Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért van ennyi egészségi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van ennyi egészségi hátulütője egy kapcsolatnak? (legalábbis a mi esetünkben)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

20 éves vagyok, 4 hónapja vagyok együtt a barátommal, kapcsolat terén minden szuper!

Viszont ez az elmúlt pár hónap tele volt orvoshoz rohangálással. Röviden összefoglalom,hogy mik is történtek velünk:

Sajnos felelőtlenek voltunk, és nem védekeztünk.. így mehettem a nőgyógyászhoz esemény utáni tablettáért.De ha már ott voltam, íratni akartam fel fogamzásgátlót. Mivel elég pattanásos voltam, elküldött az orvos vérvételre. Jó, másnap elmentem vérvételre, aminek 3 hét múlva lesz eredménye. Elmentem a nőgyógyászhoz vissza, hogy akkor mik lettek az eredmények és kezdhetem-e szedni a tabit. Ideadták a receptet, de a vérvétel összes eredménye még nem érkezett meg,jöjjek vissza 3 hét múlva. Visszamentem, csináltak UH-t, stb..


Következő eset, hogy a párom péniszén kis pöttyök lettek, amik nagyon viszkettek neki. Elment vele orvoshoz, elvileg általam fertőződött meg Candidával. Remek, én semmi tünetet nem tapasztaltam. Ezt mindkettőnknél ki kellett kezelni Diflucan gyógyszerrel.


Egy hónapja szedem a fogamzásgátló tablettát, és áttöréses vérzésem volt, a 3. hét minden napján pár csepp, ami a tájékoztatóban is benne van, hogy normális, nem is aggaszt, de azért ugye nem kellemes.


Most pedig iszonyatosan felfáztam, véreset pisilek, a wc-n ülve sírok, annyira fáj, délután rendel az orvos, nem tudom hogy bírom ki addig.


Normális, hogy ennyi minden történt velünk ilyen rövid idő alatt? Úgy szeretném már, ha minden rendben lenne, és nem kellene folyton orvoshoz szaladgálni.

Tudom,hogy ezek természetes dolgok, de olyan kellemetlen...

Nálatok is volt ilyen? Néha már kezdek belefáradni ebbe a sok nyavalyába


2015. dec. 15. 10:33
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Előző 2 partneremmel mindig használtunk óvszert, ő az első akivel nem védekeztem, ergo nem "engedek magamba mindenkit". Nem vagyok nemi beteg, az orvos szerint a nagy hormontartalmú esemény utáni tabletta megváltoztatta a hüvelyflórám,és ezért okozhatott a barátomnak kellemetlenséget.
2015. dec. 15. 11:29
 12/22 anonim ***** válasza:
47%

#6: ostoba vagy. Nagyon sok nőnek soha semmiféle problémája sincs a fogamzásgátló tablettákkal. Nem az idétlen riogatásokat kéne figyelni, hanem valós statisztikákat, nem csak a hátrányokat, hanem az előnyöket is.


Az igaz persze, hogy a pasik igenis szeretnének beleélvezni a lányokba, és előnyben részesítik a tablettát, ezt nem lehet tagadni. De ez csak egy ok a sok közül.

2015. dec. 15. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

#6 Erdekes.. Nekem csak annyi tunt fel, hogy fogytam, nott a mellem, szebb lett a borom es percre pontos, maximum masfel napos lett a havi bajom.. Micsoda szivas, tenyleg :D


Kerdezo, sajnalom, hogy ennyi minden osszejott, valoban kellemetlen.. Az elso 1-2 honapban meg szoknia kell a szervezetednek, nagyon tovabb nem kene tartania.. viszont ha nem mulnak a bajok, akkor menj vissza a dokihoz es kerj mas tablettat, lehet tul magas/alacsony a hormontartalom, vagy valamelyik hatoanyagra vagy ilyen erzekeny. Emelle szedj sok probiotikumot.

2015. dec. 15. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Volt nekem is ilyen rossz időszakom, mintha egyik baj vonzotta volna a másikat. Az első ballépést kivéve, véletlenül alkultak ilyen szerencsétlenül a dolgaid. Ha ezekből leszámítod a sürgősségi tabletta mellékhatásaiból következő problémákat (amelyek még mindig eltörpülnek egy abortuszhoz képest), akkor az egész lista megfelezősdik. Szóval ne keseredj el, majd kiegyenesednek a dolgok. Ha nem múlik el a tabletta ilyen jellegű mellékhatása, írass másikat.
2015. dec. 15. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
15%

,,Kedves, nagyon bölcs, 21 éves lányka.. Minden nőt ismersz?"

Nem, de elég ismernem a női hormonrendszer működését, ezt abból meg lehet állapítani.

#13 most csak ennyi tűnt fel, majd figyeld meg mi lesz néhány év múlva, ha folyamatosan szeded. Ja tényleg, azt nem fogod tudni, ugyanis egyik orvos sem engedné meg,hogy szünet nélkül szedd. remélem azzal sem árulok el nagy titkot nektek, hogy azért kötelező szünetet tartani a fogamzásgátló szedésekor, mert káros.

2015. dec. 15. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

Majd eszreveszem, jol van. Tobb, mint 10 eve szedem, volt ebben egyszer egy egy eves szunet, amikor nem volt ra szuksegem, ugyhogy koszonom szepen a jotanacsot, de inkabb hiszek az orvostudomanynak es a nogyogyaszomnak, mint neked.


A mai alacsony hormontartalmu gyogyszereknel (amit en szedek, az a legalacsonyabbak koze tartozik) az osszevissza szunetelgetes tobbet art, mint hasznal. Amig nincs panasz, mellekhatas, es a rendszeres vizsgalatokon a leletek es rakszures eredmenyek rendben vannak, addig nincs szukseg szunetre. De okoskodj nyugodtan, ha jolesik.

#13

2015. dec. 15. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Szia! Én 1 éve vagyok együtt a párommal. Nálunk is hasonlóan indult. Elkezdtem fogamzásgátlót szedni, majd streptococusom volt. E miatt 1 hónap antibiotikum stb.

Nekünk az vált be, hogy minden együttlét előtt lefürdünk. Igen tudom macerás, de ha ez szükséges hozzá, hogy megelőzd a későbbi kellemetlenségeket, akkor igazán nem nagy fáradtság. Ha meg erre nincs időd, akkor szerezz be a rossman-ban lehet kapni higéniás kendőt, azok is nagyon jók.

Az, hogy fogamzásgátlót szedsz vagy sem a te dolgot, ne hagyd magad befolyásolni tudatlan emberekkel, ha nektek így kényelmes és így érzed biztonságban magad akkor nyugodtan. Káros következménye nem lesz. Ezt azok találták ki, akik soha az életükben nem is szedtek.

2015. dec. 15. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
#15 Jól van, buksi simi.
2015. dec. 15. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
15-ös válaszoló: kicsit elavultak az információid az egész témával kapcsolatban. Szerintem egy picit olvass még utána ennek alaposabban, mert már az sem igaz hogy káros és az sem, hogy szünetet kéne tartani a szedésben
2015. dec. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

# 15: 40 éves vagyok, 17 éves koromban kezdtem el hormonálisan védekezni, még a régi, magas hormontartalmú tablettákkal, de már arra is azt mondták (több mint 20 évvel ezelőtt!), hogy nem kell szünetet tartani. Ilyen utoljára a fogamzásgátlás hajnalán lehetett, valamikor a hetvenes-nyolcvanas években... de azért azóta már valamennyit fejlődött az orvostudomány...

Szóval összesen mintegy húsz évnyi hormonális fogamzásgátlás után jelzem, hogy soha, semmi problémám nem volt vele, csak előnyeit tapasztaltam. Többek között azt, hogy rendbetette a korábban problémás hormonháztartásomat, és ennek köszönhetően képes voltam gyereket szülni (ami egyébként csak hosszas és bonyolult kezelések hatására lett volna lehetséges).

Nők tízmillió szednek a világon hormonális fogamzásgátlót, és csak töredéküknek okoz gondot. Nekik is adott lenne amúgy a lehetőség, hogy kipróbáljanak más típusokat, ami az ő szervezetüknek jobban megfelel, de inkább elintézik azzal, hogy a pasi húzzon gumit...

Mindenesetre akiknek nincs vele problémájuk, azok csendben szedik és élvezik az előnyeit, míg azok, akiknek gondot okoz, telekürtölik a világot azzal, hogy ők hogy szenvedtek tőle. Ezért alakult ki az a tévképzet, hogy a hormonális fogamzásgátlás minden esetben káros.


A kérdezőnek: a fertőzés sajnos előfordul a szexuális kapcsolatban, mi is küzdünk vele a párommal egy ideje, mert hiába lettünk kikezelve mindketten, utána nem lett helyreállítva a hüvely ph-értéke, emiatt újra visszafertőződtem. Most ezen vagyunk, egyelőre úgy tűnik, sikerrel. Tény, hogy picivel több odafigyelést igényel...

Ami viszont a felfázást illeti: egyáltalán nem biztos, hogy összefügg a szexszel, számtalanszor volt felfázásom úgy, hogy nem éltem éppen nemi életet.

2015. dec. 15. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!