Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogy mondjam meg neki, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy mondjam meg neki, hogy én nem állok készen arra, hogy 3 gyerek nevelőanyja legyek 22 évesen? Mi lehetne a megoldás?

Figyelt kérdés

A barátommal összeköltöztünk, vagyis én költöztem hozzá (ő szerette volna), miután a felesége elköltözött az anyjához a gyerekekkel. Ez még nyáron volt, de a volt feleség egyre jobban bekattant, képtelen feldolgozni a válást, vagy azt, hogy már én is itt vagyok. Már a gyerekekkel sem foglalkozik, csak idegbetegeskedik, ezért a párom szeretné, ha visszaköltöznének ide... A ház maga hatalmas, szóval nem lennénk egymás szájában, külön emeletük van/volt nekik, de azért csak más lenne a helyzet, mint most, amikor kb. csak telefonon beszélnek az apjukkal, velem csak párszor találkoztak.


Nincs velük semmi gondom, de azért 22 évesen nem a nevelőanyaság a fő célom, ráadásul keveset is vagyunk itthon, az életünket nem gyereknevelésre rendeztük be.

Keveset vagyunk itthon, sokat járunk el szórakozni, összejárunk a barátainkkal és utazgatunk mindenfelé.

A gyerekekkel ez kivitelezhetetlen lenne (7, 12 és 16 évesek)...


2016. jan. 16. 16:03
1 2 3 4 5 6
 41/58 anonim ***** válasza:
40%
#33, ha így gondolod, akkor talán rá kellene bízni a férfira, hogy válasszon, akkor amikor jónak látja, úgy, ahogy jónak látja, és nem folyamatosan a Kérdezőt próbálni uszítani...
2016. jan. 16. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/58 anonim ***** válasza:
43%
2016. jan. 16. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/58 anonim ***** válasza:
44%
Neked nem kell neveloszulonek lenni. Te is a ferfi gyereke lettel, nem a parja.
2016. jan. 16. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/58 anonim ***** válasza:
77%

Kérdező (#25) " Csak nem szeretném, hogy azt gondolja, én akarok közéjük állni. Mert örülök, hogy újra jó kapcsolatot szeretne velük, de ez nekem túl hirtelen lenne" - akkor talán EZT mondd el, ÍGY. Mellesleg meg igazad van benne szerintem is, sőt tovább megyek, a gyerekeknek is pont ugyanúgy túl hirtelen lenne, mint neked, nekik se lenne könnyű, ha egyik napról a másikra csöppennének bele egy ilyen helyzetbe, az ő érdekük is a fokozatosság... ha hiszed, ha nem a két nagyobb (de lehet, hogy a kisebbik is) "működésben" sokkal közelebb áll hozzád, mint akár az apjukhoz, akár az anyjukhoz, nagyjából ugyanazok a helyzetek okoznak nekik is nehézséget, hasonló módon.

Egyébként a legnagyobbat pont akkor hibázod, ha nevelőanyjuk akarsz lenni barátnőjük helyett, akihez biztosan jöhetnek mindenféle kamaszos problémával.

Másfelől meg a legnagyobbal lehetsz kezdeményező nyugodtan, tkp a saját korosztályod... és biztosítsd, hogy még véletlenül se akarod "nevelni".

2016. jan. 16. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/58 anonim ***** válasza:
28%
Így jár az, aki egy papi családját szétb ssza..
2016. jan. 16. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/58 anonim ***** válasza:
32%
Hát, nem vagy könnyű helyzetben kérdező... Beszélj mindenképp a pároddal: egy jól működő párkapcsolatban meg lehet és meg kell beszékni a problémákat. Te 22 évesen egyértelműen nem vagy alkalmas nevelőanyának, ráadásul 2 kamasz... Alig van pár év közöttetek... De a párod meg 3 gyerek édesapja: neki muszáj úgy berendeznie az életét, hogy abban helye legyen a gyerekeknek. Kérdés, hogy te hol akarsz állni az életében, és ő hova helyez az életében. De ha tetszik neked, ha nem: te ezzel e férfival együtt kaptál 3 gyereket is.... Te mit akarsz?
2016. jan. 16. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/58 anonim ***** válasza:
20%
A 3 gyerek azon lesz hogy te minél hamarabb eltakarodj onnan.Ebbe biztos lehetsz.
2016. jan. 16. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/58 anonim ***** válasza:
23%
En sajnálom a kérdezõt.Valaki azt irta, hogy kb.a pasas lehet 36 éves.Szerintem jóval magasabb az életkora, hogy nem szégyelli el ez a pasas magát, na persze ha igaz ez a történet.
2016. jan. 16. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/58 Tsorba Kelemen válasza:
41%

Mikor belementél ebbe a kapcsolatba, akkor ez is benne volt a csomagban, amit választottál.

Nem kell, hogy az anyjuk légy, hiszen nem is vagy az. A párod viszont az apjuk, és az is marad. Tisztáznod kell vele, hogy mit várhat el tőled, és mit nem; neki kell - akár - egyedülálló apaként funkcionálnia!

A kamaszokkal meg csak - sok-sok - türelemmel!

Azért készülj fel arra, hogy erre rámehet a kapcsolatotok!

2016. jan. 17. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/58 anonim ***** válasza:
34%

életünket nem gyereknevelésre rendeztük be



a pasid attól még tudja, hogy ő egy APA?

2016. jan. 18. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!