Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Jogosan sértődött meg a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogosan sértődött meg a barátom azért, mert elmondtam a véleményem őszintén? (macskás téma)

Figyelt kérdés

Barátomék vidéken élnek, ott teljesen máshogy bánnak az állatokkal, mint erre felé. Két macskájuk van, az egyik nőstény, a másik kandúr, nincsenek ivartalanítva. A lány cica folyton szül, a kölyköket próbálják elajándékozni, amelyiket nem sikerül azt pedig megfojtják. Volt, hogy már több hetes kölyköket is megfojtottak.

A kandúr cica pedig néha hetekre eltűnik és tele van sebekkel, és valami szembetegsége is van.

Állatorvoshoz soha nem viszik őket, az ivartalanítás pedig nem opció.


Én nagyon kiakadtam ezen, meg is mondtam a barátomnak, hogy elég kegyetlen, ahogy a szülei bánnak az állatokkal, de rögtön kiborult, hogy én hogy merem kritizálni a szüleit, mikor semmit sem tudok az életről és ők mennyivel többet tapasztaltak tettek már az életben. Vitába keveredtünk, azóta fel sem veszi a telefonját.

Jogos ez az egész dolog?



2016. febr. 18. 19:38
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
100%
20.000 Ft-tól akár 150.000 Ft is lehet.
2016. febr. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 A kérdező kommentje:
Hát szerintem több eszük van mint neked, már bocs. :)
2016. febr. 18. 20:29
 13/30 A kérdező kommentje:
Nem álmodom, sajnos elég valós. :(
2016. febr. 18. 20:32
 14/30 anonim ***** válasza:
25%

Feljelenteni baromság, vidéken sok helyen így szokták, a feljelentéssel nem lehet elérni semmit, téged fognak utálni ha egyáltalán be is hajtják rajtuk. De sok helyen a kutyát se érdekli, ha fel is jelented, nem fogják kivizsgálni.


Én se tudom mondjuk felfogni, hogy miért kell megfojtani/agyonverni szegény állatokat. Mert ahol egerészésre tartják a kinti macskát és ezért hagyják szaporodni, aztán vagy elpusztul vagy nem, ott még csak csak meg lehet érteni. Nekem a macska családtag, de barátoméknál egerészős kinti állat, nem mehet be a házba. Az anyukája szeretné bevinni, apukája nem engedi. Ők nem ölik meg legalább, de még így is képes vagyok barátommal néha picit összeveszni, mert szerintem ivartalnítani kéne, szerinte meg nem. De végül is az egerészés rész miatt elfogadom. Meg ők etetik is őket, nem fojtják meg, elmegy... De ahol nem kell kintre a macska, ott kéne ivartalanítani...


Viszont az a baj, amiért nem fogod tudni nekik elmagyarázni, hogy sok helyen vidéken (és most nem minden falura gondolok, inkább alföldi kis falukra) az állat az nem olyan, mint neked. A macska is pont ugyanolyan neki mint a csirke vagy a disznó. Ami ugyanolyan, mint a répa vagy a fa. Ami kb ugyanolyan, mint a lapát. Arra van, hogy az embernek hasznot hozzon. Vagy munkával, vagy tej/tojás/gyapjú vagy hús... Nekik a macska se több. És nem tudod nekik megmagyarázni, hogy a macskát megfojtani más, mint a csirke torkát elvágni. Neki ugyanolyan állat...


Ilyen szempontból jogos a barátod reakciója. Ha csak azt mondod, hogy szerinted a macska ...... tök mindegy mit mondasz, azon nem jogos megsértődni. DE TE A BARÁTOD SZÜLEIT SZIDTAD. SOHA NEM TEHETED EZT MEG. SOHA. Nyíltan soha. Ha valaki nem rühelli a szüleit mélységesen, meg fog sértődni, kész. Így vagyunk kódolva. Nem szidjuk a párunk szüleit. Ha ő szidja a sajátját, akkor is max bólogatsz, nem teszed hozzá még a te véleményedet is. Maximum őt sajnálgatod meg, de soha nem a szüleit szidod. Nem és nem.


Értem, hogy neked márpedig elveid vannak, de akkor párkapcsolatod nem lesz. Véleményed lehet, de figyelj oda, hogy ki az alanya a mondatodnak. "Ez kegyetlenség, szegény kiscicák..." "A szüleid kegyetlenül viselkednek a kiscicákkal". Nem ugyanazt a reakciót éri el. Ha jogos, ha nem.

2016. febr. 18. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 A kérdező kommentje:
Persze, még én figyeljek ilyenekre, hogy nehogy megsértsem az állatkínzókat. :D
2016. febr. 18. 20:51
 16/30 anonim ***** válasza:
7%

Làtszik hogy az itt vàlaszolók többsége vàrosi...

Falusi vagyok (jelenleg Pesten èlek) és imádom a családommal együtt az àllatokat. Szerintem a szüleim a kutyát jobban szeretik mint engem. Benn alszik a házban, akkor megy ki-be mikor akar, magukkal viszik ahovà csak lehet, naponta minimum kétszer sétàltatjàk stb... két lànymacska is van, ők is ki- be jàrósak, igaz csak az alsó szinten ahol nagyszüleimèk élnek. Ők szinte unokajukként szeretik az a két macskàt. Ha telefonàluk velük kb csak ezt hallgatom hogy ez meg ez történt a macskàkkal... mégis csak az egyik van ivartalanítva, a màsik nincs (mivel nem a miénk volt, csak hozzànk költözött :D) igy ő évente szüli a piciket. A legtöbbet próbàljuk elajàndékozni de ez lehetetlen. Nem marad más vàlasztás sajna csak az agyonütés :( hidd el én is sírok olyankor mindig... de ez van. Az ivartalanítás 10.000 forint plusz az útiköltség a vàrosba. Egyszóval nem könnyű az élet.

2016. febr. 18. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
40%

16os válaszodra kérdező. Igen, ha párkapcsolatot akarsz, akkor oda kell figyelned, hogy ne sértsd meg a párodat és a szüleit. Elmondhatod a véleményed igen, de nem mindegy a stílus és a megfogalmazás. Ha így állsz hozzá, megérdemled, ha kidob. Nincs ezzel se probléma, szíved joga. Ha jobban szereted az állatokat (az összeset...), mint a párodat, akkor rendben. Bár megint csak a normális reakció, hogy szakítasz vele, nem az, hogy mindenáron próbálod megsérteni és kiprovokálni, hogy ő dobjon ki. De ha neked így jobb... Megint csak szíved joga.


De. Ha párkapcsolatot akarsz, az kompromisszumokkal jár. A barátod pártolja ezt? Nem. Akkor pontosan miért kell őt megsértened? Fájt volna, ha máshogy fogalmazol?


Egyébként állatkínzó és állatkínzó között is van különbség. Szerintem is 100% büntetendő, ha valaki a saját élvezetére kínoz vagy öl meg állatokat. Börtönbüntetést is teljesen reálisnak tartok érte, nem csak pénzbüntetést/közmunkát. Viszont nem csukathatunk le mindenkit, aki csirkét tart otthon és le is vágja. Így volt szokás mindig is, ebben nőttek fel. Maximálisan támogatom, hogy ezt fel kell számolni, le kell róla nevelni az embereket. Viszont ezen a pénzbírság nem fog segíteni. Pénzbüntetés helyett támogatni kéne, hogy mondjuk félévente kimegy az állatorvos és ingyen ivartalanítja az összes kutyát macskát olyan környéken, ahol amúgy nem szokás. Nem úgy értem, hogy egy nap alatt mert ahhoz sok van, de menjenek ki házhoz kocsival kosárral és vigyenek el annyi macskát, amennyit el tudnak látni aznap, intézzék el is vigyék vissza este. Vagy ha megoldható, akkor rendezzenek be egy ilyen ivartalanító autót, álljanak be vele a polgármesteri hivatal elé és legyenek kint 2 hétig minden nap. Aki ez után sem viszi el az állatát, az büntethető. De úgyis elvinnék, ők se élvezik megölni a kiscicákat... Csak ha valaki hozzá van szokva, hogy évente 30 csirke torkát vágja át, annak nem tűnik reális kiadásnak 30-40 ezer forint az összes aktuális macska ivartalanítására, csak azért, hogy ne kelljen...

Egyébként meg megérné a menhelyek által támogatott ivartalanítás, mivel sokkal kevesebbe kerül, mint a sok kiscica kiskutya befogadása felnevelése elajéándékoztatása esetleges elaltatása... Amennyire tudom vannak is menhelyek, akik támogatják, kifizetik a műtétet. De pl barátom 100%ig állítja, hogy náluk nincs ilyen, egyszerűen szembemegy az általános világnézettel. Szóval ha ez ellen akarsz tenni, akkor feljelentgetés helyett szépen ajánld fel, ha legközelebb így jársz, hogy fizeted az állatorvost, ha megengedik. 99%, hogy meg fogják engedni... Nem direkt kínozzák az állatot, csak nem úgy néznek rá, mint te...

2016. febr. 18. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:

#17: városi vagyok igen, de a kutya soha nem jöhetett be nálunk a házba, akármennyire szerettük (amíg élt), az udvarban lehetett csak. Ez elvi kérdés.

Egyébként pedig mindig van választási lehetőség, csak az akaratgyenge, tudatlan emberek vallják azt, hogy "nincs más választásom".

2016. febr. 18. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
100%

Ezt megváltoztatni úgysem fogod tudni, és attól,hogy te ezen kiakadsz, rajtuk kívül még több ezer falusi így tesz.

Ez nem azt jelenti, hogy én ezt elfogadom, sőt én is vidéki létemre megvetem az állatkínzókat.Egy kóbor kiskutyát hoztam egyszer haza, addig ameddig keresek neki gazdát, és mikor bejöttem mellőle nagymamám 'szépen' bottal elkergette innen, mondanom sem kell,azóta sem tudtam megbocsájtani neki. De ők(tisztelet a kivételnek) ebben nőttek fel, nekik az állat nem érző lény, ők kisajátítják, saját haszonra tartják és amelyik nem hasznos attól megszabadulnak valamilyen utó-módon.

Te egyedül nem fogod tudni megváltoztatni egy egész család gondolkodásmódját.

Legalább kiderült,hogy ilyen téren nem találtok a pároddal, nem egyezik az értékrendetek. Vagy megbékélsz a tudattal,hogy ilyen, vagy ha nem tudod elfogadni feleslegesen idegesíted magad, hagyd őket békén és keress olyat, akivel egyaránt szeretitek az állatokat!19l :)

2016. febr. 18. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 A kérdező kommentje:
Felajánlottam a vita közben, hogy fizetem mindkét cica ivartalanítását, és erre rágott be igazán a barátom, azt mondta undorító, hogy bele akarok avatkozni a rendbe, kinek képzelem magam.
2016. febr. 18. 21:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!