Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A párom nem fizet többé mert?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom nem fizet többé mert? (hosszú)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kérlek titeket előbb gondoljátok át a helyzetemet, ne rögtön azt írjátok, hogy elkényeztetett vagyok.


A párommal másfél éve vagyunk együtt, ő külföldi, egy nagyon-nagyon drága kurzuson vesz részt itt az országban, gazdag országból jött gazdag szülőktől. A szüleitől van pénze a tanulmányaira. A kezdetektől fogva ő fizetett mindent, én nagyon sokszor felajánlottam, hogy beszállok a kiadásokba vagy akár meghívom de az esetek kb. 95%-ban ő volt a fizető.


Mindig nagyra értékeltem, hogy ennyire gondoskodik rólam anyagiak terén, tudtam, hogy szerencsés helyzetben voltam és ezt sokszor mondtam is neki.


Párkapcsolati problémáink vannak kb. négy hónapja. Mivel külföldi, sokszor kellett neki segítség és én kérés nélkül mentem mindig több héten keresztül, minden nap. Ő volt az első mindig minden esetben. Ezen kívül MINDIG én mentem hozzá, mindig a kedvében jártam mindenben és ami a legrosszabb, mindig mindent csak én akartam megoldani. Úgy éreztem, kiteszem a lelkem neki, ő pedig csak pénzt ad a kapcsolatba. Sokszor veszekedtünk úgy, hogy kiabáltunk, hihetetlen feszültséget generált bennem az, hogy nem hallgatott meg szinte soha. Minden apróságra figyeltem, ő szinte alig.


Legutoljára elkezdte számolni, mennyi pénzzel 'tartozom' neki. Azt is mondta, hogy úgy nem tud spórolni a saját dolgaira, ha ilyen sokat költ rám. Kiszámoltam, egy hónapban kb. 18.000 Ft-ot költ rám. Előzetes beszélgetéseinkből kiderült, neki 20.000 Ft nem pénz.


Szeretném ha ezt figyelembe vennétek válaszoláskor:gyermekkoromban nagyon-nagyon sokszor nélkülöztem és hálás voltam a sorsnak, hogy legalább amikor vele vagyok, nem kell azon aggódnom, vajon lesz-e ételre pénz. Biztonságban éreztem magam- aki tudja milyen a holnap miatt aggódni, érti miről beszélek. NEM akarok vele szakítani mert nem a pénzéért vagyok vele, viszont úgy érzem, igazságtalan velem mert nagyon is jól áll anyagilag és nem azért kiabáltam sokszor, mert nem értékelem, hogy mindig fizet az ételért vagy kapok néha ajándékot, hanem mert soha nem hallgatott végig ÉS nem értékelte a rengeteg időt, energiát amit rá fordítottam (szívesen tettem!). Tudom, hogy a tőle kapott 'dolgok' is a gondoskodás egy formája, de használni a bankkártyáját kisebb dolog mint valóban odafigyelni rá. Úgy érzem most móresre akar tanítani, elvenni ami eddig számomra jó volt a veszekedések miatt de azt elfelejti, én mennyire figyeltem rá. Ha ezentùl nem fizeti mondjuk az ételt amikor elmegyünk mondjuk a Burger Kingbe vagy nem megyünk el billiardozni mert pénzbe kerül, megoldom. Otthon eszem, valamint rengetegszer ajanlottam neki ingyenes programokat de nem mentünk el.


Szerintetek mutassam meg neki, hogy én is elvehetem tőle, amit eddig kapott? Ne keljek fel reggelente és csináljak ételt, ne utazzak mindig én a külvárosból a városba hozzá, ne próbáljak mindig a kedvében járni? Mondjam meg neki, hogy jöjjön ő hozzánk es csináljon ő reggelit/ebédet/vacsorát minden második alkalommal, ne hívjak fel többé senkit neki, ne mutassam ki a törődésem annyira felé?


Vagy próbáljam vele megbeszélni? Annak viszont szerintem az lesz a vége, hogy elkényeztetett vagyok és csak a pénze kell. Ez viszont nem arról szól, hanem arról, hogy ha én eddig a lelkem tettem bele a kapcsolatba, ő pedig nagyrészt pénzt (bár mondom, ez is gondoskodás!)és ő ezt a veszekedések miatt megvonja akkor én is vonjam meg tőle a kényelmet, a törődésemet?


Köszönöm a válaszokat!


2015. aug. 28. 01:01
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
14%
Még hogy nem a pénz számít... Pff...
2015. aug. 28. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
97%

"soha nem hallgatott végig ÉS nem értékelte a rengeteg időt, energiát amit rá fordítottam"


Nem lennék ilyen emberrel. Pont.

2015. aug. 28. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
91%
Figyu, biztos, hogy neki azt jelenti ez a kapcsolat amit neked? Mert nekem úgy tűnik csak te nyomatod ezt az egészet neki meg tök mindegy. Mintha fizetne egy bejárónőt aki minden igényét kielégíti.
2015. aug. 28. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:

Ha a pénze számítana akkor szakítanék de szeretem mert szerintem ez is valamilyen szintű gondoskodás volt részéről. Most próbálom megoldani és jobbá tenni a helyzetet, elmenni olyan helyekre amik nem kerülnek pénzbe és majd itthon eszek, hogy ne kelljen máshol. Viszont ha ő a fenti dolgoktól úgymond megfoszt akkor nekem is éreztetnem kéne vele, hogy milyen, ha ő sem kap annyit mint eddig.


Viszont szerintem ez gyerekes lenne, úgy éreztem eddig ki volt egyenlítve valamennyire ez a dolog mert ő többet fizetett, én viszont többet tettem (bármit megadtam amit tudtam). A párkapcsolati kérdésekben viszont sokkal többet tettem én. Azt viszont nem tudom, erről hogy beszélhetnék vele úgy, hogy ne az jöjjön le neki, hogy a pénzéért szeretem.


Heti kb. kétszer mentünk el valahová kajálni, kaptam egy mobilt, néha feltöltötte a telefonom es sokszor kérdezte, miben segíthet anyagilag. Én pedig minden nap figyeltem rá és amit tudtam, megtettem. Heti kétszeri kaja miatt és néhány ezer forintért nem akarnék vele maradni... Nem az fáj, higy ezentúl nem lesz annti dolog helyettem kifizetve hanem az, hogy amit ő nagy százalékbe eddig belerakott a kapcsolatba, elveszi. Én viszont nem akarok ilyen lenni vele.

2015. aug. 28. 01:19
 5/32 A kérdező kommentje:

Elnézést kérek a sok helyesírási hibáért, telefonról vagyok.


Hármas ezt már bizony mondták... :-(

2015. aug. 28. 01:21
 6/32 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy neki egyszerûen ez a "szeretet nyelve", neled meg más?
2015. aug. 28. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
95%

Havi 20 rugó még magyar szinten sem egetverő pénz egy nőre, ha gazdag országból jön sok pénzzel, akkor meg semmi gyakorlatilag. Kicsinyesség elkezdeni szívózni ezen.


Helyedben biztos nem állnék bosszút azzal, hogy mostantól nem csinálsz neki reggelire sonkás szendvicset, azon viszont elgondolkodnék, van-e értelme egyáltalán ennek a kapcsolatnak.


Ja, és alapból jó hülye vagy, ha mindenben segítesz neki - ami sok-sok-sok óra áldozathozatalt jelent -, ő meg annyit tesz cserébe, hogy elvisz havonta párszor moziba meg mekibe.

2015. aug. 28. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
82%

Már bocs, de a kérdésedből az jön le, hogy a pénz téged jobban foglalkoztat ("A párom nem FIZET többé...") nem azt emelted ki, hogy nem FOGLALKOZIK veled, nem FIGYEL rád, hanem hogy nem FIZET.


Innentől kezdve magadnak megpróbálhatsz kamuzni, hogy nem a pénze hiányzik neked, de velünk szemben kár a próbálkozás...

2015. aug. 28. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:

Harmadik vagyok, szerintem simán lehet, hogyha "elveszed" ezeket a dolgokat, akkor őt az sem fogja érdekelni, mert a leírásodban semmi olyat nem említettél ami nála valami nagy szerelemre utalna. Meg szerintem nálad sem a szerelem a fő szempont, te is inkább egy gondoskodó emberre vágysz, kicsit szülőszerűségre, aki mellett biztonságban vagy, a rossz múltad miatt (ezt nem rosszból mondom)

A másik ami eszembe jutott, hogy mi lesz ha ő végez? Itt akar maradni? Vagy hazamegy? Beszéltetek már erről? Mert lehet, hogy ő úgy van vele, hogy jó vagy addig amíg itt tanul.

2015. aug. 28. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
86%
Tudod mit jelent neki ez a kapcsolat? Az, hogy megvesz kilóra, te pedig megteszel érte mindent. Annyival vagy másabb neki, mint egy prosti, hogy nem csak szexuális jellegű dolgokról van szó. Sajnálom, de valószínűleg ennyibe néz. Honnan származik egyébként? (kulturális és vallási szempontból érdeklődöm)
2015. aug. 28. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!