Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ti hogyan dolgoznátok fel?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti hogyan dolgoznátok fel? Mit tennétek a helyemben? Részletek lent.

Figyelt kérdés

Előre bocsánat, de hosszú lesz. 5 éve komoly párkapcsolatban élek. Az eleje meseszerű volt, talán én kicsit jobban odavoltam érte, mint ő értem, de részéről is megvolt a szerelem. Aztán valahogy részemről kezdett oszlani a rózsaszín köd, és benne vált mélyebbé az érzés. Tudtam én mindig, hogy szeretem és ő a társam, de valahogy elhanyagoltam. Nem törődtem eleget vele, nem éreztettem vele, hogy szeretem. A szex is egyre kevesebb volt, a veszekedés viszont egyre több. Ő úgy mondta, úgy élünk együtt, mint a "haverok". És mindig mondta, ha tényleg szeretem, törődjek vele többet, mert nem lesz jó vége. Néha utalt arra, hogy máshol fogja keresni, amit tőlem nem kap meg. Én erre csak legyintettem, mert tudtam, hogy odavan értem, és talán kimondatlanul is azt hittem, minden jó így, és nem is hanyagolom el, csak felfújja. Aztán egyre rosszabb lett, és észre sem vettem, de már ő sem rajongott úgy értem. Egyik nap azt mondta, nincs már így értelme együtt maradni, mert nem igazi a kapcsolatunk. Sejtettem, hogy valami komoly baj van. Egy 3. félre gyanakodtam, de azt mondta, nincs 3., csak nem bírja elviselni, hogy nem foglalkozom vele. Megbeszéltük, hogy újrakezdjük, és én is jobban odafigyelek rá. Pár hét múlva lebukott, mert mégiscsak gyanakodtam, és amikor belépve maradt facebook-on elolvastam a legjobb barátnőjével való levelezését. Ledöbbentem. Kiderült belőle, hogy az egyik munkatársával megcsalt, akiről úgy tudtam, csak munkatársak/haverok. Szex nem történt közöttük, csupán egy randi volt és csók. Rájöttek, hogy párkapcsolat nem működne közöttük, mert nagyon mások, de szexkapcsolatot akartak egymással (közben én még képben voltam). Végül nem szexeltek mégsem, közben meg én rájöttem a dologra. Nagyon berágtam, végül párommal megbeszéltük, hogy együtt maradunk, mert még mindig szeretjük egymást. Rájöttem, hogy tényleg elhanyagoltam, és részben ezért történhetett, ami volt, mert ha mindig odafigyelek rá, esély sem lett volna rá, hogy felfigyeljen a munkatársára. Ezt ő is megerősítette. Kértem, hogy szakítsa meg vele a kapcsolatot teljesen, de azt mondta ilyet ne kérjek, mert ő egy barát neki, soha nem fog semmi történni köztük, de mint embert nem akarja elveszíteni. Tudom, baromnak tűnök, de belementem. Párom tartja a játékszabályokat, mert ő nem keresi a srácot, amikor a srác ír neki válaszol, de megmutatja nekem, elolvastam, láttam, hogy tényleg csak baráti beszélgetés volt. Időközben a munkahelyet bezárták, és munkanélküliek lettek, így nincs köztük a kísértés sem, mivel nem dolgoznak már egy helyen, nem is találkoznak. Én viszont nehezen tudom ezt az egészet feldolgozni. Nagyon szeretem a párom, annak ellenére amit tett. És tudom, én is oka voltam a megcsalásnak. Azt is látom/tudom, hogy többet nem tenné. AZóta maximálisan odafigyelek rá, minden rendben köztünk, szexuális, és párkapcsolati téren is. Látszólag megjavult minden. Azonban nekem nem nagyon megy a történtek felejtése. És piszkálja a csőröm, hogy nem szakította meg a sráccal a kapcsolatot. Még akkor is, ha csak nagy ritkán beszélnek barátilag, és fizikailag nem találkoznak. Nem tudom mitévő legyek. Nem akarom a párom elveszíteni, mert minden múltbéli esemény ellenére, még mindig vele tudom csak elképzelni a jövőm. 2 gyönyörű gyerekünk is van. Ti mit tennétek? Tanácsok? Mégegyszer bocsi, hogy ilyen kisregényt írtam.


29/F



2015. szept. 15. 12:37
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
0%

Bár jól megerőltetted magad ennek a történetnek a kitalálásához, vannak itt még ellentmondások.

Azt mondod, hogy nagyon szereted, de azért piszkosul hanyagoltad évekig. 5 éve vagytok együtt és már két gyerek? Gondolom neked volt apukád. Csak mert lett volna szíved magára hagyni két gyerekkel...

2015. szept. 16. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:
Kedves 21-es válaszoló... Bár nem kellene mentegetőznöm, de hidd el a történetem nem kitalált. Ellentmondást bármiben lehet találni, ha így indulsz neki, vesésheted itt az összes kérdést, mert egyiknek sem tudhatod, mennyi a valóságalapja. Igen, nagyon szeretem, és erre igazából az döbbentett rá, hogy megéreztem, elveszíthetem Őt. Az első egy év után ellaposodtunk, és való igaz, elhanyagoltam, mert fiatalon mentem bele a kapcsolatba úgy, hogy volt egy kisfia (nem tőlem), és néha azt éreztem, sok még nekem a család. És itt a másik kérdésedre a válasz, 5 éve, amikor megismerkedtünk/összejöttünk, már volt egy 3 éves kisfia. Azóta van egy közös kisfiunk is, ő most 3 éves, a nagyobbik 8. De őt is elfogadtam, ugyanúgy nevelem, mint egy sajátot, ezért írtam, hogy 2 gyermekünk van. És igen, ezért (is) írtam, hogy nem olyan egyszerű a sztori, szeretem is meg család is van, nem csak úgy, mint sok pár, hogy otthagyom, "rohadjon" meg.
2015. szept. 16. 10:49
 23/25 anonim ***** válasza:
Nehéz ügy. Én sem vagyok hajlandó megszakítani a kapcsolatot az exeimmel. Egyikkel sem. Itt nem voltak igazából szeretők, de kialakulhatott erős kötelék közöttük. És persze az is lehet, hogy talonban tartja. Én nem foglalkoznék az egésszel. Ha rendben van a házasságom, boldogok vagyunk, de közben megcsal egyszer-kétszer, akkor se fog összedőlni a világ. Mindenkivel megesik ez, majdhogynem szó szerint, ha tetszik ha nem. Erről ne akarj tudni. A kapcsolatotokról, a feleségedről viszont nagyon is akarj. Én is elkövettem azt a hibát, hogy nem figyeltem, amikor mondták, velem szemben is elkövették ezt, hogy nem figyeltek pedig mondtam. Most te is megtanultad. Fogd fel ezt egy tanulási lépésnek párkapcsolat tárgyban.
2015. szept. 16. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 A kérdező kommentje:
Te férfi vagy vagy pedig nő? Hogy küzdjem le a féltékenységem? Igen, ha boldogok vagyunk, az a fontos, de ha szeretünk valakit, bennünk van a "csak az enyém legyen" érzés is, ami által nem vagy csak nagyon nehezen tolerálja az ember még az "ártatlanabb" kilengéseket is.
2015. szept. 16. 11:47
 25/25 anonim ***** válasza:

Párterápia segíthet, de ott is vannak olyan síkhülye agyturkászok, hogy csak na! De első lépésnek jól jöhet!

Olvass önismereti irományokat!

2015. szept. 16. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!