, akkor figyelembe venné a fizetését és annak mondjuk csak maximum az ötödéhez nyúlna hozzá, nem majdnem a feléhez. Barátom ráadásul nagyon jószívű és bármikor kér tőle kölcsön a húga, akkor ad neki egy szó nélkül pénzt. Több tízezer forintról van szó. Azonban itt jövök a képbe én, mivel a családja szinte azonnal elkölti a fizetését, ezért soha nincs egy forintja sem, mindig nekem kell meghívnom kajálni és én fizetem mindenét a buszbérlettől kezdve a konditerem belépőjéig, a táplálékkiegészítőkig mindig tőlem kér kölcsön és eddig még csak a töredékét tudta visszafizetni az én pénzemnek. Mit tehetnék?
2015. aug. 6. 14:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
65%

És te meddig bírod pénzelni a barátod? Ez hosszú távon nem mehet így. Sarkára kellene állnia a barátodnak, hogy ne osztogassa szét azt a kis pénzét. A húgának is fel kellene fognia, hogy ne kunyerálja el szerencsétlentől azt a kis kevéske pénzt. Barátod találhatna valamilyen jobban fizető munkát esetleg. Sajnos némelyik anya ilyen, hogy kéri a pénzt, ami jár az jár. Bár lehet nem is lenne rá szüksége. Ahogy így leírod, tutyimutyinak tűnik a barátod, azt csinálnak vele, amit akarnak. Lehet meg is érdemli, ha ilyen kihasználható.

Én is otthon lakom anyámmal, de tőlem soha nem kér anyám pénzt semmire. A fizetésem az enyém, oda költöm ahova akarom, nem is foglalkozik vele. Amikor ő lakott otthon lánykorában, tőle se kért az anyja pénzt a fizetéséből.

2015. aug. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
69%

1. probléma: aki 60 000-et keres, minek jár konditerembe és miért szed kiegészítőket? A testépítés nem a szegények sportja.


2. azon, hogy balfék valaki, nem tudsz változtatni.


3. jogosan szólsz bele, csak teljesen felesleges, 60 000-et nem lehet úgy elosztani, hogy mindenkinek jusson


4. hagyd ott

2015. aug. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
82%

Ne fizesd! Másképp mi fog változni? Ugyanúgy marad minden. A családja sem támaszkodhat 100%ban rá, ahogy ő sem rád. Én nem fizetném neki mindazt! Állandó jelleggel? Másik melót keressen szerintem, amivel többet kap, mert 60 ezerből nem sok minden marad amúgy sem. Párom megkeres mindennel együtt 95 ezret kb, most nő majd a fizetése, de nem egyszer én adtam kölcsön neki, mert épp nem volt neki, vagy volt hogy az anyja kért tőlem, hogy majd megadja de akkor épp nem volt. Ideig azt mondtam, jó, de aztán... mikor neki hitele van, részletet fizet, ez havi fix 50 ezer. A többi a kocsiba megy üzemanyagként, a maradék? Fogalmam sincs mire teszi! De mindig azt hallgatom már lassan jó fél éve folyamatosan, hogy neki nincs pénze. Mikor megkapja a fizetését, már akkor azt mondja aznap, hogy neki nincs! Mondtam neki, így nem fogunk előbbre jutni majd én meg nem fogom mindig kisegíteni. Ő hallod azt mondja, engem ő kisegítene ha van. Mondom ja ha van! De mindig azt mondod, hogy nincs! Na akkor? De nekem mindig azt mondja, hogy de nekem van! Honnan lenne több? kevesebbet kerestem míg dolgoztam. Most meg épp semmit.

Ááá... ne fizess neki! Szüntesd be ezt, mert nem tanul meg spórolni vagy beosztani.

2015. aug. 6. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Azért tud ilyen jószívű lenni mert te kifizeted neki és nem kell lemondania semmiről.

Miközben az anyjának "jószívűen" odaadja nem szakad le a pofája tőled kérni.

Én nem adnék neki, elgodnolkodna egy idő utána ha már nem lesz pénze bérletre sem hogy jogosan veszi el az anyja a pénzét.

2015. aug. 6. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
minek fizeted neki a kondit meg a tápot? az luxus.
2015. aug. 6. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Még az is megeshet, hogy nem kér tőle a húga pénzt, hanem csak neked mondja ezt, hogy fizess.
2015. aug. 6. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
63%

Itt a legnagyobb probléma, hogy a párod családja élősködik a párodon. Az anyját még megértem, hogy ott lakik, közös költség, stb, de talán nem kellene a fizetése felét elszednie. Beláthatná, hogy irtó kellemetlen, ha egy párkapcsolatban levő férfit a barátnője pénzeli. A húga meg keressen munkát aztán dolgozzon vagy keressen egy pasit aki eltartja, de ne már a bátyja pénzét kunyerálja el. A párodnak mondd meg, hogy ezt fejezze be, ne adjon több pénzt a húgának, mert nem egyedülálló ember.


Szóval azt tehetnéd, hogy megmondod a barátodnak, hogy ez így nem megy tovább. Változtat vagy keressen mást.

2015. aug. 6. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
91%

mondd neki hogy ne adjon kölcsön a húgának kábszerre

és az anyja se a minimálbérből vágjon ki egy jó nagy szeletet magának


és ne járjon kondizni mikor a bérlet meg a táp fél havi fizetése amit persze már szétosztott


lényegében ennyi


de kár itt verni a nyálatok hogy most csóró

biztos tudtad te is,meg itt némelyik még húzza a száját a pasija pénzén

akkor keressen gazdagot,fáradtak...szemébe meg egyik se meri megmondani :,D


egy mai kapcsolatban teljesen mind1 ki keres többet

az miért más ha egy nőt pénzel a faszija?

na ugye semmivel

teljesen rendben van mind a kettő egy kapcsolatban.


beszélni meg illene már tudni felnőttként,ha nem képes megmondani valaki a másiknak hogy mi a helyzet,az egy nulla.

nem vagy életképesebb mint a barátod.

2015. aug. 6. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy felnőtt férfi van annyira nyámnyila, hogy simán hagyja az anyjának, hogy lenyúlja majdnem a fizetése felét, meg is érdemli. Az én pénzemen viszont biztos nem gyúrósjózsiskodna, tápkiegezne.


21l

2015. aug. 6. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Hát ezt én már régen szóvá tettem volna. Folyamatosan ösztönzöm a barátomat a spórolásra. Most nyári munkám megszedte magát, megvett egy-két fontos dolgot, amit már régóta akart, elmegyünk nyaralni, aztán lehet félre rakni.

Nekem van félrerakva 170k, mivel diák vagyok, ezért csak az egyhavi nyári keresetemből tudtam félre rakni úgy, hogy legyen mellette elegendő nyaralni, meg vásárolni egy kicsit. Tavalyi és tavalyelőtti pénzek is benne vannak. Most statisztamunkából kapok 50-et, abból nyaralok, a többit meg hagyom megspórolva a jövőbeli tervekhez. Tudom ez semmi, de mindig megy hozzá egy kicsi, lehet az 50-ből is marad.

Na de ez most mind egy.


Az anyjának adjon egy 10-est (ha neki tényleg szüksége van rá) és ennyi. Ha a húga kölcsön kér adjon max 1-2 ezer forintot, de azt se örökbe és amíg nem adja meg ne legyen adakozó.

Mond, hogy nincs pénzed, egyszerűen nem tudod neki finanszírozni a kondit, meg mást sem. Így is sokkal lóg, de azt sem tudod, hogy megkapod-e valaha.

Beszélj vele, hogy többet nem tudsz neki adni, oldja meg.

2015. aug. 6. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!