Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ez már alkoholizmus, aggódjak?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez már alkoholizmus, aggódjak?

Figyelt kérdés

A páromat pár hónapja ismerem. Eddig nem tudom miért, nem figyeltem oda, elvakított a rózsaszín köd, nem tudom miért de nem vettem észre hogy ennyit iszik, valahogy fel sem tűnt, nem tudom miért.

7 napból 5x beül munkából hazafelé egy kocsmába, ott minimum 2-3 korsó sört megiszik. Hazafelé vesz még úgy 5 dobozzal, és azt este issza meg. Kocsmázás nélkül több sört szokott venni. Munka előtt is nagyon gyakran beül valahova, 2 korsó sört megiszik akkor is. Részeg csak ritkán szokott lenni, és ragaszkodik ahhoz hogy sört igyon. Így megárthat neki a sör? Az utóbbi napokban szerintem nem is ivott vizet csak sört, akkor gondolkoztam el ezen.



2015. szept. 10. 13:54
 1/10 anonim ***** válasza:
53%

igen. Nem is kicsit. Vagy most megállítod, vagy a lejtmenetnek nem lesz vége.

egyáltalán milyen otthonod van ahol a pasi inkább a kocsmába kezd, mint hazatérjen az otthonába hozzád?

2015. szept. 10. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Masszív alkoholista. Reméljük nem buszsofőr. Apropó milyen munkahelyen engedélyezik az alkoholfogyasztást?


A Parlamentet sajnos tudom.

2015. szept. 10. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ez már bizony alkoholizmus, és elég durva, akkor is, ha "csak" sört iszik.
2015. szept. 10. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Egy kifőzdében dolgozik, és nem hozzám, hanem a saját lakásásra megy haza.
2015. szept. 10. 14:04
 5/10 anonim ***** válasza:

Ez alkoholizmus.


Egyébként sör és sör fogyasztás között is van különbség. Apum is szokott este sörözni munka után. Vacsi mellett, tv mellett elfogy 2-3 doboz sör. Vizet nem gyakran iszik, ha így otthon van. Viszont soha nem részeg, nincsenek elvonási tünetei, minden további nélkül le tudná tenni.


Napközben ha dolgozik vizet iszik, mivel vezet, illetve volt már időszaka, amikor fogyni szeretett volna és letette a sört. Kb 2 hónapig csak ásványvizet ivott, pedig előtte nyár volt és hétvégén előfordult, hogy a nagy melegben 4-5 doboz sör is lecsúszott.


Na mindegy, csak azt akarom mondani, hogy a sör fogyasztás önmagában nem probléma, apum sem alkoholista, csupán jó szomjoltó.

Amit a párod művel az viszont elég durva.. Munka után 6-8 sör + még néha munka előtt?!?! is..

2015. szept. 10. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
4 Akkor iszonyat magányos, és nincs vele törődve. Miért nem foglalkozol vele többet? Beszélgess vele, figyelj rá, figyelj oda az érzéseire, előbb utóbb megtörik a jég, és kiböki mi bántja a lelke legmélyén. Egy férfi a legritkább esetben árulja el, hogy magányos. Aki már nyiltan tud erről beszélni, kérdezés nélkül, az már oly annyira egyedül érzi magát, hogy két jó szóért a világ végére is elmenne..
2015. szept. 10. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Alkoholizmusról akkor lehet beszélni, ha az alkoholfogyasztás mindennapos része az életnek, olyan szokás, amiről nem tud valaki lemondani. Tehát akár napi EGY sör is lehet alkoholizmus, ha függ tőle az illető és nem bír nélküle meglenni.
2015. szept. 10. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

#6

Miből gondolod, hogy nem foglalkozok vele eleget? Én mennék vele mindenféle programra, ide-oda, de felőlem otthon is maradhatunk összebújni, filmezni, csak bárhova megyünk betértünk kocsmákba, otthon is iszik ha velem van.

2015. szept. 10. 14:13
 9/10 anonim ***** válasza:
Ez alkoholizmus.
2015. szept. 10. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
9-nél a pont és ide már alkoholelvonó kell, hogy a szervezetét sejtszinten méregtelenítsék, mert esélyes, hogy ha leállna egyik pillanatról a másikra, abba belehalna.Szó szerint. Tehát ide már elvonó kell, és több hónap.
2015. szept. 10. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!