Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Anyagi feszültség. Mit tegyek?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Anyagi feszültség. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Külföldön élünk. A párom már kinn volt amikor megismerkedtünk. Két éve együtt élünk. Ő jobban keres mint én. Abban állapodtunk meg hogy leadok x összeget minden hónapban. Kaja lakbér.. Oké rendben. Telnek a hónapok mostmár az évek... és sokszor felhozza az anyagi dolgot. Azt akarja hogg az összes pènzt adjam oda. Közel ezer eurót. Micsoda dolog ez????? Èn nem pasit jöttem külföldre eltartani!!! Őt mindìg foglalkoztatja az én anyagi dolgaim. Engem nem érdekel az övé. De az biztos hogy jócskán tud félre tenni. Sugallja meg szinte érzelmileg zsarol ezzel.. hogy nem viselkedem jól.. az anyagiakra gondol ez alatt. Sok ember akikkel beszéltem mind azt mondja hogy teljesen reális az összeg amivel beszállok minden hónapnan. Sőt mèg sok is. Nesze nekem külföldi élet... ti mit tanácsoltok? Segítek hazafele is a csalàdnak plusz soppingolok...
2016. febr. 1. 22:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Koltozz alberletbe (szobatars).
2016. febr. 1. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Egyre gyakrabban kísért meg ez a gondolat
2016. febr. 1. 22:54
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
költözz el tőle! boldogulni akarsz,vagy lehúzatni magad egy pasival?
2016. febr. 2. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A sajat eteled es a lakber fele jogos koveteles. Tobb nem.

Azert van sok penze, mert sporol, te meg gondolom szorod a penzt az o szemlelete szerint. Mas a penzugyekhez valo viszonyulasotok es pont ez az, aminek egyensulyba kellene tartania mindkettotoket. Segitsetek egymasnak beszelgetessel, tanacsokkal. Kerdezd meg tole, hogy oszd be jobban a penzed.

Nem teljesen vilagos , mire keri el az osszes penzed. Kerdez meg tole, miert keri az osszeset.

En prldaul szeretek vasarolni a baratom helyett, h megvehessen mindent olcson.

N

2016. febr. 2. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha kozos szamlan vagytok akkor mindketten hozzafertek minden penzhez, ha nem fersz hozza a teljes penzhez, akkor kulon szamlan vagytok, es akkor viszont csak annyit adj amennyi fedezi a kiadasaid. Ne legyen senki sem kiszolgaltatott helyzetben.
2016. febr. 2. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mit remélsz a kapcsolattól?

Házasság, gyerek?

Ha igen, akkor kérdezz már rá a pasinál, hogy ez idő alatt hogy fogsz beleadni a közösbe? A gyerek a te költséged lesz, vagy ott is feleztek minden kiadást? Mi lesz, ha nem/nehezen tudsz visszatérni dolgozni? Gyerekestől ki fog dobni, mert nem tudsz olyan mértékben hozzájárulni anyagilag?


Ezeket sem ártana előre tisztázni.


Ha nem akarsz tőle semmi ilyet: egyáltalán mik vagytok egymásnak? Mert egyelőre albérlőtársak, akik néha du.gnak is egymással. Akkor mennyi időt akarsz még pazarolni rá az életedből?

Mi tart ott?

Képes lennél a jövedelmedből fenntartani magad? Saját szobát/albérletet, kaját, ruhát megvenni mellette? Mert ha igen, akkor jobban járnál. Szabad lennél, független, élheted az életed, és nem ...gat senki semmivel. Plusz lehetőséged van ismerkedni, hátha találsz olyat, akivel szerelemből éltek majd együtt, és közös családot tudtok alapítani.


A családtagjaid támogatása egy darabig korrekt, de nem árt felülvizsgálni, nem nyúlnak-e le túlzottan. A shoppingolás az élet megrontója, gyakorlatilag cipőkben és ruhákban áll a vagyonod, olyan mintha kidobálnád az ablakon a pénzt. Ennek köszönhető, hogy még mindig összetart a szükség egy olyan pasival, aki be tud fenyíteni.

Azt viszont te sem várhatod el tőle, hogy addig komolyabban összekösse veled az életét, és közös kasszán legyetek, amíg attól kell tartania, hogy kifolyik a kezedből a pénz.


Neked kell őszintén belátni, mi a legnagyobb probléma, és annak megfelelően megoldást keresni.

Azt erősen kétlem, hogy két külföldi bevándorló keresete akkora eltérést mutasson, hogy emiatt legyen köztetek ekkora különbség.

2016. febr. 2. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hidd el óriási kereseti különbségek vannak idekinn.
2016. febr. 3. 22:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!