Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A párom nem fizet többé mert?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom nem fizet többé mert? (hosszú)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kérlek titeket előbb gondoljátok át a helyzetemet, ne rögtön azt írjátok, hogy elkényeztetett vagyok.


A párommal másfél éve vagyunk együtt, ő külföldi, egy nagyon-nagyon drága kurzuson vesz részt itt az országban, gazdag országból jött gazdag szülőktől. A szüleitől van pénze a tanulmányaira. A kezdetektől fogva ő fizetett mindent, én nagyon sokszor felajánlottam, hogy beszállok a kiadásokba vagy akár meghívom de az esetek kb. 95%-ban ő volt a fizető.


Mindig nagyra értékeltem, hogy ennyire gondoskodik rólam anyagiak terén, tudtam, hogy szerencsés helyzetben voltam és ezt sokszor mondtam is neki.


Párkapcsolati problémáink vannak kb. négy hónapja. Mivel külföldi, sokszor kellett neki segítség és én kérés nélkül mentem mindig több héten keresztül, minden nap. Ő volt az első mindig minden esetben. Ezen kívül MINDIG én mentem hozzá, mindig a kedvében jártam mindenben és ami a legrosszabb, mindig mindent csak én akartam megoldani. Úgy éreztem, kiteszem a lelkem neki, ő pedig csak pénzt ad a kapcsolatba. Sokszor veszekedtünk úgy, hogy kiabáltunk, hihetetlen feszültséget generált bennem az, hogy nem hallgatott meg szinte soha. Minden apróságra figyeltem, ő szinte alig.


Legutoljára elkezdte számolni, mennyi pénzzel 'tartozom' neki. Azt is mondta, hogy úgy nem tud spórolni a saját dolgaira, ha ilyen sokat költ rám. Kiszámoltam, egy hónapban kb. 18.000 Ft-ot költ rám. Előzetes beszélgetéseinkből kiderült, neki 20.000 Ft nem pénz.


Szeretném ha ezt figyelembe vennétek válaszoláskor:gyermekkoromban nagyon-nagyon sokszor nélkülöztem és hálás voltam a sorsnak, hogy legalább amikor vele vagyok, nem kell azon aggódnom, vajon lesz-e ételre pénz. Biztonságban éreztem magam- aki tudja milyen a holnap miatt aggódni, érti miről beszélek. NEM akarok vele szakítani mert nem a pénzéért vagyok vele, viszont úgy érzem, igazságtalan velem mert nagyon is jól áll anyagilag és nem azért kiabáltam sokszor, mert nem értékelem, hogy mindig fizet az ételért vagy kapok néha ajándékot, hanem mert soha nem hallgatott végig ÉS nem értékelte a rengeteg időt, energiát amit rá fordítottam (szívesen tettem!). Tudom, hogy a tőle kapott 'dolgok' is a gondoskodás egy formája, de használni a bankkártyáját kisebb dolog mint valóban odafigyelni rá. Úgy érzem most móresre akar tanítani, elvenni ami eddig számomra jó volt a veszekedések miatt de azt elfelejti, én mennyire figyeltem rá. Ha ezentùl nem fizeti mondjuk az ételt amikor elmegyünk mondjuk a Burger Kingbe vagy nem megyünk el billiardozni mert pénzbe kerül, megoldom. Otthon eszem, valamint rengetegszer ajanlottam neki ingyenes programokat de nem mentünk el.


Szerintetek mutassam meg neki, hogy én is elvehetem tőle, amit eddig kapott? Ne keljek fel reggelente és csináljak ételt, ne utazzak mindig én a külvárosból a városba hozzá, ne próbáljak mindig a kedvében járni? Mondjam meg neki, hogy jöjjön ő hozzánk es csináljon ő reggelit/ebédet/vacsorát minden második alkalommal, ne hívjak fel többé senkit neki, ne mutassam ki a törődésem annyira felé?


Vagy próbáljam vele megbeszélni? Annak viszont szerintem az lesz a vége, hogy elkényeztetett vagyok és csak a pénze kell. Ez viszont nem arról szól, hanem arról, hogy ha én eddig a lelkem tettem bele a kapcsolatba, ő pedig nagyrészt pénzt (bár mondom, ez is gondoskodás!)és ő ezt a veszekedések miatt megvonja akkor én is vonjam meg tőle a kényelmet, a törődésemet?


Köszönöm a válaszokat!


2015. aug. 28. 01:01
1 2 3 4
 11/32 anonim válasza:
100%

Foglaljuk össze ő pénzt ad te érzelmet, szeinted a pénz is gondoskodàs a szeretet kifejezése... Akkor nem értem a bajodat. Kifejezi a szeretetét pénzzel.


A véleményem: nekem nem fontos a pénz sosem fogadtam el gazdag pasitól semmit!!! Pont azért mert nem vagyok kilóra eladò,ezt pedig nekli istudnia kell. Ha meg akat lepni, süssön,főzzön, rajzoljon, szóval csinàljon olyat amibe energiàt kell tenni,mert neten bankàrtyàval mindenki tud " figyelmes lenni"

Ha te ezt nem tisztàztad az elején,hogy anyagilag független vagy tőle, akkor nem véletlen,hogy ezzel próbàl sakkban tartani. Nekem mondott volna ilyet a pasim kiröhögöm és közlöm hogy dugja fel a pénzét. Te meg kicsinyes bosszún agyalsz,hogy majd most jól nem csinàlsz neki reggelit? Miért is??? Mert szerinted ha nem pénzel màst tenni a kapcsolatért nem fog. Akkor viszont mégis a pénze kell, ami nem szégyen ilyen is van, csak akkor be kell ismerni és elviselni hogy ő a főnök és te mindent megteszel neki. Ennyi.

2015. aug. 28. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 A kérdező kommentje:

Nem akarom felétek bizonygatni, aki elhiszi elhiszi, aki nem az nem. Amúgy gondoltam, hogy a címbe is bele lesz kötve de gondoltam így többen elolvassátok és valaki tudna jótanáccsal szolgálni. Sokszor írtam már ki kérdést ide azért mert tanácstalan voltam, hogyan tudnám ezt a kapcsolatot működtetni és köze nem volt a pénzhez.


Utolsó lehet, hogy igazad van abban, hogy nagy szükségem van a gondoskodásra. Beszéltünk arról, mi lesz ha végez. Együtt képzeljük el a jövőnket, vagyis inkább mondjuk ùgy, hogy egymás nélkül nem tudjuk. Olyan munkám lesz amivel nem kell majd valakitől függnöm, így nem azért nem akarok mást.


Lehet, hogy ez az ő szeretetnyelve és a sok veszekedés miatt akarja ezt megvonni. Szerintetek nem értékeltem eléggé a kifizetett összegeket? Amúgy lehet abban valami, hogy a sok óra amit én akkor szívesen fordítottam rá nem mutatkozott meg másban, mint néhány ezer forintban...

2015. aug. 28. 01:52
 13/32 A kérdező kommentje:

Undorító??? Ember nem is ismersz! Amikor pl. születésnapja volt és senki nem köszöntötte fel, mindent megtettem, hogy szép napja legyen és nem vártam cserébe semmit, csak boldoggá akartam tenni mint rengeteg más alkalommal.


Amúgy nem válaszoltál a kérdésemre és a stílusod is visszataszító.

2015. aug. 28. 01:55
 14/32 anonim válasza:
81%
Mit szeretsz benne?
2015. aug. 28. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
73%
Egyetértek blackmambával. Az ő szemében eddig olcsó Qrva voltál (mert 18000 ft nem pénz egy hónapban a szex+asszisztensi szolgálatokért), de ő szeretné ha inkább ingyen Qrva lennél. És ezzel most nem téged minősítelek.
2015. aug. 28. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
76%

'Szerintetek nem értékeltem eléggé a kifizetett összegeket? '


Szerintem rettentően lebecsülöd magad. Akkor is megérdemled a szeretetet ha nem dolgozod ki a beled érte.

2015. aug. 28. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 A kérdező kommentje:

Szeretem benne, hogy amikor rajtunk kívülálló problémákról szeretnék beszélni, végighallgat.

Szeretem benne azt, hogy jó humora van.

Szeretem azt, hogy gondoskodik rólam (eddig legalábbis ezt tette).

Tetszik a csaladról alkotott véleménye, a válást elítéli.


De most nagyon elgondolkodtam azokon, amiket írtatok. Komolyan.


Tudjátok ebben az a rossz, hogy én olyan ember vagyok akinek ha van 500 Ft-ja is megosztom azzal, akit szeretek, ÉS végighallgatom, lelket is 'viszek' a kapcsolatba. Ő viszont inkább csak az első.


A származását inkább nem írom le, még többen támadnátok.

2015. aug. 28. 02:11
 18/32 A kérdező kommentje:

2:07-es


Tisztában vagyok ezzel. De nem tudom eldönteni, mit kéne lépnem.


Kérlek mondjatok valamit!

2015. aug. 28. 02:13
 19/32 A kérdező kommentje:

Múltkor pont azt mondta, mivel sokszor leszívja az energiáját a kurzus, ő így fejezi ki a szeretetét, én pedig, mivel olyan módon nem tudom mint én, 'energiabefektetéssel'.


Akkor ezek szerinte ezentúl ő sehogy sem fogja kimuatni a 'szeretetét'..?

2015. aug. 28. 02:17
 20/32 anonim ***** válasza:
82%

Havi 20 ezer forint azért messze nem pénz, ha mást nem kapsz tőle... Tudod hány meg hány ingyen albérleti szoba hirdetés van, azzal a feltétellel, ha mondjuk heti 2x lefekszel a főbérlő sráccal? És egy albi ennél többe kerül, még rezsi nélkül is, Pesten pláne. És az csak heti 2 szex...


Ha CSAK arra tartana, hogy bejárónője legyen, csinálj neki reggelit, stb, de nem lenne benne semmi más, csak ilyen módokon kinyalnád a popsiját, az is többe kerülne önmagában... Főleg ha még mindenhova rohangálni kell miatta, mert külföldi és nem tudja intézni a dolgait. Erre fenntartani egy embert sokba lenne neki.


Tőled ezt mind megkapja, ennyiért? És most már beleszerettél annyira (de hogy mibe?), hogy megkockáztathatja, hogy akár ingyen is csinálnád. Vagy, ha kicsit több esze van, akkor még pont az előtt, hogy lelépnél, vissza fogja adni, hogy MÉG TE LEGYÉL ÉRTE HÁLÁS... Mert nem értékelted igazán, mivel az elejétől megvolt. De most már tudod, hogy ezt elveheti tőled, és ha mégis visszakapod, sokkal jobban fogod értékelni. Ilyen egyszerű magadhoz láncolni egy nőt...

2015. aug. 28. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!